bugün

Yarın giresun ordu arasında fındık fiyatlarını ve karadeniz üreticisinin düştüğü zorluğu göstemek için yapılacak yürüyüştür.

Etkisini şimdiden göstermiş ve siyasi iktidar yarın için üreticinin tüm birikmiş alacaklarını ödemeyi ve geriye kalan tüm fındığı almayı vadetmiştir.

Not: sıra üzümde. Üzüm için adalet.
Sağolasın chp.
başladı.
kolay gelsin.
adaletle.

görsel

not: alın terimi yiyen pırasanın sapını yesin.
yolun sonunda seçim sandığı olsa oylarını hangi minvalde atarlar acaba sorusunu da beraberinde getiren yürüyüştür. bizimde var fındığımız bizde karadenizliyiz bizde zarar ettik ama böyle yürüyerek kandile hizmet etmiyoraudhadjsakjs. tövbeler olsun ya boşuna demiyorlar adalet herkese lazım diye. hani meşhur bir söylem var ya önce onlar için geldiler ses etmedim sonra diğerleri için geldiler ses etmedim en sonunda benim için geldiler ses edecek kimse kalmamıştı diye. komşunun canı yanarken susarsan senin canın yanarken yarana merhem olacak komşun kalmaz..
her şey bitti fındük mu kaldı. adalet yürüyüşünden sonra buna güldüm işte.
görsel
görsel
görsel
bunlar değilmiydi yolda adalet mi aranır diyenler ? bunlara girince giren tabi hemen yola çıkmışlar.
her seçimde oy verdiği partiyi muhalefet partisinin etkinliği ile protesto eden kafası karısık çomarların yürüyüşüdür.
ikinci gününde.

görsel
ne olmuş fındığa laf mı atmışlar?

fındığa nasıl bir adaletsizlik yapılmış olabilir ki?

leblebi senden daha güzel mi demişler?

tam olarak konu nedir? n'olmuş?
'Emek ekmek fındık demek' diyen piraziz' li 1000 fındık üreticisi yürüyüşe katılmış.

görsel
görsel
görsel
chp'nin kerizliğine doyamayacağı yürüyüştür. zamanında bu fındıkçılar için insanlar yağmur altında jandarma dipçiği yediler. sonuç?... bu yavşaklar ilk seçimde gidip yine kendilerini sikene oy verdiler!.. önümüzdeki seçimde değişen bir şey olacak mı?... çok beklersiniz.
CHP nin fındık üreticisinin hakkını nasıl aramayı planladığını merak ettiren yürüyüştür.
Zira ,tarlada 9 liraya alıcı bulan fındık marketlerde 50 , 60 Tl ye gidiyor. Gılışdar " ben iktidara gelince aracı esnafı kaldıracağım, marketler zincirlerini kaldıracağım. Yerine kooperatif marketler kuracağım, onun sahibi de üreticiler olacak" desin , oy vermeyen namerttir.

Lakin biz de biliyoruz ki chp liler açık götun ve içkinin bekâsından başka bir şey için yürümezler.
bankadan alıp ilaca hormona yatırırsan, fındığın kilosu başına 11 lira masraf yaparsan, 9 liraya alıcı bulduğunda ağlamayacaksın. fındığı en doğal hali ile ve doğal katkılar ile yetiştiren gerçek çiftçiler çok daha az masraf açmışlardır. belki daha az fındık üretmişlerdir ancak kilo başına kârlarını korumuşlardır. kısaca bokunuzda boğulun.
benim anlamadığım bu siktiğimin fındığının kilosunu biz neden 50 liradan yiyoruz? aradaki 40 lira kime gidiyor? çiftçinin hakkı en az 18 liradır, gerçi akp'li çiftçiye kar payı değil, başka bir şey lazım.
Parodi adalet yürüyüşü olmuş pankartlara çok güldüm.
abjalSnsnzjsjsd

yobaz yazarımız komünist olmuş gonşulaarr..

hele gelin görün..
yahu şurada yazılanları okuyorum. sağcısı solcusu alayınız malsınız.

