bugün

insanın içine dokunan çok güzel bi şarkı.
girişinteki yumuşak solosuyla dinlediren, hüzünlendiren şarkı.
şarkının sözleri ve tınısı bir yana şükriye tutkun'un seslendirmesiyle ayrı bir tat kazandırmıştır.
dinle dinle hüzünlen , şarkılarından biridir.
şükriye tutku'nun çoştuğu güzel parça.
sözleri de şöyledir;

Güneş burada da var
Ta ki batana kadar
Yıldızlar yine parlar
Şafak atana kadar
Bilsen şimdi nerdeyim
Çılgın gecelerdeyim
Uzun bir seferdeyim
Gücüm yetene kadar
Gonca güllerim vardı
Burcu burcu kokardı
Rengi soldu sarardı
Sevip tutana kadar
Bir yağmur ki dinmiyor
Fener söndü yanmıyor
Yüreğim dayanmıyor
Hasret bitene kadar
dinlediğim zamanlarda o kadar da odunlaşmadığımı anladığım parçalardan biridir.
türkiye'de yapılmış olan en iyi 5 şarkıdan biri.
şükriye tutkun dendiğinde aklıma gelen 2.şarkı.. klip için de iyi bir seçim yapılsaymış keşke..
şükriye tutkun'un 2005 tarihli albümü ve albümüme adı veren şarkı.

albümde yeralan şarkılar;

01. Bir Fırtına Tuttu Bizi
02. Efem
03. Gücüm Yetene Kadar
04. Hakkı Reis Türküsü
05. Kadın
06. Meclisinde Mail Oldum
07. Ne Yaptım Ben
08. Sabahın Seher Vaktinde
09. Sarı Manolim
10. Uyan Sunam Uyan
11. Uykuda mısın Sevgili Yarim/ Pencereden Kar Geliyor
şükriye tutkun'dan önce mustafa yıldızdoğan seslendirmiştir. ancak melodileri farklıdır.
ciğere sigara dumanı doldurmayı başaran şarkılardan. çok güzel şarkı...
şükriye tutkun'un kadife sesiyle hem seven hem döven bir şarkı,başka bir şehirde denize nazır bir bankta otururken,hava günlük güneşlikken üstelik bütün bu güzelliklerin eğreti durmasının tek nedeni belki,tek başınalığıdır iki kişilik bir sevinin.
şükriye çoşkun'un müthiş sesi ile tanışmamı sağlamış süper tatlı şarkı.

edit: 6 aydır duruyor şu entry. kimse ses etmiyor. oneqeno'da olmasa kalacaktı böyle. şükriye çoşkun kim lan..
şükriye tutkun olacak tabii ki.
ayrılık şarkıları hep geceyi betimlese de bu şarkıda gerçekten güzel örülmüş bir karanlık var ve insana en mutlu anında bile çalınsa geceyi yansıtıyor. daha çok lisede yatılı okurken dinlediğimden sanırım bu şarkıyı duydukça yurdun penceresinden geceye bakan insan figürleri beliriyor zihnimde.
önce uzun bir ah çekilir, sonra da söze girilir;

"güneş burada da var; ta ki batana kadar."

umut dolar bedene, ağlar insan.
şükriye tutkundan ziyade mustafa yıldızdoğandan dinlemesi daha güzel olan şarkıdır. şükriye tutkunda güzel söylemektedir. ancak mustafa yıldızdoğanın söyleyişi daha bir derinden sanki.
uzun ince bir yoldayım türküsü ile paralel evrendir resmen. harika şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=3XV_BTXwW04
vücut kimyamı bozan şarkı. duydukca ürperiyorum, tansiyonum yükseliyor. hele o cılgın gecelerdeyim derken ki bayıklık yok mu? aman allahım istemsiz olarak avuclarım kaşınıyor.

edit: imla (yazarken bile sinire kestim.)
hala dinlenince insanı duygu seline sürükleyen ve insanın içine işleyen şarkıdır. şükriye ablamıza helal olsun valla ne güzel söylemiş parçayı.
yaşamaya devam ederken karşılaşılan sıkıntılarla baş etme esnasında mücadeleci insanların kullandığı yarım kalmış cümle. Aslında pekte uygun değildir. insan böyle bir cümleyle yapacaklarını kısıtlar belkide kim bilir? Gücü yetene kadar değil var olduğu sürece savaşmalıdır insan sevdiği veya sevdikleri uğruna, boyun eğmeden dimdik mücadele etmelidir kuşkusuz...
Güzel bir şükriye tutkun şarkısı.
Askerde bulunduğum dönem de piyasaya cikan ,sabah akşam dinlediğim , muhteşem bir Sukriye tutkun türküsü..
Depresif ve yağmurlu günlerde asla dinlenmemesi gereken parçalardan biri, insan daha da dibe çekilebilir. Şükriye tutkun'u özledim.
'gonca güllerim vardı
burcu burcu kokardı
rengi soldu sarardı
sevip tutana kadar.'
güncel Önemli Başlıklar