bugün

buyuk insan adli sahane bir parcaya imza atmis kisidir.
buyuk insan'dan sonra dön sarkisiyla icimizde yer etmis, en son olarak rafet el roman'in surgun isimli sarkisini seslendirip internet piyasasina surmus, artik yeni sarkilarini iki goz bi kalp bekledigimiz zat.
bilmezdim ve büyük insan şarkılarına imza atmış, kayserili müzisyen.
büyük insan parçasıyla insanın kalbini yerinden söken kişilik.parçanın sözlerinin bir bölümü şu şekildedir.

susma söyle nasıl yaşar böyle insan
susma konuş hadi anlat büyük insan
söyle bir aşk mı çare olurdu zaman mı
böyle kaldırıp atardık ya sevdayı

susma konuş hadi anlat büyük insan
susma nasıldı anlat hadi ayrılırsam
söyle hayat mı çare bulurdu kendin mi
böyle büyük aşklar böyle mi biterdi?
dön ve büyük insan gibi şarkıları ve dinlendirici sesiyle tanıdığımız müzisyen. şiddetle dinlenilmesi tavsiye edilir.
sesi gercekten yumusak ve dinendirici bir özellikte olan, sarkıyı avazı cıkıncaya kadar bagırmak yerine gayet sakin bir usluplpanik yapmadan cokta güzel seslendiren, dön, bilemezdim, büyük insan gibi şarkılarıyla gönlümde hath kurmuş yolunun acık oldugunu gördüğüm amatör bir sanatcı kardesimizdir. yolun acık olsun genc, yolun acık olsun sarkıyı sarkı söylemek icin söyleyen adam
buğulu sesiyle büyüleyen, bilmezdim şarkısıyla beni çok uzaklara götüren şarkıcı.
bir gözlerin vardı, gözyaşım kaldı..
bir yüreğin vardı, hatıran kaldı..
bir sözlerin vardı, sitemim kaldı..
bir hayat aşkım vardı, gitti yarım kaldı..

Son bir acım vardı, o da sensiz kaldı..
Ah bu canım güllere yandı, sensiz nefes aldı..

Yar yalan değildi, bir rüya gibiydi
Bitti yüreğimde acısı kaldı..

Dön; nasıl kimle nerdeysen
Dön; beni biraz sevdiysen
Dön; yüreğimde hasret, çaresiz kaldı...

(bkz: gökhan türkmen - dön)
hoştur bu arkadaşın sesi. böyle meltem gibi. yanında yatılası cinsinden bir ses olunca tadından yemeden olmuyor.
emre aydın'ı star yapan ergenlere fazla gelecek yetenekte bir genç adam. efkarlıyım'ı güzel, dinlenir. yolu açık olacak belli. irem records ile anlaşmıştır. keremcem sonrası yeni bir atak aykut gürel'den.
sevdam şarkısı gayet güzeldir diğer şarkıları gibi.
şarkının sözleri:
Bak, bak şu dünyaya insanlara
Neden, neden diye sorma, öyle bakma
Sarıl bana
Neden giden dönmüyor sen de vurma
Neden giden dönmüyor sen de vurma
Darılma..
Bu acılar vursada
Bitmez hüzünler acıtsada
Bu acılar vursada
Bitmez hüzünler acıtsada
Sar beni başkasına yasakla
Al beni sevdam kucakla
Bir daha gelsem şu dünyaya
Yine seni severdim bu aşkla

yorgun,dayanamam,günah, efkarlıyım dinlenesi şarkılarıdır.
17.04.2008 tarihi itibariyle büyük insan isimli ilk albümünü irem records isimli müzik şirketinden, aykut gürel ve seden gürel desteği ile çıkarmıştır.

