bugün

kısının gonul koydugu (bkz: gonul koymak) kısıyle arasını duzeltmek ıcın turlu sırınlıkler yapması olayıdır..
şaklaban olmanın fiyakalı ismi...
'leblebi tozu' ağzında iken ^yusuf^ demek bir kaç kez,

burnunun ucuna, yüzüne, kulağına,

göğsüne ve

göğsüne ama..
Birıni kırdığında yapılması gerekendir.
Ama bazı insanlar yapamaz bunu, çünkü zaten o kırıcı sebep onlar için geçerli bir sebep değildir. Hani olur ya her şeye kırılıp alınan insanlar, sonra "cık olmadı, küsüz hâlâ' diyenler. işte onlar sadece kendilerine endeksli yaşıyorlar... Sen kırılırsın ama belli etmezsin hiç, hem kendi farketsın diye, hem de kafa ağrıtmamak için. Ama onlar sanki zevk alırlar öyle hatırlatıp durmaktan. Hayır belki söylemese her şey çok daha güzel olacak.
Sonra da "sen de gönül almasını hiç bilmiyorsun" diye aşağılarlar bir de... Ama Bunu size Diyen tek kişi o insansa, her şey ortada zaten... Fazla söze gerek yoktur.
gönül bir bayan ismidir.
evlenirken paketlenip, size sunulabilir.
(tamam tamam üstüme gelmeyin.)
Gönlünüzün alınmasını istiyorsanız tripcan olacaksınız. Yoksa insanlar kaybetmekten korkmayacağı için gönlünüzü almıyor. Bende almıyorM. Zamanla bu alışkanlık ölüyor.
Şimdi birinin gönlünü almak istiyorum. Okuyacak bunu.

Kırdım galiba ya da üzdüm ya da sinir ettim.
Ciddi olup bana böyle noktalar koymanı sevmiyorum hiç.
Eskisi gibi olalım bee. Sen böyle şeyleri hiç sevmezsin biliyorum ama belki ne kadar üzüldüğümü anlarsın.
Önceden cevapsız da bırakmazdın hiç ya da kestirip atmazdın. bir şey yok diyorsun ama durduk yere olmadın böyle. Var bir şey.
Konuşalım hadi.
Alcam gönlünü başkan.

işe yaramasını umut ettiğim şey.
birini kırdıktan sonra, ya sonra nasıl olsa gönlünü alırım , aramız düzelir illa ki diye düşünmenin yanlış olduğu durum. sonra iş işten geçebilir. değil bir dakika, saniyelerimizin bile garantisi yok şu hayatta.
samimi bir özür yeter. karşınızdakine gerçekten pişman olduğunuzu hissettirirseniz affeder.
yunus emre hazretin dediği gibi;

sevmekten geri kalma, yapan ol, yıkan olma
sevene diken olma, gülü incitme gönül..
dilara (gönül alan) olmaktır.