1. 1.
  arda turan denilen ak müteahhit şahsın inşaatı yüzünden göçen bina ve çevre binalardaki zemin kaymalarına beyoğlu belediye başkanı ahmet misbah demircan'ın yaptığı yorum.
  göçen binaları allah kaydırıyor

  bu adam belediye başkanı.

  lan bu arada misbah ne demek amk? misbah diye isim mi olur?
  24 -3 ... tengir budun
 2. 2.
  (bkz: ben ikna oldum)

  La ilahe. Gavs olaydı, mikail’e tekme tokat atar, olayı duzeltirdi.
  3 ... odysseus
 3. 3.
  tabii ki allah kaydıracak yoksa siz elin zeus'u mu kaydırıyor sandınız.
  1 ... bedreddin
 4. 4.
  -evleriniz sağlam mı ev alacaktık da...
  -biz sağlam yapıyoruz da allah kaydırıyor.
  1 ... mavi huydur bizde
 5. 5.
  dikkat et ayağını da kaydırmasın.
  1 ... kagit helva
 6. 6.
  türkçe'nin çok sayıda eş sesli kelimesi olmasından dolayı, özellikle de bugün insanların kelime haznelerinin daralması yüzünden yanlış anlamlar çıkarılabilecek bir söylemdir. fakat şu unutulmamalıdır ki, sabit duran binayı allah sabit tutar, yıkılan binayı allah yıkar. geri kalan olgular bir sebeptir. biz yalnızca yapılması gerekeni yapmalıyız, doğru olana yönelmeliyiz. söz gelimi bina yapılırken hata yapılmışsa * hata kabullenilmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır. halka karşı imtihan olarak nitelendirilen şeyin tanrıyı suçlarca dile getirilmesi tövbe etmeyi, hatadan dönmeyi gerektiren bir davranıştır.
  -2 ... gegirti
 7. 7.
  inşallah günü gelir misbaha da kayarlar.. o zaman biz de deriz ki "hiç ağlama misbah allah kaydırıyor"..

  taksim meydanının ve beyoğlunun bugünkü içler acısı halinin baş sorumlularından biridir kendisi. rizelidir.
  5 ... arbutus unedo
 8. 7.
  Şöyle inançları kullanan liberallerin soyu tükenir inşallah. Deprem Yönetmeliği bina güçlendirme aç oku.öyle savun kendini bari bulunduğun konuma göre bir açıklama yap bu ne vasıfsizlik yahu. Seni belediye başkanı yapanın.
  ... irradiance
 9. 8.
  bunu söyleyen akplinin gezide kendisiyle röportaj yapan yandaş gazeteciyle bile bir tartışması vardı. kayıt bitti sanıp açmıştı ağzını yummuştu gözünü. rezil rüsva olmuştu. aradan 5 yıl gecmiş o rezilliğe rağmen bu siyasi enkaz hala aynı yerde. o halde ardanın lüks otelinin etrafını temizlemek için bilerek yıktırdığı binalardan bana ne? bu herife oy veren comarlar düşünsün.
  1 ... fanfan la tulipe
 10. 9.
  bunların allahları hiç olmayacak yerlerde yapı izni verdikleri (hayrına tabi! yerseniz...) para babası büzükdaşları olduğu için doğru tespittir.

  (bkz: svihs)
  3 ... rumeli71