bugün

kemal paşa' nın 1 kasım 1937' de tbmm' nin açılışı sırasında yaptığı konuşmasında söylediği düşündürücü sözlerdir.
(bkz: harry potter)
''..., gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.'' cümlelerinin içinde bulunduğu konuşmadır.

bu sözlerin geçtiği 47 saniyelik kaydı izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

[http://www.youtube.com/watch?v=8qkW9sQIPCI ]
(bkz: makina elemanları-osman yazıcıoğlu)
m.kemal'in en sevilmesi gereken sözüdür.
http://video.google.com/v...ocid=-7362475301812906693#
(bkz: gökten indirildiği sanılan kitapların dogmaları)
ne demek istediğini anlamamak için sadece gerizekalı olmak gerek.

hayır bari buna itiraz etmeyin de kendinizi daha fazla bozmayın.

kardeşim, tamam hadi diyelim ki gökten indiği sanılan kitap demedi de gökten indiği sanılan kitapların dogmaları dedi. (ki yüzde yüz aynı manaya gelir), ondan sonra adam biz iktidarı gökten aldık, yere indirdik diyor. onu neden diyor?

iyisi mi fazla uğraşmayın bu işlerle. daha çok rezil olursunuz...
cahillerin başına düşmüştür. onlar da na böyle saçmalamaktadır o gün bugündür.
(bkz: paşam haklı beyler)
gökten indiği sanılan kitaplar
gökten indiği sanılan kitapların doğmaları.

ikisinde de amaç aynıdır. kutsal kitabımıza gökten indiği sanılan sıfatı koyulmuştur. fakat ben bu videonun gerçekliğinden şüphe duyuyorum. önderin bu tür cümleler kuracağını düşünmemekteyim.
(#10806074)
"gökten indiği sanılan kitaplar" dendiği zaman ilk akla gelen mustafa kemal olur tabiki . mustafa kemal ve saçma sapan sözlerinden yanlızca biri.
bir mustafa kemal atatürk klasigidir. canlı kanlı izlemek isteyenler google'dan araştırabilirler.
mustafa kemalin gerçek yüzünü gösteren sözleridir. artık ona maske kifayetsiz kalır; ki onu seven böyle sevsin ve dahi sevmeyenlere de ilişilmesin.
din kültürü ve ahlak bilgisi kitabı olmadığı kesindir.
incil, zebur, kur'an... unuttuğum atladığım var mı.

bunlar gökten indi sanılır. bu kitapların tanrıdan geldiğini kabul etmemiz durumunda bile gökten indiğini sanmak komik halbuki. tanrı gökte değil her yerde diye biliyorum?
mustafa kemal atatürk savunmak istemem ama, bunu adam mecliste açık seçik söylemiş ise, videosu var ise, maske yoktur değil mi? bu müslüman kafası ilginç bir şey hakkaten.
(bkz: death note)
burada kastedilen islam değil hristiyanlık ve museviliktir çünkü teoloji hakkında az buçuk bilgisi olan herkes islam'ın semavi bir din olmadığını bilir ve idrak eder.

(bkz: islam vahiy dinidir)
her şeyden önce hazreti adem aleyhisselam dan bu yana inmiş tüm peygamberlere hakarettir.
mustafa kemal'in inançsız olması neyi ifade etmektedir bunu çözmek için uğraş veriyorum, ama geri zekalılığımdan olsa gerek çözemiyorum.
bölüm başkanlarının yazdığı kitaplar. diğer hocalar da mecburen bunları kullanır lakin hata bulduğunuzda kesinlikle kabul etmezler üstüne bir de fırça atarlar.
bir ulusun hayatını kurtarmış insanın sözüdür.
eğer birisi kamerayla hz muhammed'in hayatını filme çekmemişse ispat da edilemez zaten, sanılır ancak.

sözü edilen şahıs, herhangi birisi değildir, ulu önder mustafa kemal atatürk'tür. kendisi bu ülkede yaşayan insanların var oluş sebebidir. bu durumda insanların inançlarını bahane ederek kendisine her fırsatta saldırması nankörlük, şerefsizlik ve vatan hainliğidir.

ne büyük çelişkidir ki inançları yüzünden hayatlarını kurtaran adama nankörlük edenler, o olmasaydı bu inanca sahip olamayacaklardı..
bir çok dini bütün mümin bu kitaplara inanarak dua eder bu kitaplara inanarak yönünü belirler.

birileride çıkıp türk milletinin iman gücüyle kazanmış oldugu savaşları kendi zekasına baglar. hayat böyle gariptir.
güncel Önemli Başlıklar