1. 1.
    Son e devlet alt üst soy bilgisi kapsamında iyice ayyuka çıkan durum. Herif koyu bir göçmen ama çıkıp buralara "umarım bulgaristan ya da selanik göçmeni çıkarım" yazıyor. Ulan zaten göçmensin. Üç kuruşluk aklınla neyin algısını yapıyorsun lale? Kimsenin göçmen olmak istediği falan yok ki. Ben hayatta göçmen falan olmam istemezdim. Has anadolu çocuğuyum ve bununla gurur duyuyorum. Sen göçmenlere karşı olan antipatinin farkında olduğun için "aslında herkes göçmen olmak istiyor da bu mümkün olmadığı için bizi çekemiyorlar" algısı oluşturmaya çalışıyorsun. Göçmenler kardeşlerimizdir ama kimsenin göçmen olmak istediği falan yok. Sadece göcmenlerin uydurmasıdır. Bir de anadolu halkına "pis kaka" demeleri yok mu ifrit oluyorum. Anadolu halkı olmasaydı şu an adın yorgoydu.
    1 -3 ... bim kamyoncusu
  2. 2.
    genellendirmeden şahsi olarak konuşulması gereken başlıktır. bende bir göçmenim ancak soyum osmanlı zamanında aydın'a dayanıyor. göçmenler kendi vatanlarını bırakıp savaşta alınan topraklarda elin gavuruyla yaşamak pahasına gitmişlerdir. Neden alınan toprak parçası savunulsun diye. bugün bulgaristan, yunanistan, makedonya'nın türk yerleşim yerlerine giderseniz her evde Türk bayrağımız, her köyde camimiz mevcuttur. yani göçmen derken oradaki devleti bırakıp türkiyeye gelen değildir, vatanına dönmüş olan kimselerdir.
    3 -1 ... kudbettin hanz