bugün

sözleri:

günler günlerin ardinda
seni unutmak mecburiyetindeyim
seni sevmeler cumhuriyetinde
gözyaslarim gözyaslarim
kafiye olsun diye degil

özleye özleye kavustuk birbirimize
birbirimize vitaminler, moraller verdik
içimizdeki seytanlara zülfikarlarla saldirdik

gözyaslarimizi bitti mi sandin

günler günlerin ardinda
seni sevmeler cumhuriyetinde
senin dullugun benim kullugum
kafiye olsun diye degil

özleye özleye kavustuk birbirimize
birbirimize vitaminler, moraller verdik
içimizdeki seytanlara zülfikarlarla saldirdik

(bkz: Hüzün dolu şarkılar)
unutulmaz mfö parçasıdır.
mfö nün en muhteşem sarkısı türkiye de gercekten bu kadar süper şarkı az yapılmıştır belkide en iyisi bu sarkıdır.insanı hüzünlendirir tüyleriniz diken diken olur ağlamak gelir içinizden... alt yapısı saglamdır ve sound cok temizdir ayrıca mashar alansonun yorumu da muhteşemdir başkasının onun kadar iyi söyleyecegini sanmam bu şarkıyı.
mfö nün dinlerken psikolojiyi bozan sarkısı bi şarkı bu kadar mı güzel olur. su anda dinliyorum tüylerim teker teker dikelmeye başladı bile .
birbirimize vitaminler moraller verdik *
"özleye özleye kavustuk birbirimize" sözüyle bütün bir şarkıya bedeldir.
mükemmel, hayranlık duyulacak bir başka mfö şarkısıdır...
seni unutmak mecburiyetindeyim...
super bir mfo sarkisindan biri daha.tam bir melankoli durumu.insanin icine huzun enjekte eden sarki.neden fazlaca populerisi olmadigini anliyamadigim sarki ayni zamanda.
bana göre mfö'nün en iyi şarkısıdır.
insana en kötü zamanlarında bile umut veren bir şarkı, özellikle bunalımla geçen zor günlerden sonra. "gözyaşıdır, elbet dökülür.." der insan..
mfo gurubunun en güzel şarkılarından biridir.
bir sehirden bir, sevgiden parca parca koparılmanın sarkısı..yarım kalan iki ruhun düeti..

senin dulluğun, benim kulluğum
kafiye olsun diye değil..
aşmış mfö parçası.
3 dakika 46 saniye sürmektedir.
collection albümünün bir şarkısıdır.
kafiye olsun diye degil.
alkolun yaninda en iyi giden sarkilardandir.
herhangi bir darbe durumunda dinlenilebilesi parçadır.
içimizdeki şeytanlara zülfikarlarla saldırdık.. fakat .. mazhar abi durmuyor.. durulmuyor.. işte.. hangi şeytan dı o.. hangi zülfikar..
1986 yılındaki vak the rock albümünde yer alan, sözleri mazhar alanson'a ait olan mükemmel şarkı.
(bkz: gözyaşımda saklısın ağlayamam ben)
(bkz: ağlama bebek)
(bkz: içimde ölen biri var)
gözyaşlarım..
bir tek sana akar..
(bkz: atiye deniz)
senin adına söylenmiştir sanki şarkı, dinlerken eşlik etmek bile ağır gelir, gözyaşından daha ağır hem de.
içimizdeki şeytanlara zülfikarlarla saldırdık
gözyaşlarımızı bitti mi sandın..

keşke burda olsan diyorum, burda olsan, yanımda olsan ve sarılsam sana doya doya..sonra yıllar önce seni kaybettiğim geliyor aklıma..her kapımı çalışında kapıyı yüzüne çarpışım..sonra ağlamaklı bakışım..yanında uyumak ve kollarında uyanmak çok güzeldi..
"keşke" yi hayatıma sokan insan..

günler günlerin ardından,
seni sevmeler cumhuriyetinde....
bir dönem arkasından ağladığım ve uğruna günlerce dinlediğim şarkı .. hala dinledikçe içim acır.. günler günlerin ardından seni unutmak mecburiyetindeyim
"göz yaşlarııııımmm... göz yaşlaarııı ıııı ıııı ııımmm, kafiye olsun diye değil!" söyleniş biçimidir.