bugün

Sırf akraba dayatmasıdır. Kariyeriniz olsun gerisi boş. insanın bu nesle çocuk bırakması yangının ortasına ağaç dikmek gibi.
saçmalık mı bence değil ama evliliğin ne kadar gerekli olduğu muhakkak sorgulanmalı. fiziksel, psikolojik ve maddi açılardan yeterli tatmin elde edemedikten sonra bunu bir ömür devam ettirmeye de lüzum olmaz gibi sanki. evlilik, hem kadın hem de erkek için en uygun kişi sözkonusu olduğunda bir anlam ifade ediyor. bu en uygun kişi elbette insanlara göre farklılık gösterir. kadınların çoğu için fiziksel açıdan sağlıklı, aklını toplumda iyi yer edinebilmek için kullanabilmiş, yüksek statülü, güç sahibi, sözünü geçirebilen bir erkeğe denk gelir. özellikle kariyerli doktorların, cerrahların, iyi para kazanan mühendislerin, patronların, orta ya da büyük ölçekli işletme sahiplerinin bu denli istenir olmasında da bu yatar. yıllarını işine vermiş bir doktor, cerrah, patron, mühendis, yönetici olmaksızın genç, güzel, statü sahibi kadınlara flört amaçlı yaklaşmaya bence utanın. dalga geçilirsiniz. erkekliğinize yazık olur. çünkü dünya artık böyle bir dünya. ben de hiç hoşlanmıyorum hiç sevmiyorum ama toplumsal gücü, parayı, kariyeri, statüyü elinde barındıranların yeryüzünde sözü geçiyor. güzel güzel çalışıp hayallerinizdeki kadınla evlenmeyi hak edin. tabi kadın da sizin emeğinizi hak etsin bir yandan.
evlendiğimizde geçinemezsek haklı olarak boşanıp sonrasında öldürülüyoruz ya o yüzdendir.
(bkz: emine bulut)
Şu anlamda saçmalık olduğuna katılıyorum;
Akraba dayatması ile yapılıyorsa
Veya sadece çocuk yapmak için evleniliyorsa.
Geçmişte evlilik kurumu adı altında yaşanan her şey günümüzde rahatça yaşanabiliyor,tabi ki yaşayıp yaşamamak kişinin kendi tercihidir orası ayrı bir mesele.

Hal böyleyken sevgi,aşk vb. kavramların içi doldurulamıyor,gittikçe yozlaşıyoruz.Her şeye ulaşmanın bu denli kolay olduğu toplumda güven denilen kavramda kolay kolay elde edilen bir şey değil.Ayrıca akrabalarımız göbek atsın,ailelerimizin gönlü olsun diye yaptığımız düğünlerde çok saçma ve sıkıcı ayrıca masraflı.

Neden evlenelim ki,bu kadar olumsuzluk varken sevmek güvenmek ve para kazanmak bu kadar zorken.

Çok çok sevdiğim,yüzünü görünce bile mutlu olduğum birini bulana kadar evlenmeyi düşünmüyorum.