bugün

Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
öğretmenler! gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır.
nesil geliyor, görüyorsunuz.
görsel
görsel

Bu da "adhamısh müshlümandh11!!!!" diyen ahmaklar sürüsüne gelsin. Sonra artık ata mı dersiniz, başka bir şey mi dersiniz düşünürsünüz!
Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar, evet, bu doğrudur. Benim arzu edip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zorâki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Bence diktatörlük, diğerlerini râm edendir. Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim.
'' türk milleti zekidir''.
Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
türkün ocağını söndürenin, ocağı sönsün.
görsel
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
"beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. benim fikirlerimi, benim hissiyatımı anlayabiliyor ve hissedebiliyorsanız bu yeterlidir."
Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.
görsel
türk kamyoncusu en hassas duygunun insanıdır.

edit: oo beyler sözü kamyoncular derneği girişe koymuş, söylediyse atatürk söylemiş siz beni eksiliyorsunuz * ayıp ama
görsel
Elon musk'tan gelsin:
görsel
Efendiler! Hepiniz vekil olabilirsiniz,mebus olabilirsiniz, reis-i cumhur olabilirsiniz,fakat sanatkar olamazsınız.
"manevi mirasım akıl ve bilimdir."
“Büyük olmak için, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin. Hiç kimseyi aldatmayacaksın. Ülke için gerçek amaç ne ise, onu görecek, o hedefe yürüyeceksin.

“Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen, buna karşı direneceksin. Önüne sonsuz engeller yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak, bu engelleri aşacaksın.

Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.”
ne mutlu türküm diyene.
görsel
“Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi tercih edin.”
"HÜRRiYET VE iSTiKLAL BENiM KARAKTERiMDiR." BAŞKOMUTAN GAZi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...!
görsel
ordular!ilk hedefiniz akdenizdir, ileri!