1. 1.
    Özellikle balkan göçmeni türk vatandaşlarında görülen durumdur. Medeniyet görmüş insanlardır. Anadolu çomarlarına benzemezler. Benim de bir tarafım bulgaristan, diğer tarafım kafkas göçmeni. Çomar olmadığım için kendimle gurur duyuyorum.
    8 -11 ... has kemalist
  2. 2.
    Bizde göçmeniz ama Anadolu çomarı ağır olmuş sanki biraz.
    1 -3 ... since1980
  3. 3.
    Bosna ve Kosova göçmenleri içindir.

Hırsız ve sahtekar kafkaslardan geldiğini utanmadan söyleyebilmenin neresi gurur.

Hadi Bulgaristan göçmeni olmanı takdir ettim ama çokta matah bişey değil sonuçta sıradan bir türksün.

Boşnak ve Arnavut lar çok havaya giriyorlar.
    -3 ... gedikpasa
  4. 4.
    osmanlıdan bu yana merhametli ve müslüman türk devletine kendinizi acındırarak geldiniz bedava mal mülk tarla ev sahibi oldunuz tabii bu beleşçi karakterinizle gurur duyarsınız yerli halka da ne oluyor ki gurur duysunlar kendileriyle sonuçta adamlar kendi mal yada mülkünden başka serveti yok yerli halktan kastım yerli türkler,kürtler ve karadeniz insani.
    2 -7 ... fenomenmehmet
  5. 5.
    anadolu'ya ilk gelen, selçuklu devrinde uç beylikleri olarak varlığını sürdüren, osmanlı devleti'nin kuruluşunda yer alan, balkanlara ilk geçen, orada kıpçak unsurla birleşip rumeli tımarıyla devlete bel kemiği olan, nice akıncılar yetiştiren, devlet çöküşe geçtiğinde çareler arayan insanları* bağrından çıkaran, çok ağır iki savaş * geçiren, istanbul'un kapısını tutan bir geçmişe sahip olmak elbette gurur vericidir balkan göçmeni türkler için.
    7 ... ateistvaiz
  6. 6.
    evet gurur duyuyorum, en azından akraba evliliği yok, kuzenlerini kardeş olarak görürler.
    4 ... sacma sapan isler
  7. 7.
    hahahahahahahahahaha sacma sapan bir gururdur, hic yerli olmanin gururuyla bir olabilir mi; bir insan bir yerden bir yere gocmeyle nasil gurur duyar ki;
    -2 ... arxaggelou
  8. 8.
    "medeniyet görmüş insanlardır"

ulan ne işin var o zaman burada?

göçmen olmanın verdiği haklı gurur
    ... yastiklagezen
  9. 9.
    bu durumdan daha gururlu bir durum yoktur.

göçmenler türkiye de bulunan üstün ırktır.
    ... foolish casanova
  10. 10.
    Bir Levanten olmanın verdiği gurur değildir.

Dipnot:Yarı taraftan Bulgaristan Türküyüm
    ... romacumhurbaskani