bugün

jönün inceden yazıldığı kız hakkındaki yorumu.
kiz yuz vermez, elemana kapak uzerine kapak takar. esas oglan bu cumleyle karizmayi toparlamaya calisir.
salakça bir iltifat şeklidir,bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur...
(bkz: siz siz bir melek değilsiniz)
yılışık erkeklerin kurduğu,saçma kelime öbeği.
kendisini ağırdan satan, naz ve cilvenin dozunu ayarlayamayan güzel hatuna söylenen klişe replik.
şimdilerde eski türk filmlerinden en fazla sömürülüp dalga geçilen sözlerdendir.
klasik türk filmlerinin esas oğlanın esas kıza söylediği klişeleşmiş ayar cümlesi. bide ardından bi şaplak yer esas oğlanımız... sonrası malum tutkulu bir aşk hikayesi.
- guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da hanimefendi
+ sizde aynı götume benziyorsunuz beyfendi
- cok kaba bir davranıs adab-ı muasserefden yoksunsunuz heralde
+ memnun oldum siz de su fakir ama gururlu gencsiniz heralde
- nerden bildiniz??
+ gecenlerde internete girdim orda okudum
+ puhahaha
- ühhhüüü
her güzel kişinin sahip olması zorunlu olmadığı bir nitelik için üretilmiş söz.
bir yeşilçam klasiğidir.
(bkz: bu tatsız bahsi kapatalım ferit)
( serbest çağrışımın hastasıyım )
nostaljidir, fenomendir.
- guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da.
- yooo küstah değilim sadece ayağında nasır olan biriyim.
yeni ayar yemiş ama hedefinden de kolay vazgeçmeyecek eski zaman beyefendisi lakırdısı. bıyık altı gülümseyip bi "siee" yapacaksın buna, tamamen göt gibi kalacak. *
hakareti bir "küstah"tan öte gitmeyen, onu ederken bile iltifat edebilen, centilmen mi centilmen yeşilçam jönü repliği.
- hade lan
kızın kendini ayartmaya çalışan jöne "bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla" dedikten sonra bir tokat teşebbüsü gerçekleşir ve jönümüz bu klişe lafı yapıştırır..
saygılar yeşilçam..
yıllardır bu söze alışan yurdum kızına "keşke küstah olduğunuz kadar güzel de olsaydınız" denince mavi ekran vermesi muhtemeldir.
(bkz: sensin o küstah)
eski türk filmlerinin el klasikosudur. yeni neslin de şebeklik belirtileridir.
cüneyt arkın, tarık akan'ı akla getirir.(yalnız tarık akan ın akan'ını vizon teledeki cem yılmazın hitabı gibi söylüyoruz)
güzel laflardır. böyle laflar olsa yine keşke.

Şimdi anca "yavşak" "götü kalkık" falan.
Güzelliğine güvenip küstahlık yapan bir kadına söylenecek sözdür.
dünyanın en salak iltifatlarından biridir. aslında adam kendince ayar çekiyor ama mal kız bunu bile anlayamıyor allaan geri zekalısı.
güncel Önemli Başlıklar