bugün

armut gibi gunes kremi surmeden gunes isigina cıkan bunyenin sonudur. beyaz tenliyse etki artacaktir. beyaz ten kizaracak ve gece yatirmayan bir aci hissedilecektir. ciltte su toplama goruluyorsa doktora gidilmelidir.
(bkz: amele yanığı)
suratın maymun dötüne vücudun ise pişmiş tavuğa dönmesi durumu.
rahatlatıcı ve acıyı yok etmesi açısından bepanthane merhem harika bir cözüm. tatilinizin zehir olmasını önlüyor.

not : doktorunuza danışarak kullanınız.*
ayağa batan deniz kestanesi yle birlikte tatilizin içine harika şekilde sıçabilecek fiziksel zulümdür.
gece uyutmayan, sürekli çıplak dolaşma isteğini arttıran* vücut ısısının hava sıcaklığından 10 derece fazla olmasına neden olan* kırmızımtırak durumdur.
insanı normalde duramayacağı akrobatik konumlarda uyumaya zorlayan, dikiş yerleri fena acıttığı için giysiden, güneşten, denizden, yazdan soğutan, kış gibisi yok kardeşim diye avaz avaz inleten işkencedir.
bronzlaşma adı verilen güzellik kisvesinin insan üzerindeki yegane zararıdır. daha güzel görüneceğini sanan insanlar kendini bu şekilde yakarken, akabinde türlü cilt hastalıklarına davetiye çıkarmakla kalmayıp, çoluğa çocuğa kötü örnek olmaktadırlar.
güneşin vücudumuza verdiği zararların ilk adımıdır. verdiği acı yanında daha sonra vücutta lekelenmeler ve bir çok cilt hastalıklarına neden olur. koruyuculuk seviyesi yüksek güneş kremleri kullanılsada güneşin en etkili olduğu saatlerde bronzlaşmak cidi deri yanıklarına sebep olabilir.
1994 yapımı bir nikita mikhalkov filmi. sovyet rusya'nın ilk dönemlerindeki ülkeye ihanet paranoyasının yolaçtığı dramlardan sadece birini anlatır. en iyi yabancı film oscarı almıştır.

(bkz: Burnt by the Sun)
(bkz: Utomlyonnye solntsem)
dünyada cehennem azabı yaşatan ağrı çeşididir. çözüm soğuk duş ve ardından after sun kremleridir fakat bedel ödenecek en az iki gün acı çekilecektir.
eğer yanıkların oluşmasından bir kaç gün sonra duş çıkışı "dur ulan ben şu yüzümde kalan deriyi de soyayım" lafının üzerine bir adet havlu/kese gibi bir eşya ile yüzün ovulması durumunda suratın alacağı freddy krueger ifadesinin yaşanmaması için soyulan derinin fazla dert edilmemesi gerekir. eğer fazla kaşınacak olursanız olaydan yaklaşık yarım saat kadar sonra kendinize küfür etmeye başlarsınız. devamında gelen birkaç gün freddy krueger modunda gezmeniz de tuz/biber olur. kolonya da dökerseniz tadından yenmez hani

görsel
genellikle tatilin ilk günü başa gelen ve tatilin ilk akşamını zehir eden olaydır. insanın gözüne bir damla uyku girmez bu yanık yüzünden. lütfen sizde tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız, güneşin en etkili olduğu saatlerde güneşte kalmayın ve güneş kreminizi daima yanınızda taşıyın. ben yandım, sizde yanmayın.
beyaz tenliyseniz güneş yanığının bir kolu olan haşlanmak ile muhattap olursunuz daha çok. geriye de iltihap dolu bir deri, yatakta sırt üstü uzanmış ve mümkün olduğunca az hareket eden bir beden, avaz avaz bağıran siz ve piç olmuş bir tatil bırakır.
**
aşırı derecede beyaz tenli oluşumdan dolayı, bir haftamı bana zehir eden yanıklardır.

kıpkırmızı bir deri, hatta ileri safhalarda morarmış bir deriyle karşılaşabiliyor insan.

