bugün

Geceleri mahalleleri korumak için tutulan bekçilerin 2000'li yıllara uyarlanmış şeklidir. Bekçi ile güvenlik görevlisi arasındaki farklar:
-bekçinin düdüğü vardır,
güvenlik görevlisinin düdüğü yoktur.
-bekçi mahallelerde ve geceleyin görev yapar.
güvenlik görevlisi gece ya da gündüz,alışveriş merkezlerinde,otellerde,barlarda,okullarda,
bankalarda görev yapar.
-bekçinin maaşı asgari ücretten düşüktür.
güvenlik görevlisinin maaşı asgari ücretinin oldukça üstündedir.
-bekçinin giysileri gösterişlidir.
güvenlik görevlisinin kıyafetleri göz kamaştırıcıdır.
-Bekçinin yaşı 40'ın üzerindedir.
güvenlik görevlisinin yaşı 20'lerdedir
-bekçinin eğitim almasına gerek yoktur.
güvenlik görevlisinin eğitim almasına gerek vardır.
-Bekçinin en büyük silahı kuru sıkı tabancadır.
güvenlik görevlisinin en büyük silahı uzak mevzili tabancadır.
içerik bulunamadı.
sayılarının polis sayısından fazla olduğu açıklanan meslek grubu.
(bkz: klasik güvenlikçi modeli)
polis kıyafetine benzer giysiler giyip kendilerini bir halt zanneden insan topluluğudur.bir kursa gidilir, silahlı eğitim veriyorsa 800ytl, silahsız veriliyorsa 600 ytl ödenip özel sektörde iş bulunur.bu firma yurtlara, okul kapılarına, olduğunda konser kapılarında , hastane sıralarında bu insanları görevlendirir.bu insan kılığındaki arkadaşlar bir zaman sonra üzerindeki üniformanın yada bellerinde bayltma cihazının büyüsüne mi kapılırlar ne? sebepsiz yere insanlara bağırmaya başlarlar. sonra da iyi bir hanım evladı bunlara kafa tutar ağızlarının payını verir, lafı oturtup ne işi varsa onu yapmaya döner.
alışveriş merkezi önünde hırpaldıkları kadını ve ondan önce dövdükleri küçük çocuğu düşününce görevli kelimesini yakıştırdığım fakat güvenlik kelimesini hiç taşıyamadığını düşündüğüm insan topluluğu.
son zamanlarda basının, türk silahlı kuvvetleri mensupları için, oldukça sık kullandığı sözcük. basit gibi duruyo anlamı karşılıyor fakat, bir şeyler unutturulmaya mı çalışılyor acaba(!)
universitelerde olan muadilleri, başörtüsü kontrolünden başka bir işe yaramayan, kavga görünce tırsan insan modeli.*
bankarlarda olanı hariç bir boka yaramayan meslek grubu ve çalışanları. ancak bankada çalışanları bankacıdan daha çok çalışıyor hakkını yemeyelim. *
belli bir baltaya sap olamamış kişilerin son çare olarak başvurduğu meslek dalı.
sektörün açığını gidermek için kurulmuş ve de güvenlik denilince google aramalarında ilk sırada yer alan iş bulma sitesi. http://guvenlikgorevlisi.com
tabirin doğrusu için; (bkz: özel güvenlik görevlisi)
üzerindeki üniformayla kendini fbi ajanı sananları da mevcut. lakin bi sike yaramamaktadırlar, parkta volta at dur mahalle abisi edasıyla. tamam tamam sus, sen de haklısın. bankadakiler iyi ama güzel, hoş.
mesleğe ilk başladıkları dönemlerde istisnasız hemen hemen hepsi kendini bi bok sanar. ama yetkileri biyerde bitince kafası tavana çarpar. genelde max. lise mezunu kesimin rabet ettiği ekmek kapısı. adam gibi diksiyonu düzgün bir güvenlik görevlisi göremedim hiçbiryerde.
Yaşadığı ülkeye faydalı olmak amacıyla, gerekirse kendilerini sevmeyen, değer vermeyen, küçümseyen nankörleri bile hayatı pahasına korumaya görev bilmiş, cenaze masrafı sayılabilecek bir ücretle yarını belli olmadan yaşayan aziz kahramanlardır.
Güvenlik görevlileri hakında şunların bilinmesi faydalı olur:
* içlerinde sonsuz bir insan sevgisi ve saygısı vardır.
* Kendileri dışındaki insanlara da değer verirler.
* işlerini en iyi yapan meslek gruplarındandır.
* Dik duruşlarıyla ve kendilerine güvenleriyle dikkat çekerler.
* Felsefelerinde ilk önceliği can güvenliğine verirler.
* Herhangi bir kimsenin can güvenliğine karşı potansiyel tehlike arzeden bir durumla karşılaşırlarsa, bunun için ne gerekiyorsa yaparlar.
* Her nekadar özel görev yapıyor gibi görünseler de, polis ve ordu mensubuyla aynı temel eğitimi alırlar. Yetkilerini içişleri bakanlığından alırlar. Devlet adına ve devletin izniyle adına görev yaparlar.
* Her güvenlik görevlisi şunu çok iyi bilir: "Hayat herşeyden önemlidir." (bkz: kimler güvenlik görevlisi olamaz)
genellikle şirketi tarafından hakkı olan yol, yemek ve bayram mesaisi iç edilen ve günde on iki satten bile fazla çalıştırıldığı halde geçinebilecek miktarda para kazanmayan garibandır.

