bugün

-evdeyse halının desenini tekrar incelemek
-okuldaysa gülmemek için dudakları ısırmak gibi şeylerdir.
başı öne eğip olaya tevekkülle katlanmak
"haklısın baba tamam bir daha olmaz" diyerek hıçkıra hıçkıra ağlamak. baba ağladığımızı görünce "biliyorum bir daha yapmazsın ağlama artık" der sanki 5 dakika önce fırça atan kendisi değilmiş gibi ve olay kapanıp gider. ama unutulmaması gereken nokta babanın her zaman iyi saatine denk gelmeyebiliriz.
kimden yediğiniz de önemli ama genelde yapılan hareketler...
-fırça yenilen kişiye bakmamak ya da bakamamak
-etrafı kesmek
-haklısın vari kafa sallamak
-surata üzgün ifadesi vermek
-ayakla yeri eşelemek...
sapını sıyırmak
"ya ben bu kadar salak nası olabiliyorum" ya da "ya bu herif/karı nası bu kadar salak olabiliyor" diye düşünmek.
ölmüş yakınları,eski sevgiliyi falan düşünmek,dinlememek...
BOL BOL FIRCA ATANA ICINDEN KUFUR ETMEK
suçu başkasının üstüne atmak.

-ben yapmadım ali yaptı
-çağır bana onu
-hemen
su içmek
sen çıkışta görürsün!seni miktirtmezsem bana da yedi bela hüsnü efendinin komşusunun oğlu demesinler diyerek olay mahallinden uzaklaşmak.
(bkz: arkası olanlar)
(bkz: yüzü olmayanlar)
ah oh sesleri içerisinde nirvanaya ulaşmak.
(bkz: bakire sevişmesi)
bir kişi özellikle baba tarafından fırça yenirken yapılanlardır.

dinliyormuş gibi yapıp dinlememek
Halıdaki desenleri daha sonra tablosunu çizebilecek kadar ezberlemek. Artık başka yerlere bakınca bile desenleri görebilmek.
telleri önce ayıklamak sonra dibinden kesmek. spagetti formunu buldurup yarım tencere suda haşlamak. sonra sosla servis edilir. afiyet olsun.
eğer baba ise fırça atan yere bakarak sakız çiğnemek.. sakız çiğnerken başka bir şeye odaklanamıyor insan ehehe.
halının desenini farketmek.
Aklıma komikli video getirmemeye çalışmak.
halının desenini izlemek. çok pis sarıyor sanki aksiyon filmi oynuyor bizim halıda. çok heyecanlı.
fırça atan kişinin gözlerine bakmamak.
ketçap, mayonez sıkmak. öyle daha lezzetli oluyor.
tavana bakmaktır. bir de 'bak hala havaya bakıyor' fırçasını yemeye neden olur.