bugün

* bünyenin güneş ışınlari tarafindan rahatsiz edilmesidir. rahatsiz olan yeriniz gözleriniz ise dışariya çıkarken mutlak suretle güneş gözlüğüyle çıkın *
(bkz: güzel gözlülerin güneş alarjisi olmasi)

kurşunsuz ego pompasi nerdeydi ?
yazın gelmesine sevinemeden uyuz gibi kaşınmaya neden olan alerji.
Eziyetin diğer adı.kızarmak ve sonra kaşınmaktan oluşan işkence döngüsü.
Bunun için yazdan nefret ediyorum. Milletin alerjisi tenine vuruyo benim gözüme. Allah benim belamı bu alerji ile vermiş. güneşte gözümü açamıyorum ertesi gün de iki saat gözümü açamıyorum bu alerjiyi kendimden başka hiçbir insanda da görmedim. Bir tek bana mı verdi allah bu cezayı anlamadım.
kaşıntıdan delirten, sol kolumun kıpkırmızı olmasına sebep olan, yanma hissi veren alerji. koruma faktörlerinin yetmediği durumlarda güneşte hırkayla gezmeye neden olur, insanı yazdan soğutur.

serçe parmağım bile kaşınıyo' lan.
yazdan nefret edip bütün yazı evde geçirmek zorunda bırakan lanet olası şeydir.
Açık tenliyseniz başınıza gelmesi muhtemel durum.

o kadar lanet bir şey ki tam geçti diyorum; yüzüme güneş kremi sürmeyi bir kez unutsam o küçük kırmızı şeyler tekrar ortaya çıkıyor. keşke beyaz tenli olsaydım demeden önce bir kez daha düşünün.
aniden başlayıp iki senedir beni de darlayan alerji.

güneş batıyor. ortaklık tam serinliğinde başlıyor kaşıntı. cildim kabariyor biseyler biseyler. noluyo ulan dlye izledigim bütün filmlerdeki şişip patlama sahnelerini düşünürken fark ettim.

açıkta kalan ve güneş koruyucu sürmedigim her yer sanki cildim iğneleniyor gibi aciyor kaşiniyor.

sinir bozucu ama umrumda bile degil. güneşlenmeye devam.
Böyle bi şey varmış.
Koluma krem sürdü sağolsun abla.
Mesai bitiminde kolumdan sinek cesetleri topluyordum.
D vitamini eksikliğine sebep olur, aynı anda olunca da paradoksa döner.