1. 1.
    Gözler hep torino, cenova, rapallo yazısını aramadı değil.
    6 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  2. 2.
    Neden böyle bir umut var ki?
    Acaba kürtlük var mıdır diye korkarak girdim. şükürler olsun ki yokmuş.
    10 ... gethere
  3. 3.
    tam tersi.

bu soy ağacı olayıyla göçmenlikle hiç ilgisi olmadığını zanneden milyonlarca kişi atalarında göçmenleri gördü.

cumhuriyet kurulduğunda 13 milyon olan nüfusun 4 milyonu, elden çıkan topraklardan göç edenlerden oluşmaktaydı, buhar olmadı ya bu insanlar.
    2 ... ateistvaiz
  4. 4.
    benm dedeler hep sentormuş.
    1 ... alevalanpinokyo
  5. 5.
    ayrıca bu göçmenlik özel bir durum da değil, ben bizzat yaşadım, birçok kişinin de dedeleri çok daha çetin koşullarda yaşadı bunu.

avrupalı falan değiliz, bulgaristan göçmenleri olarak çoğumuz bildiğin yörüğüz, yugoslavya taraflarından gelenlerin çoğu boşnak ve arnavut ama türkler de az değil. yunanistan selanik dolaylarından gelenlerin de çoğu bildiğin ege yörüğünün aynısı, o bölgeden gelen pomaklar var bir de. hepimiz kırsal çocuğuyuz.

kafkaslardan gelenlerin ise çoğu çerkes. türk, gürcü, laz olanlar da epey çok.
    1 ... ateistvaiz
  6. 6.
    göçmen çıkma umudu ile soy ağacına bakmak
    1 -3 ... nick burkhardt
  7. 7.
    Komiktir. Lakin komik olan göçmen çıkmaması değil göçmen olmayı matah bir şey sanacak kadar düşmesidir. Köylü her yerde köylü, sefil her yerde sefil işte amk. Saray soyundan gelmeyen "şey"ler benimle muhatap olmasın rica ediyorum.
    2 -2 ... halkin sevgilisi
  8. 8.
    Kürd umudu.
    Her biji göçmen
    2 -1 ... hakan yavas
  9. 9.
    osmanoğlu çıkma umuduyla ermeni çıkanları getirdi aklıma. ırk kavramına takılan boşlar buralarda ağlıyor işte.
    2 ... napakyanii
  10. 10.
    Tebrikler 7 sülaleden adanalı keko bir hamam oğlanıymışsın,ejdadınla övünebilirsin.
    2 -1 ... turin