bugün

giresun'lu ve ordu'lu iki arkadaşın kurduğu şehirlerarası otobüs şirketi. kurulduğu yıldan bu yana kendini geliştirerek şuan türkiye'nin büyük şehirlerine ve karadeniz sahil şeridindeki illerine seferleri olan bir şirket konumuna gelmiş. özellikle doğu karadeniz illerinde metro ve ulusoy'la aynı talebi görüyor. kendine ait bir internet sitesi olmasa da online bilet satışlarını şu adresten sürdürüyor.
https://eticket.ipektr.co...8052056048053051048053053
izmir-Keşap seferinde; 580 km'lik izmir-Ankara arasını 25 liraya , ancak 568 km'lik Ankara-Ordu arasını 40 ve bazen 45 liraya alan, bu memlekette Karadeniz'e ulaşımın diğer bölgelerdeki emsal kilometrelere göre en az % 25 pahalı olduğunu gösteren, nice kazıkçı Karadeniz firmasından sadece birisidir. Eskiden yol kötü bahanesi vardı, şimdi yol da kaymak gibi. Mazot desen her yerde aynı. Emsal kilometrede nedendir % 25 kazık, bilinmez!
Doğu Karadenizde metro ve ulusoydan sonra en çok yolcu taşıyan firmadır 3. sınıf falan değil doğu Karadeniz firmaları içinde en nezih firmalardandır. Servisleri, otobüsleri, muavinleri düzgün hatta kibar bayan hostesleri bile vardır.

Fındıkkalenin 3. sınıf olduğu düşünenler için
(bkz: Kanberoğlu Turizm)
(bkz: Bafra Aydoğan)
(bkz: Lüks Karadeniz Turizm)
diğer firmalardan beş on liraya daha düşük fiyat ile yolcu taşıyan genellikle kendisine ait tek bir yazıhanesi bulunmayan firmadır.

diğer şirketler ile ortak kullanılan bilet satış noktaları vardır.

ayrıca ucuz olduğu için tercih edildiği gibi aynı bileti birden fazla yolcuya kakalamak ve gideceğiniz şehrin otogarına girmeden sizi bir kavşakta bırakmak gibi huyları vardır. bu kafa ile daha çok yol alsınlardır.
ilk kez kullandığım bir firma olan fındıkkale turizm'den internet üzerinden 4 nolu koltuk için bilet satın almıştım. giresun'dan antalya'ya giden bu işkence otobüsüne ankara'dan bindim ve antalya'da inecektim. ankara'ya gelirken aştiye girip yolcusunu alması gereken bu firma, aşti(terminal) giriş yapan her otobüse 30 tl terminal giriş ücreti kestiği için "günahtır o kadar para vermeye ne gerek var" dediler ve beni aşti'den değil de gece 00.15'te cadde üzerinden aldılar. bunun için sorun çıkarmadım fakat 4 nolu koltuk için otobüse bindiğimde 4 nolu koltuğun dolu olduğunu gördüm, benimle cadde üzerinden binen bir arkadaşa da 4 nolu koltuk kesilmiş. hatta ben otobüse binerken 4 nolu koltukta oturan kişi de ankara'ya gelene kadar başka bir yerde oturmuş, çünkü o arkadaş da 4 nolu koltuğa binmek istediğinde koltuğun dolu olduğunu görmüş. ben "bu nasıl iştir!" deyince otobüs şoförü "atarım seni otobüsten haa!" diyerek saygısız bir çıkış yaptı ve yoluna devam etti. işkence bununla da sınırlı değil, otobüste sigara içildi ve benim 8 saatlik yolculuğum boyunca 1 kez su vermenin haricinde hiçbir izzet ikram yapılmadı. allah rızası için böyle firmalara paranızı kaptırmayın. üstelik insanlıktan yoksun olan bu firma bana ödediğim bilet ücretinden daha düşük bir bilet kesti. Amaç vergiden kaçırmak.
giresun merkezli kaliteli bir firmadır. şiddetle tavsiye edilir.
bir pamukkale turizm değildir.
söylenen o ki bir varan ya da ulusoy değil ama karadeniz firması işte.
zorunda kalırsanız güzelce binersiniz.
*
varan ve ulusoy kadar iyi değildir ama metrodan iyidir.
karadeniz hattında bütün rakiplerinden iyi olan otobüs şirketi.
1 gün kala Biletimi sebepsiz iptal eden otobüs firması.

Kısacası mağdur eden bir firma .
Bu tür firmalar adamı dumur ederler. En iyisi kamil koç, Pamukkale gibi büyük firmalardan bilet alınırsa sorun çıkmaz.