bugün

sevgili günlük, artık oyunumda yeni kurallar var; mesela elinle oynuyamıyorsun, yada taşı donunun içine saklayıp kaçamıyorsun. ama bugun şunu ögrendimde dinazorlardan kale yapmak çok kötü bir fikir.
(bkz: futbolu bulamayan adamin gunlugu)ile arasinda yazi cinsi karakter olarak pek fark bulunmamakadir
sevgili günlük..futbol sadece futbol değilmiş..hotongolar bir penaltı yüzünden ebemi s.ktiler.
sevgili günlük bugun yuvarlamak yaparken çok büyük kavga çıktı ahmetlerin takım top havvanın bacaklarının arasından geçti dedi bizimkiler geçmeden döndü dedi buyüzden çok büyükkavga ettik yarın ilk işim geçti yada geçmedigini söyleyecek bir adam bulmak salih abiyi düşünüyorum bakalım ne olcak yarın görüşürüz günlük iyi bak kendine.
sevgili günlük,
bugün futbolu buldum ama baktım kimse kaleci olmak istemiyor, kaleye ben geçtim...
sevgili günlük..hotongolar bugün de niye hep deplasmandayız diye isyan ettiler..deplasmanda atılan golü iki mi saysak acaba..
sevgili günlük..oyun alanını biraz daraltmak lazım..iki dağ arasında koştururken canımız çıkıyor.
Sevgili günlük..
Bugün futbolu buldum ardından da golü ve ardından gol sevincini buldum günlük

Havva - Adeeeeeeeemm. yaprağını köşe gönderinin orda düşürmüşsün.
Adem - Saol canım bende onu arıyordum
sevgili günlük..hakemin oyuncuları uyarmak için şeyini çıkarması yanlış anlaşılıyor..daha renkli bir şey bulmalıyım.
FUTBOLU iLK BULAN ADAMIN, YAZIYI DA BULDUĞUNU, HATTA ABARTARAK KAĞIT KALEMi DE BULDUĞUNU ANLATIR OLAYLAR ZiNCiRiDiR.
sevgili gunluk su anda anladim ki benim icin ufak bir icat ama insanlik icin buyuk bir icat yaptigimin farkindayim. ayrica ruyamda kick of sensible socker, fifa96 , winning elevan gibi boyle ısıl ısıl yazılar gordum . kabile buyucusu mahamayada dobumla ( yazar arkelogun notu: dob top un ilk halidir) klubesinin camini kirdigim icin soramiyorum . hayir olsun ....
sevgili günlüğüm..dün gece uzun uzun düşündüm,"ya biz neden hep birbirimizle savaşıyoruz,neden daha farklı,daha eğlenceli şeyler yapmıyoruz" diye..sonra aklıma bir oyun icat etmek geldi.yuvarlak ve hafif birşey ile 10'ar kişi o şeye ayakları hariç heryerleri ile değerek rakibinin kurduğu,kale denilen 2 taş arasına atmaya çalışacak.buradan geçen topta skor sayılacak.yenilen takım yenen takıma hindistan cevizi ısmarlayacak.eğer oyuncu skor yapmaya giderken düşürülürse,düşüren oyuncunun anında kellesi uçacak.evet ya zevkli olur bu,yarın himmet abilerle denemeli..

(bkz: aztec ve futbol sanatı)
Sevgili günlük, bunlar sana son yazılarım. Futbol adını verdiğim ve milyonları peşinden sürükleyeceğine inandığım bir spor dalı buldum. Bundan sonra benim hayatımda senin yerine futbol topu olacak ve ben hep onunla ilgileneceğim. Elveda...
(bkz: sozlugu ilk bulan adamin gunlugu)
sevgili günlük...
Ahmeti çok kıskandım, ne güzel oyun bulmuş...Yarın onu öldürüp oyunu ben bulacam...
-ulan 11 - 11 oynansın dedik de, sivrinin biri ilerde çıkıp 22 tane adam bi topun peşinde koşuyor der.. bir buna bi çare bulamadık!
sevgili günlük..bu sabah himmet abilerle maç yaptık,fakat 20 kişiden 4'ü sağ kaldı,kısacası çok sert bir maçtı.vazgeçtim futboldan,ben yarın basketbolu bulacağım..

(bkz: bulmayın lan)
sevgili adini daha bulamadigim seybugün degisik bi oyun buldum iki takim halinde köyun eli boslarini grupladim
bi bos tarlada uclara 2 ser tas koymak maksadi ile mal mal hareketler yapmalarini soyledim pek komik oldu
simdilik bi oyun degil ama yarin topu bulunca gor o zaman
sevgili günlük.
elimin ve beynimin ayarına sokayım. Dünyanın başına nasıl bir bela sardım bilemezsin. Bunlar yakında birbirlerini öldürürler bu melet yüzünden eminim. Devlet savaşa çağırsa maç varsa gelmez bunlar öyledir insanlar günlük. Elimin ayarına sokayım günlük. Bu dünyanında.
sevgili günlük, bugun ahmetleri yeni buldugum oyunu ögretmek için çagırdım çok eglenceli bir oyun adına yuvarlamak diyorum şimdilik ilerde belki futbol olarakta degiştirebilirim. bugun sahura kadar yuvarlamak oynadık çok eglendik yarın oyunuma yeni kurallar ekleyecegim iyi geceler günlük.
- buna top derler zühtü
- vallaha mı ismo?
- nası gidiy? (zühtü soruyor)
- aha böyle vuriyn
- ula ismo nerenle vuriysin heç utanma yok mudur sende hiy?
- ah anam! (ismo bağırır)
- noldu ismo?
- kırıldı ... nolacak ayıoğlu ayı!

(bakınız, topluğun kökenleri, top yayınları)
sevgili günlük :
bugun holigan denilen bir şey buldum şerefsizler deli gibi kavga ediyorlar, öyle böyle degil, ama olayları önlemek için polisi bulmam gerekecek, çünkü eline döner bıcagını kapan holigan oldu günlük. ortalık kan revan için de, çocuklar anne anne diye bagrıyorlar neyse seni de sıktım iyi geceler günlük.
sevgili günlük futbolu buldum ama şimdi bide karı bulup 11 çocuk yapmak lazım ki bi takım kuralım.
sevgili günlük;

bir oyun buldum. iki taş arasından taş geçiriyoruz. yanlız bu işte bir terslik var ayaklarımız şişti günlük. daha yumuşak bir şey bulmak lazım meşin gibi bir şey. meşin meşin..

-lan hilmi buldum olm meşinle oynıcaz oyunu.
"sevgili günlük ;

bugün futbolu buluşumun ilk haftası. Bunun onuruna bir turnuva düzenleyecektik.Fakat Behçet amca bizi bahçeden kovup topu kesti. Çok yalnızım be günlük. " şeklinde zuhur edebilecek lakırdı silsilesi.
güncel Önemli Başlıklar