bugün

En son lisede bana aşık olan arkadaş, karşılık bulamayınca, diksiyon dersinde giderli bir şiir okumuştu.

Hiddetle bakıyordu gözlerime. Büyümemiş ergen bir arkadaştı. Kertenkele karşı cinsi etkilemek için son numarasını yaptı ama yanlış şiirle.
Gel sarayım, beni sevmedin git falan tuhaf bir şiir. O da ne istediğini bilmiyor.

Gözümden iyice düşmüştü mesela. Her şiir etkilemez beyler.

Edit: sevdiğine atarlı giderli şiir okuyan, gelişimini tamamlayamamış arkadaşlar benim eksi butonumda toplanmış.
eğer ben kadın olsaydım kesin düşerdim düşünsene gözünün içine baka baka sana duygularını söylüyo efsooo.
geri zekalı bi erkeği sevdiğine işaret eden durumdur. am için şiir okunan kadından bi bok olmaz. yazık..
"Ne diyo lan bu, boş yapma bi sus mk"
Der günümüz kızları gözleriyle şaire
Şimdiki kızlara şiir, sanat değil para ve ortam lazım.
inanmıyorsan dene.
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde.
Memelerin vardı memelerin kahramandı sonra.
Seviyorsa şiiri,seviyorsa o adamı mutlu kadındır. Şiirler yazılan kadındır.
Şiir okumak, her okuma yazma bilenin, her ağzı olanın yapabileceği iş değildir, her insana nasip olmaz bu etkileyici özellik.
Diksiyonu, ses tonunu, vurguyu, beden dilini iyi ayarlamak gerekir, yoksa şebeğe dönersiniz, irite edersiniz, ahahahahhassi.tir der karşınızdaki kadının iç sesi.
Gereksizdir yani, okumayın.

Amma ve lakin, bu konunun üstadı, şiiri hakkını vererek irite etmeden okuyabiliyorsanız üfffsssss!
Zevzeklik etmeden, şapşik bir aşık gibi değil, bir edebiyatçı gibi okuyabiliyorsanız hayranlık uyandırmanız an meselesi.
Olsa da yesek... Ayyy o öyle değildi yaw!
Değer mi hiç bunlara dediğim kadın.
Bizim hikaye dizisinde , barışın filize şiir okuduğu sahne aklıma geldi.

"Sen yüzüne sürgün oldugum kadın".
bu devirde edebiyat şiir sanattan anlayan kız sayısı çok çok az. amatör bir şair olarak söylüyorum şimdiki kadınların çoğu kezo romantiklik, centilmenlikten gram anlamıyolar. kıza akrostiş şiir yazmışım hemde çift ismi var. bu ne yaa diyor çocukçaymış.

espiriden de anlamayan çok. nesil farkı çok mesela kendimden büyük kadın arkadaşlarım var. jest olsun diye şiir yazıyorum hem de saçma komik dalga geçer gibi pampa çok iyi güldürdün derken. genç birine yazınca bana laf mı sokuyorsun diyor.

şiirleri , edebiyatı seviyorum benim için bir hobi. kitap yazmaya da çalışıyorum. resim yapmak , felsefe vb. ağzım iyi laf yapar.
kızları etkilemek istiyorsanız şiir felan boş geçin. direk gözlerine lüks araba anahtarı ve para gösterin. reklamınızı iyi yapın. birde kızlar kulakları ile sever. yani yalanı.
Ah be kara bahtim kör talihim
Bulamadık şöyle edebiyattan şiirden anlayan kız...

Valla bulsam sabaha kadar şiir okurum yeminle...
(bkz: muhendis bayan)

yani eğer kadınsa.
Böyle atraksiyonlara hiç gerek yok bütün kadınlar nasıl olsa gidiyor arkasına bakmadan hiçbirine güzellik yapmaya değmez.
Benim asla bulamayacağım kadındır.
Sabahlara kadar şiir okuyun,
Saçına yıldızları dizin,
Gözlerinde değişen mevsime ayak uydurun,
Kusurlarına çiçekler ekin.

Ne yaparsanız yapın bu kadın anneniz olmadığı sürece değer bilmeyecektir.
hep kadınlar şöyle yapar böyle yapar yazılmış. erkekler hem cinslerine asla objektif bi şekilde eleştiri yapmıyor. varsayımlar üzerine konuşulmuş bol bol. ben size olanı söyleyim. bana şiir okuyan biri vardı sonra unutamayacağım hatalar yaptı. yani şiirle hallolmuyor o işler.
Çok romantik ben böyle bir şey gormedim. Gerçekten gormedim Hdhdh.
şu ana kadar öyle bir kadın olmadı o kadar derinden kimseyi sevmedim ne yazık ki.
Erkeklerinin bir numaralı taktiği. Çok güvensizce.
Vıcık vıcık işler. Ne tarafa kusuyoruz?
Ayrıca niçin elin yazdığı şiir okunuyor kadına? Napsın yani? Lavinyaya yazmış gelmiş Ayşe'ye okuyacak pü. Kendin yaz madem de bir işe yarasın.
incinirsin. Yine de sen bilirsin.
Birde bunu kadife sesli söylemeye çalışanlar var o daha da bir gülünçtür. Aklıma çocuklar duymasın geldi.*