bugün yaşanan olaya dikkat edip güvenlik şirketlerinin hesaplarını, menfaat sağlayan emniyet mensuplarından apayrı kişilerce ciddi bir kontrolden geçirmeleri hem çalışanların hem devletin çıkarına olacaktır.

o güvenlikçi haklıdır, bu olayın içindekiler kesin iyi bilir.
Herkesin basit sandığı sınavdan geçemeyen kişilerin Devlet Bakanı'ndan yardım isteme cesareti gösterdiği, sadece hak edene verilen sertfika ile sitelerde insanların huzurla yaşamasını sağlayan, şantiyelerde malzemelerin çalınmasını engelleyen, alışveriş merkezlerinde caydırıcı olarak görev yapan, görev sahası içinde yapılan bir hırsızlıkta mağdurların polisten önce başvurdukları, ölüm ile iç içe yaşayan, kendisine gerçekleştirilen bir saldırıda karşı tarafın sıradan vatandaşa zarar vermiş şekilde yargılandığı, fakat bu durum kendisine geçtiğinde kamu davasıyla yargılanan üç kuruş para için gecesi, gündüzü, bayramı, tatili belli olmadan saatlerce bulunduğu yeri korumakla yükümlü olan ve her sıkıntıda sorumlu tutulan asil ve cesur kolluk görevlileridir.
behzat reisin de belirttiği gibi, tüm gerizekalıların nüve bulduğu meslek.
Bende güvenlikçiyim ama fabrikada değil ama fabrikada olmayı isterdim ne tur nede okuyucu basması var ben asgari ücret alıp gece 10 km yol yürüyorum millet bizi sadece gündüz çalışıyor sanıyor bizler bayramı işyerinde geçiriyoruz çoğu güvenlikler aynı herkes ekmek parası peşinde inanın hiçbirimiz şöyle havalıyım böyle havalıyım düşüncemiz yok hepimiz bu ay sonu paramız yetecekmi diye konuşuruz bizler geçim derdindeyiz asıl düşüncemiz bu .
görev yeri bina girişi ise mekanın kralı gibi tavırlar sergileyen kişi.

(bkz: ibrikçi)
1500 2000 lira maaş alan meslek grubu.

sendikaları bulunmadığından en çok hakkı yenen meslek grubudur ayrıca. özlük haklarının çoğundan yararlanamazlar.

taşeronlaşmaya son verilmeli acilen.
"biraz daha çalışsam zamanında polis olurdum ben abi ya" diyen kişidir.
kimse yanlış anlaması bu adamlarla muhatap olmayacaksın.

adam yerine koymayacaksın.

boşluktan millete arıza çıkartıp piçlik yapmaktan başka bir işe yaradıkları yok.
hiç bir işe yaramayanların tercih ettiği meslek grubu. Şort giyen kıza tekne atan yaratık da bu işi yapıyormuş. Gençlerin ömrünün en verimli çağını heba edip, yaşları ilerlediği zaman tekmeyi yiyeceği bir meslektir. Gençler Vakit geç olmadan bu sektörden ayrılıp daha verimli olabilecekleri ve geleceği olan mesleklere yönelmelidir.
ülkedeki en boş iki meslekten bir tanesi. biri bu diğer zabıta. nerede işsiz güçsüz bir baltaya sap olamamış okul okumamış maganda tipli insan varsa ya zabıta oluyor ya güvenlik görevlisi. evet.
güncel Önemli Başlıklar