bugün

saçları önceden perma mıydı, yoksa şimdi mi fönlü diye merak ettiğim müzisyen.*
şu anda ntv'te infoman programında konuk.
kaliteli dizi muzikleri yapabilen müzisyen.
loopus adlı şirketin kurucusu.
müziğin hakkını verenlerden.
(bkz: tutunamadım)
kurtlar vadisi, haziran gecesi gibi dizilerin müziklerini yapan, müthiş üretken, bir çok şarkıcıya bir çok beste vermiş, sesi de yumuşacık, pamuk gibi olan müzisyen.
diziLerden önce avrupada bir çok fiLmin müzikLerini yapan ve bu yaptığı müzikLerLe bir çok ödüL aLan...türkiyede yaLnızca diziLere yaptığı müzikLerLe tanınan...pop müzikte gösterdiği başarıyı eLektronik müzikte de gösteren...başarıLı, nazik, medyadan uzak müzik adamı...
ilk albümünü 1994 yılında "serseri mayın" adıyla çıkarmış şahıs. fayton, bu albümdeki favori parçamdır.
mimarlıktan mevzun olup şarkıcı olan kişi.
"insanın içine işleyen, büyüleyen melodileri nasıl oluyorda çıkarıyor" dediğim usta müzisyen, yapımcı, prodüktör.

dünya çapında müzik yapan nadir sanatçılarımızdan, öyle şarkıları varki ruh halinizi saniyede ters yüz edebilir. çok başarılı sessiz sedasız yoluna devam ediyor...
müzik adamı, özellikle crude filmi için yaptığı keyf * ve ethnotronix albümleriyle bu topraklardan esintilerle bezenmiş elektronik müzik albümleri bizi keyiflendirmiştir. şimdilerde ise hüsnü şenlendirici den aldığı bayrakla trt de yayınlanan dünyanın türküsünü de pek güzel sunmaktadır.
Aydın da doğdu. Orta öğrenim sonrası izmir de, 1988 de Yıldız Üniversitesi Mimarlık Bölümü nü kazandıktan sonra istanbul da yaşamaya başladı.
1994 te ilk albümü Serseri Mayın -başta Yerine Sevemem adlı şarkı olmak üzere büyük ilgi topladı. Sanatçı 1995' te "Tutunamadım" albümünü yayımladı.
1993 deki ilk film müziği çalışması olan Gece, Melek ve Bizim Çocuklar& Kırdar ın ikinci albümü "Tutunamadım" da yer aldı.
1995 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü'nü kazandı. 1997 yılında , kendi müzik şirketi Loopus'u kurdu. Türkiye nin ilk elektronik müzik albümü ünvanını alan Trip albümünü, 1997'de Loopus Entertainment etiketiyle yayımladı.
1999 daki Marmara depreminden sonra, depremzede çocuklar yararına Hasbro Intertoy la ortaklaşa hazırlanan Furby projesi, Loopus Entertainment etiketiyle aynı yıl yayımlandı. Bu çalışma, konuşabilen robot bir oyuncakla eşzamanlı üretilen ilk albüm olması açısından etkileyici bir fikir olarak ilgi gördü.
1999 Ankara Film Festivali nde En iyi Kısa Film ödülü alan Namaste adlı filmin müzikleri de, Kırdar ın bu dönemde yaptığı çalışmalar arasında yer aldı.
2000 yılı içerisinde sanatçı, ilk kütüphane çalışması olan Ethnotronix albümünü hazırladı. Müzikotek bu albümü 14 ülkede tanıttı. Aynı çalışma 2003 yılı başında albüm olarak da yayımlandı.
Müziklerini yaptığı Tekfur Sarayı ve istanbul belgeseli, 2002 istanbul Belgesel Film Festivali'nde izleyici Özel Ödülü nü aldı. Aynı yıl Aliya belgeselinin müziklerini besteledi. Çalışma, Belgesel Yazarlar Birliği Yılın Belgeseli ödülünü kazandı.
2002 yılı içerisinde, Fırsat/Crude filminin müziklerini besteledi. Film başta Los Angeles Film Festivali En iyi Film ödülü olmak üzere, birçok festivalde ödül kazandı. Besteci, filmin müziklerini 2004 de Keyf/Pleasure albümünde bir araya getirdi. Albüm 2004 Eylül ünde Yunanistan, Polonya ve Lübnan da yayımlandı. Albümle aynı adı taşıyan Keyf\Pleasure şarkısı, EMI tarafından tüm dünyada piyasaya sürülen karma albümde de yer aldı.
2002den bu yana Kurtlar Vadisi TV dizisinin müziklerini hazırlayan Kırdar, 2004 de Kurtlar Vadisi Vol.1 ve Vol.2 dizi soundtrack albümlerini yayımladı. 2004 de, Müzikotek aracılığıyla ingiliz Warner-Chappel müzik şirketiyle, yeni bir library works için anlaşma imzaladı.
2002 den itibaren film müziği ve televizyon projeleriyle büyük ilgi gören Kırdar, 2005 Ocak ayında, "Haziran Gecesi" dizisinin müziklerinin de yer aldığı Yağmur albümünü yayımladı. Sanatçı, Mart 2005 te vizyona giren sinema filmi Anlat istanbul& un müziklerini Kasım 2004' de tamamladı.
Sanatçı "Kurtlar Vadisi", "Haziran Gecesi", "Yabancı Damat" isimli dizilerin müziklerini hazırladı.
2 Haziran 2005 te Yabancı Damat dizisinin müziklerinin yer aldığı Üstüme Basıp Geçme albümünü yayınladı.Albüm, Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde de yayınlanıyor.
2004 te Lüksemburg da düzenlenen ve birçok Türk tasarımcının işlerinin sergilendiği "Self Project" te, Tüür başlıklı müzik projesiyle katılımcı olarak yer aldı.Aynı proje Tüür_Yağmur Duası adıyla 18 Temmuz 2005 te MC-CD-DVD albüm ve videofilm olarak Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde yayınlandı. Tüür projesi M.Ö. 15000 e kadar dayanan Asya Türk Müziği çalgılarının elektronik müzikle sentezlendiği ilk çalışma olarak görülüyor.

