bugün

an itibariyle girdiğim entry ve sabahın ilk ışıklarına kadar sürebilen entry girme çabaları,başlıkları takip etme gibi nedenlerden bilgisayarın başından kalkmadan durulmasından mütevellit ilerki zamanlarda yaşanabilecek bir sorundur..
bu durumun sonucu lens veya gözlük takma ile sonlanır. Gözlüklü iseniz, şişman ve göbekli olmamaya , lens takıyorsanız tuzlu suya , toza , toprağa karşı dikkatli olmak gerekir.
Bu sorun genelde pc başında çok durmaya bağlansa da genetik en büyük etkendir. Yani küfür edecekseniz , gözlüksüz bilgisayar mühendislerine değil, genetiğinize etmeniz gerekir * etik olarak da doğru bir davranıştır hem bu xD
Bir aralar uzağa bakarken fark ettiğim durum. Gözlerimi kısıyorum sürekli, Çinli diye dövmeseler bari.
ilk fark ettiğimde ilkokul öğretmenimi tahtaya çok küçük ve biten kalemle yazdığını öne sürerek suçlamıştım.
Günün 27 saati sözlükte olma sonucunda oluşabilecek sorunlardan biri.
ileri düzeyde migrenvari bi baş ağrısı yapabilir.
Bir zamanlar bende o kadar uzağı görebiliyordum diyebilmektir.
Bende mevcut olan durum sağ 2.25 sol 1.75 olmak üzere gözlük kullanmaktayım, memnunumda.
Büyük ihtimalle miyobum ama göz doktoruna gitmeye o kadar üşeniyorum ki.
astigmat + 4 derece miyop.
selam ve gözlük ile.
sağ gözümde doğuştan kas zayıflığı var, bu yüzden bir sağa, bir sola sürekli kayıyor. geçen sene ameliyat olayım dedim, '6-7 ay uyum surecin olur, dellenirsin' dedi doktor, yaptırmadım.

bununla birlikte, sağ 1.75, sol 0.75 falandı 2 sene evvel. bazen gazete okurken zorluk çekiyorum. (bkz: swh)

(bkz: beni böyle sev seveceksen)
çok zor bir şeymiş. son bir kaç aydır yakın, uzak her ikisi de ilerledi. konsantrasyonumu bozuyor, okurken yazarken zorlanıyorum...inatla gözlük ya da lens kullanmıyorum. ne kadar direnicem bilmiyorum.
lisede 19 mayıs çalışmalarında stadyumda pankart tutarken fark ettiğim sağlık sorunu. Akabinde yıllarca gözlük takma ve gözlükten sıkıldıktan sonra lense geçiş süreçlerini beraberinde getirir.
akıllı telefonun gözleri bozduğunu yaşayarak deneyimlemiş bulunuyorum. ailesinde genetik görme problemi olmayan ben muhtemelen astigmat oldum, yazıları uzaklaşınca seçemiyorum bilgisayar ekranına bile bakmakta zorlanıyorum. inatla göz doktoruna başvurmuyorum. ne kadar direnicem bilmiyorum.