bugün

tam olarak akp-hdp elbirliğiyle katledilmesi durumudur.
Haksızlık payı olmayan bir tespit.
Fırat'la hem arkadaştık hem de aynı binada okuduk. Size olanları anlatayım;

Bizim edebiyat fakültesinin bahçesi (ben iletişimdeydim ama aynı binadaydık) pkklı öğrenciler tarafından kurtarılmış alan ilan edilmişti. Her sabah pkk, dev-yol, anarşistler, lgbti'ler karşı karşıya stand açardı. Apo posterleri, pkk bayrakları, gerilla gerilla diye kafa siken terörist müzikleri...

Kampüsün içerisinde terörle mücadele polisleri olurdu. Gider şikayet ederdik. Aldığımız cevap; 'çözüm süreci çocuklar, sıkıntı çıkarmayın.' Bize aynen böyle söylenirdi.

Fırat'la beraber 'kampüste terörist istemiyoruz' yürüyüşü yaptığımızda aynı gün fişlediler Fırat'ı. Ölümle tehdit ettiler. Ne oldu? Kimse tehdit edenlere 'siz gelin bakayım' demedi. Neden! Çözüm süreciydi çünkü.

25 asker şehit olduğunda vicdanına yediremeyen bir kız bu teröristlerin takıldığı yere gidip Türk bayrağı açtı, 50 kişi saldırdılar Kıza. Neredeydi polisler? Yoktular. Ben 4 arkadaşımla aralarına girip aldım o kızı oradan. Hatta Fırat'ın katili olan piç yumruk atmaya çalıştı, tekmeyi yiyince geri geçti. işte o zaman Neredeydi polisler? Çözüm süreciydi değil mi?

Fırat Akp yüzünden katledildi diyemem ama akpnin çözüm süreci politikası yüzünden katledildi diyebilirim, rahatlıkla.