bir gün, bir grup arkadaş şişme bot kiraladık. pompası yardımıyla şişirmesi yaklaşık yarım saat sürdü. neyse, her şey çok güzel, cımbırlop kızlar sahilde dolaşıyor, saat 12'de güneş tepemize bakıyor. botu denize sürüyoruz, arkadaşlarla içine atladıktan sonra başlıyoruz kürek çekmeye. o an da yaklaşık 1 saat boyunca teknede kalıyoruz, sohbet ediyoruz, yüzüyoruz. akşam ise, eve giderken sırtımda ve dizlerimde(!) yanma hissediyorum. eve gittiğimde yer yer morarmış bir sırt, kızarmış bir dizle karşılaşıyorum. direkt yanık merhemlerini sürüyorum ve uyuyorum. yarın sabah kalktığımda, inanılmaz bir acıyla kalkıyorum. boynumu çeviremiyorum, kollarımı hareket ettiremiyorum ve her saniye bir yanma hissi hissediyorum. 3 gün sonra, dokununca bile inanılmaz acı veren bu dokular, bir süre sonra inanılmaz derecede kaşınıyor. ben ise olduğum yerde bu kaşıntıya ve yanma hissine karşı koyuyorum!! dayanılmaz bir acıdır bu emin olun. 5 gün sonra acım hafifliyor, hopluyorum zıplıyorum, 2 gün sonra ise tamamen iyileşiyorum(denebilir). hala biraz yanma hissi var tabii.

size tavsiyem, güneşten olabildiğince sakının. küresel ısınma var zaten, uğraşmayın denizle, ağaç dikin, çim sulayın.
(bkz: şoför yanığı)
antalya'lı gençliğin korkulu rüyası. * *
(#8644839)
yoğurt ile giderilmeye çalışılması büyük bir yanılgıdır. çok pis kokutur adamı..
güneş banyosundan önce vücuda uygulanacak uva ve uvb ışınlarına karşı koruyucu krem ya da yağ veya süt ile sorun oluşturmayacak bronzluk.

edit: bazı süper zekalar sütü, bildiğin süt sanmışlar. aman haaa.
yoğurt vs. maddeler sürüldükçe acısını arttıran genellikle açık tenli insanların çektiği fiziksel işkencedir.
allah'ın (c.c) dünyada cehennem azabını yaşatmak amaçlı var ettiğine inandığım başka hiç bir şeye benzemeyen acı.

yanıyorum amına koyiiiimmmmmmm..

o değil de, bülent reyisten gelsin ;

(bkz: yananı görür allah)
cehennem azabının harbiden dünyada çekilmesine sebep olan yanık çeşididir. an itibariyle tatmış olduğum, tadıyor olduğum acıdır. iki gün önce güneşin altında fazla kalan beyaz tenli bedenim ilk iki gece bu yanıktan dolayı bir problem yaşamadım. lakin üçüncü gece her geçen saniye bedenim kendi kendine batmaya başladı. gece gözüme uyku girmedi. ardından eczaneden aldığım silverdin ve anestol pomad isimli kremleri birbirine karıştırmak suretiyle vucüdüma sürdüm. gece alamadığım uykuyu almaya yemin ettiğimden hiç hareket etmeden acı yokmuş gibi uyudum. uyandım sonra bir kaç saat acısız durdum ardından yerimde duramadım kendimden geçtim. çığlıklar attım ve buz gibi suda duş almaya karar verdim yarım saat buz gibi suyla vucüdüma terapi yapmış olsam da işe yaramadı. ardından üstüme ilk buluduğum şeyleri geçirerek 4 km uzaktaki hastahanenin acil bölümüne koştum. koşarken bacaklarım ağırsa da güneş yanığı olan göğsüm koşmadan dolayı olan hareketlenmeden dolayı rahatladı. sonra hastahanede bir serum yedikten sonra kendime geldim. doktor hanım bana deloday ve prednol isimli iki ilaç verdi birisi merhem birisi hap. şimdi prednol ü sürdüm, hapımı içtim. biraz daha iyi hissediyorum. ama ufak kaşıntılar kaşıdıkca büyümekte. tek temennim geceyi düzgün bir şekilde geçirmek ve tatilimin harap olmaması. zira eğer bu yanık sendromu 10 gün sürerse hiç tatil yapamadan yaz okuluna başlayacağım. velhasıl bu güneş yanığı dünyada tattığım en büyük fiziksel acıdır. beyaz güneşi yansıtır sandıydım yalanmış.

edit: sanırım geçti beyler
saat takıntısı olan biri için; *sol kolunun bileğinde 3 cm boyutunda gerçekleşen, halk arasında amele yanığı olarakta bilinen, ten rengi farklılaşması. * *
öyle bir acıdır ki bu yanarsın aynı anda üşürsün üstüne örtü alamazsın alsan acıtır almasan üşürsün ama aynı anda yanarsın lanetlemek gibi birşey.