bugün

çok büyük oranda ters orantıya sahip bir ilişkidir. 2 si bir arada olanlar coşar zaten.
2 in 1 o' da bendir * coştum galiba...
güzellik ve zeka ,aynı bedende bütünleşebilirler...yalnız eğer bir kız yada erkek güzelse görünüşe kaptırıp sahip olduğu zekayı kullanamamayı doğuruyor. yani zeka ve güzellik olabilir ama güzellik ve akıllı olmak..zor bulunan bir hal.
genelde ters orantılıdır ama istisnalarda var tabii. *
Çoğu güzelin, yanında apaçilerle boy göstermesi ile açıklanabilecek, çoğunlukla ters orantılı ilişki.
aralarındaki korelasyonun sıfır olmasından ötürü erkeklerin* canını sıkan bağıntıdır.
seçim yaparken zeka'ya dair ipucu arıyor insan.
ikisi bir aradaysa süperdir tabi ki. Fakat kişi zekiyse güzel değil ise zeka her türlü kazanır. Ama tam tersiyse asla aptal insanlara tahammül edemem ister kız olsun ister erkek.
Ben hep bu ikisini birbirleriyle bağdaştırmışımdır. ikisi de bir yere kadar allah vergisidir.

Ancak kiminde ezici bir fazlalık vardır. Ulaşılmaz derecededir. işte o da lütuf kategorisine girer ki bu, rahmanın özgün politikası gereğidir. her şey zıddıyla kaimdir.
sanki bir ters orantı var gibi. genelleme sayılmasın tabii ki.
Psikolojide bir savunma mekanizması vardı yanlış değilsem ödünleme(telafi) diye, şimdi toplumda kabul görülen güzellik algısına uymayan bir birey bunu örtmek ve telafi etmek için daha çok çalışıp zekasıyla ön plana çıkmaya çalışır, tam tersi de mevcuttur derslerinde başarılı olmayan kafası çok çalışmayan bir birey de güzelliği ile ön plana çıkmaya çalışır.

Bu yüzdendir ki biz bu ikisi arasında bir ters orantı varmış gibi düşünürüz hâlbuki allah bir yerden kısıp bir yerden veriyor.
Aşırı güzel/yakışıklı insanın hayatta karşılaştığı zorlukları asmak için beynini kullanmasına pek gerek yoktur, bu sebeple kullanılmayan sey gelişmez. Benim gibi çirkin bir ucubeyseniz, beyninize ihtiyaciniz vardir, bu da kullanıma bağlı olarak genetiğinizin izin verdi ölçüde gelişim sağlar.
zeka tarafı erkek kısmı olan bir ilişkide.
zeka kısmını temsil edebilirim.