kaynak "kim kimdir"
1970 doğumludur.
romantik halleri ve slow şarkılarıyla akıllarda kalan başarılı müzisyen ve şarkıcı.
turkiye'de diger kaliteli muzik yapan insanlarla ayni kaderi paylasarak gereken degeri gormeyen trip hop yapan bir muzisyen.
izlenesi olmayan dizilerin,yaptığı müzikler sayesinde,bellekte yer etmesine yol açan müzisyendir.
kurtlar vadisi cendere orchestrallmix'in geri müzikleri mükemmeldir.
sadece asya'nın dogusunda bulunan bir ağacı Türkiye'ye getirtip ondan müzik aleti yapan saygı duyulası müzik adamıdır. (bkz: abi saygilar)
şu an sözlüğe yazmama şarkıları ile eşlik eden, sesine ve şarkılarına bayıldığım sanatçımız...
tüyleri diken diken edebilen.
faytonun en mükemmel şarkısı olduğu müzisyendir. bu şarkı her haliyle mis gibi güzel izmir kokmaktadır.
türkiye de bir çok sanatçının eline verme yeteneğine sahip olmasına rağmen sesi soluğu çıkmayan uzun saçlı kızılderelilere benzeyen konuşması oldukça nazik ve beyefendi ; 1993 - 1997 yılları arası üniversite gençliğinin tek geçebileceği romantik şarkıların adamı.
yaptıgı müzik nedense hep bana kasvet veren ki bu durumun goruntusune de yansıdıgını düşündügüm müzisyen.kaliteli müzik yapar orası ayrı.
türkiye de ilk kez internet üzerinden canlı yayın performansı ve konser yayıncılığına başlayacak olan, bir zamanlar başlamış olduğu yoldan baya bi sapmış artist.
http://www.gokhankirdar.info
başarılı müzisyendir. kendisini severdim ve sayardım. ''di'' li geçmiş zaman kullanmamın nedeni ise çalıntı müzik yapması. bok at izi kalsından ziyade belgelerle konuşmayı tercih eden biri olarak derdimi şöyle ifade edeyim;

trip hop müziğinin hatrı sayılır başarılı müzisyenlerinden dj krush un -kendisi capondur- jaku adlı albümünden still island, stormy cloud adlı parçalarını azıcık değiştirip kurtlar vadisi dizi müziği yapmıştır kendisi. yok abi ben inanmam diyorsanız indirin ve görün dj krush dan jaku adlı albümü.
daha bu benim gözüme çarpan bir örnek kimbilir daha neler vardır demeden edemiyorum. bir sevdiğimiz adam vardı o da kolpacı çıktı ya ne diyeyim ben daha bilmem ki!

editimiz rakiyla vaftiz edilen velet den geliyor: gokhan kirdar bunu bir roportajinda anlatmisti universal sinema ve muzik sirketinin ya da sony music in elinde veri depolari olurmus bu depolarda milyonlarca farkli kaydedilmis isimsiz sound bulunmaktaymis ve yeri geldiginde bir cok muzisyen bunlari alir ve kullanirmis tabii biraz degistirerek iste bu yuzden bir cok muzikte benzesmeler meydana gelmekteymis.

en azından biraz aydınlanmış oldu mevzu ama benim için değişen pek birşey yok. rakiyla vaftiz edilen velet e teşekkürler bilgilendirdiği için.
dizi müziklerini sevmeme neden olan adam.
eserlerinde; gizemli ve mistik bir hava olan bestekar.