1. 1.
  bilinenlere göre daha eski daha büyük kalıntılar da varmış. bunları açmıyorlar neden acaba? ve daha eskliere gideceğe söyleniyor. 15000-20000 yıllara kadar eskiye gittiği söyleniyor. bunun sebebi nedir. dinlere zarar vereceğinden mi korkuluyor acaba?? bunların ortaya çıkarılması lazım.
  4 -6 ... kakandoboy
 2. 2.
  eski buluntular varmış henüz açılmamış. daha büyük ve eski buluntular neden açılmıyor. bu programda da bu konu geçiyor. çok enteresan.

  https://www.youtube.com/watch?v=LtlaNMD3Dvk+
  ... kakandoboy
 3. 3.
  ha deyince açılmıyor ondan olabilir mi acaba? böyle şeyler yıllar sürüyor genelde. am burası türkiye şaşırmam bilerek açılmıyorsa.
  2 ... uzaytamircisi
 4. 4.
  anaerkil-maderşahi dönemden kalan arkeolojik kalıntılar bulunuyor ama açıklanmıyor çünkü bu buluntuların tek tanrı dinlerinin dayanak noktalarını tamamen çökertecek olması olası dahilinde.
  nasıl bir tezat ortaya çıkar ?
  bilsek zaten yazardık ama temeli yusuf'un (mö.3000-2000) öğretilerine ve on emir'e dayanıyor. (mö.10.000-6.000-anaerkil-ataerkil ortak dönem)

  yusuf'u yaşamış bir kişi olarak addetmiyorum yusuf öğretileri mö,3000-2000 arası ibrahimi dinin oluşması mö .1900-1650 arasında ise musa dininin şekil bulmasından önceki son yasalardır yusuf yasalarının ve öğretilerinin tek tanrı dinin yozlaştırmasına karşı musa çıkmış ama esas olan on emir gönderilmiştir.

  uzun mesele tabi ,ama kısa olarak musa ,yusuf öğretilerinin toplumu yozlaştırmasına karşı çıkıştır on emir bunun içindir ama on emir ağır gelmiş topluma itatsizlik başlamış buna karşın musa yumuşak tanrı yasalarını getirmiştir.
  aslında musa'da yenemedi çok tanrı(ları) yı isa çıktı ,roma ile devleti-toplumu toparlayan isevi din olmaya çalıştı . islam'ın katkısı ağır kölecilik ve sonrası çıkışı olayan feodalizmdir .
  onun için islam modernizme katkı vermedi..

  bugün artık toplumsal evrim yeniden kadına yöneldi uzun sürecek ama anaerkil yapıya yakın bir yapı yakında gelişebilecek kadın güçlü oldukça yönetimde ağırlığı arttıkça yusuf kanunları zayıflayacak en son darbeyi de belki anaerkil ilkel kalıntılar vuracak.
  göbeklitepe epey zarar verdi tek tanrıya aslında belli etmiyorlar .
  3 -5 ... baris hemen simdi
 5. 5.
  Kürtlere ait olduğu için foşik tece açmamakta.
  4 -3 ... nationalist talk
 6. 6.
  insanlık tarihin çok eskilere gitmesi büyük yapılar yapmış olmaları sadece şu 3-4 bin yıla sıkışmış ondan öncesinden bihaber cehalet olan dinlerin hoşuna gider mi acaba. insanlık çook uzun zamanlar yaşamış bir sürü şeyler yapmış o zamanlar oyun dışı tanrı son 3-4 bin yılda uyanıp din gönderecek ha? ve bu dnlerde bu göbeklitepeyl ilgili en ufak iz bir şey olmıyacak vay vay vay?
  ... kakandoboy
 7. 7.
  bizim halkın arkeolojik / tarihi eserlerin içine sıçma konusundaki üstün yeteneğini bütün dünya çok iyi bilir.

  yeterince koruma altına alınmadan hiç dokunulmamasını dilerim.
  1 ... spin quantum
 8. 8.
  Din demişler iman demişler hahaha

  Ulan dinler çökecek olsaydı çatalhöyük ile maykop ile buz adam ötzi ile zaten çökerdi göbeklitepe de ne olacak yani onu anlamadım zaten semavi dinler öncesi insanların doğaya taptığı veya çok tanrılı dinlere inandığı zaten biliniyor yani enteresan olan nedir.
  3 -1 ... nationalist talk
 9. 9.
  o bahsettiğin insan uydurması olduğu çok belli ilkel totem veya çoktanrıcılık zaten. biz kitap gönderen tek tranrıya indirilenlerden yani ilahi diye bize yutturlulanlardan bahsediyoruz.
  ... kakandoboy
 10. 10.
  göbeklitepedeki buluntular bir inanç dinmiş gibi insanlara tanıtılıp satılıyor bu çok tehlikeli ilerde bu kürt devleti mürt devleti ayağına buralar dünya kültür mirası buralar kutsal yer falan deyip buraların parçalanması yada batının el koyması kolaylaştrılıyor olabilir. çok büyük oyunlar tezgahlar dönüyor olabilir. aman millet uyanık olalım.
  ... kakandoboy