1. ?.
  mallığı kabul etmek de bir erdemdir.
  2 -2 ... tegocalderon
 2. ?.
  sadece taraf tutan mallardır.amatör futbolla muhtemelen pek ilgileri yoktur.iyi birer seyircidirler ama futbolun ruhunu pek anlayamazlar.
  1 ... slovan bratislava genclik
 3. ?.
  bu mallar aynı zamanda büyüklük kavramını da kupa alma sanan mallardır.bu mallara en güzel cevabı ismini ağızlarına almaya korktukları süleyman seba vermiştir.ibne basının maldonadonun sessiz gidişini mehmet topuz un bonservis bedelini konuşmadığı gibi bu mallar da bazı gerçekleri konuşamaz.
  1 -2 ... thegodofanothermoods
 4. ?.
  futbolun ruhunu 3 tane sikko transferle havalara uçmak sanan mallar varken laf edilemeycek kişilerdir.
  2 -2 ... super sperm
 5. 1.
  siz neyden ibaret sanıyorsunuz bilmiyorum ama futbol kazanmak için oynanır. kazanmak için oynanırsa zevk verir.
  1 ... leyla leyla
 6. 2.
  ailton ve kleberson da yıldızmış yeni öğrendik *. yahu saçmalamayın bir oyuncunun işi bitmiş olmasa türkiye'ye gelmez.. örnekleri çok: alex, carlos, quaresma.. türkiye'de yıldızları parlar o ayrı.. ama şunu kimse inkar edemez: bu ülkeye gelen en iyi yabancı oyuncu hagi'dir..
  1 -2 ... antropofobik
 7. 3.
  benim karşı olduğum düşüncedir.ama maleef ülkemiz insaları bu düşünce hakim.

  (bkz: haticeye değil neticeye bakıcan)
  ... prachtvoll
 8. 4.
  üç düdüklerden herhangi birinin taraftarıdır. sürekli başarılarıyla övünürler. zaten başarılı olduğu için onlardan birini tutarlar. asil anadolu takımı taraftarı gibi değillerdir. 'iyi gününde kötü gününde hep beraberiz çünkü biz ankaragüçlüyüz' gibi bir tezahüratı yapan taraftarla nasıl bir olabilirler ki zaten. ya da isyan marşı'nı yazan göztepe taraftarıyla. 2. ligde binlerce insanı tribüne toplamayı başarabilen adana demirspor taraftarıyla.
  -3 ... ankaragucumegitti
 9. 5.
  ağır bir ifade şeklidir. alınmayın darılmayın sayın saygı değer beşiktaşlı kardeşlerim. madem futbol sadece şampiyonluktan ibaret değil resmi olarak 1959 yılında başlayan lig tarihinde kaç şampiyonluğunuz var? bunu neden soruyorum biliyor musunuz. çünkü türkiye futbol liginin başladığı tarihten önce sırf avrupada bizi temsil ettiniz diye kendi kendinize eklediğiniz ve bunu cümle aleme inandırmaya çalıştığınız 2 şampiyonluk var.

  evet bana göre futbol sadece şampiyonluktan ibaret değildir ama öyle zanneden kişi de mal değildir.

  not: ama o şampiyonluklar bizim hakkımızdı diyenler o tarihlerde şampiyon kluplere katılan tek türk takımının kendileri olduğunu zannetmektedirler. biraz araştırın bakalım o tarihlerde başka bir türk takımı daha katılmış mı?

  sitemim sadece başlığı açana ve onu savunanadır. diğer beşiktaşlı arkadaşlarım dostlarım alınmasınlar.
  1 -4 ... redwiner
 10. 6.
  son iki hafta fenerbahçelisi
  son iki hafta beşiktaşlısı
  son iki hafta galatasaraylısı

  versiyonları pek çoktur. takımları şampiyonluğa ilerliyorsa onlardan iyi taraftar yoktur. yağmur çamur demeden her maça giden taraftarlardan çok daha gönülden oluverirler bir anda. sezon boyunca 3 maçını izlememiştir sonuçlarını dahi bilmiyordur ama en baba taraftardır bunlar.

  lakin futbol şampiyonluktan ibaret değildir. şampiyonluğun sevinci bir gecedir. ertesi gün, iş yerinde geyiği döner ve sonra biter. yeni sezon konuşmaları 1 hafta sonra başlayıverir. bu döngü hep böyledir de zevk almayı bilmeli futboldan. ne lan bu böyle, futbolun tarihine ihanettir bu mallar.
  ... emektar