Kuzeni serkan söylemez'in besteleri şahanedir. Gökhan türkmen'nin çıkışında büyük payı vardır serkan söylemez'in keza albümün hiti aylarca radyoda çalan büyük insan şarkısı kendisine aittir. 10 şarkılık albümde 5 şarkının söz ve müziği serkan söylemez'e aittir. yine 10 şarkılık büyük insan albümünde toplamda 8 şarkıda imzası vardır.

album künyesi

şarkılar

1. Yan Sen (Söz: Serkan Söylemez - Müzik: Gökhan Türkmen)
2. Aşk Lazım (Söz - Müzik: Gökhan Türkmen)
3. Büyük insan (Söz - Müzik: Serkan Söylemez)
4. Efkarlıyım (Söz - Müzik: Serkan Söylemez)
5. Dön (Söz: Serkan Söylemez,Gökhan Türkmen - Müzik: Gökhan Türkmen)
6. Sen isen (Söz: Ersin Özel - Müzik: Gökhan Türkmen)
7. Yorgun (Söz - Müzik: Serkan Söylemez)
8. Zilzurna (Söz - Müzik: Serkan Söylemez)
9. Dön (Söz: Serkan Söylemez, Gökhan Türkmen - Müzik: Gökhan Türkmen)
10. Rastgele (Söz - Müzik: Serkan Söylemez)
11. Büyük insan (Akustik)

Yapımcı: Aykut Gürel - iremRecords
Düzenlemeler: Aykut Gürel
Stüdyo: iremRecords - Marşandiz - Virus Production
Mix - Mastering: Martin Cru Spencer - Virus Production
El.Bass: Aykut Gürel
Gitarlar: Cem Tuncer
Davul: Cem Aksel
Piyano & Keyboard:
Add. Keyboard:
Kemanlar: Aykut Gürel
Perküsyon: Volga Tamöz & Ümit Kuzer
Klarnet: Gündem
Ud: Cengiz Ercümer
Vokaller: Hüseyin Belen,Fatih Ahıskalı, Seden Gürel, irem Gürel, Emre Gürel, Aykut Gürel
Fotoğraflar : Ceylan Özdemir - Mert Eryüksel - Keremcem
ilk klibini yan sen adlı şarkısına çekmiş 90'ların soundunu özleyenlere ilaç gibi gelen popçu. albumunde o amatör ruh korunmuş ve tüm album canlı sazlarla kaydedilmiş. yolu açık olsun.
bir yıl boyunca övgülerle anlatılan ama lkb nin ımhh deyip burun kıvırdıgı ben onu dinlemem dedigi daha sonra radyo da bir şarkı duyup çok sevdigi adını bilmeden yana yakıla aradıgı ve en sonunda şarkıyı da gökhan türkmen e olan önyargıyıda unutup ya şu adam nasıl söylüyormuş acaba deyip sarkısını indirdigi ve dinledigi saniye de aaaaaaaaaa ama bu şarkı o şarkı mıydıııı??? eheheh güzel yaa sevdim .(büyük insan )

ayrıca hatırla sevgili deki yaralı kalbim adlı sarkıyı da o söylüyormuş helal yaa.
çareler çaresiz, dön ve büyük insan gibi şarkılarla beni benden almış kadife sesli şarkıcı.
Hayatımda duyduğum en güzel alarm sesinin bestecisi.. mp3 çalarlı bi telefon alınır, alarm ayarlanır, Gökhan Türkmen'den Büyük insan zil sesi olarak seçilir ve eski günler hatırlanır.
albümünün her sarkisi oldukca şık olan olan şarkıcı...
tatlises' de gece gündüz durmadan calan büyük insan sarkisi mükemmel ses. An itibariyle okan bayülgenin programinda söylemektetir gitar ve keman esliginde.
büyük insan klibinde yer alan ne kadar? la başlayıp ne kadar? la biten diyalog insan da ne ne kadar lan! karmaşası yaratmaktadır .
muhteşem ses muhteşem yorumdur.
(bkz: büyük insan)
1983 doğumlu kaliteli şarkılara sahip dinlenilesi şarkıcıdır.

(bkz: yorgun), (bkz: dön) ve (bkz: efkarlıyım) adlı şarkıları gerçekten çok güzeldir.
görsel
büyük insan adlı şarkısının internete ilk yayıldığı halindeki sesi ile sonraki halindeki sesi arasında milyon tane farkın olduğu büyük insan.
'Söyle yıllar mı daha hızlı bir kurşun mu?' diyerek beni benden etmiş ve böylece tanıdığım, harika sesli kardeşimiz.
insanın içine işleyen, billur sese sahip kişi.
dinlenilesi yorumcu. büyük insan şarkısı gecenin köründe dinlenince insanı kendinden alır.