solcular için konuşayım,

yok akp ye oy verdiler yok evet oranı %70 çıktı bilmem ne.
daha güzel fırsat mı var ulan bu insanları tarafınıza almak için, neden hemen ötekileştiriyorsunuz?
izmirde yaşayan bir karadenizli olarak konuşuyorum ben. fındık fiyatlarını protesto etmek en doğal hakları
değil mi bu insanların? hangi partiden olursa olsun, insan kendi seçiminden memnun kalmamış olamaz mı?
akp li gibi mi konuşayım illa, hdp mitinglerine sesiniz çıkmaz bu kadar amk.

malın biri de fındık bir bitki değil mi demiş. fiyatı dertse artmayacak demiş.
ya sen bi siktir git starbucks ında latteni iç. o insanlar bir sene emek verip oradan kazandıkları parayla
çocuk okutuyor, ev geçindiriyor.

sağcılar için konuşayım,

ülkenin amına koydunuz.
BAZ ERKEKLERiN KADIN ORGANINI AKILDAN ÜSTÜN TUTMASI DURUMUNU YERMEK iÇiN "FINDIK KADAR" ÖLÇÜ BiRiMiNi KULLANDIĞIMIZ BiR SÖZ VARDIR YA HANi. ASLINDA FINDIĞA BiR HAKARETTiR BU. ZiRA FINDIK YÜCE BiR BESiN KAYNAĞIDIR O ŞEYE iNDiRGEMEK EN BASiTi ADALETSiZLiKTiR. BEN BU AÇIDAN BAKIYORUM FINDIK iÇiN ADALETE.
90 yıldır insan gibi yaşadığına inananların göz boyama çalıştığı yürüyüştür.
ingiliz gotü yalayıp islam da çiftçinin ve köylünün alın terinin korunmadığını zannedenlere duyurulur:

" bedevinin malını kimse kendi adına alıp satmasın"

" kardeşi de olsak bedevinin malını alıp satmaktan men edildik"

hadis i şerif.

Bak bak bak! O büyük insan köylüyü ve üreticiyi; karşısındaki tüketiciyi nasıl korumuş?

Komünizm de halkın bahçesi, tarlası, dükkanı varmı ki bunlar yapılsın?
Dünyada sayılı fındık üreticisi olup, fındık üretenlerin para kazanamadığı tek ülke olabiliriz. Daha yürüyecek çok yolumuz var.
CHP'nin yıllardır sömürülen fındık emekçisinin sesinin duyurulması için başlattığı yürüyüştür. Bence çok da güzel olmuştu. Ülkemizde tarımı bitiren, hayvancılığı yerlerde süründüren bir hükümet varken birilerinin çıkıp üreticinin çıkarları için bir şeyler yapması taktir edilmesi gereken bir davranıştır.
Birileri çıkıp samanı Avrupa'dan ithal ediyor, Hollanda'dan besi hayvanı ithal ediyor, diğerleri ise kendi öz malına, öz emeğine sahip çıkmak isteyenlerin yanında onlarla birlikte yürüyor (ya da yürüsünler diye onları örgütlüyor) Sizce kim haklı? kim doğruyu yapıyor. işte bu soruları somak lazım bazen kendi kendimize
sikimde mi? değil. bu fındık beyinliler nasıl olsa ilk seçimde yine akp'nin altına yatacaklar. o yüzden başlarına ne geliyorsa müstehak bunlara.
Adalet' in bir gün her kesime gerekeceği gerçeğini gözler önüne seren yürüyüştür.

iktidarın en büyük destekçisi, karadeniz insanına da gerekmiştir.

Demek ki neymiş?
Adalet önemliymiş, gerekliymiş.
Bunu, damarına basılmadan anlayabilen ve bu kavrama emek veren herkese selâm olsun!
Bu yürüyüş şunu gösteriyor;

Bu ülkede adaletin olmadığını anlamak için adaletsizliğin gelip seni bulması gerekiyor.
Yoksa Adalet arayışı sadece birilerinin düzeni bozmaya çalışmasından ibaret sanılıyor.

Adaletin olmadığını görmen için ille de senin canının yanması mı gerekli?
Ulan bu senenin fındığına ucuz diyen çarpılır . Bedava verseler yenmez lan bu fındık . Hepsi hastalıklı. Randıman 0 . Adalet kendine Lazım olanlar fındık fiyatları için yürüyecekmiş . Adaleti arayan başkaları olunca küfür edenler de bunlar değil sanırsın.