bugün

sevgili günlük:
bugun futbolu buldum, yarinda yıldız olma potansiyeli olan futbolcular için, brezilya ya gitmeyi düşünüyorum.
sevgili günlük .. bugün şike diye bişey buldum.çok para kazanacağım.lidyalılara ulaşırsam söliimde hemen parayı bulsunlar.
sevgili günlük .. bugün şike diye bişey buldum.çok para kazanacağım.lidyalılara ulaşırsam söliimde hemen parayı bulsunlar.
sevgili gunluk;
bugun futbolu buldum.

(ertesi gun)
sevgili gunluk;
altı ay sahalardan uzağım.
dostum günlük bügün futbolu buldum, sonrada dostluk maçını seninle bi dostluk maçı yapalım zaten maç yapacak adamda yok.
sevgili günlük...bugün cebimden düsen bozuk parayi 10 arkadasimla birlikte kapmaya calisirken ayagimin yerdeki bir siseye takilmasiyla yeni bir oyun kesfettim, oyunun amaci siseyi tekmelemek ve pesinden kosmakti, daha sonra amacini saptirdik ve 2 tasi araliklarla koyarak siseyi taslarin arasindan geçirmeye çalistik, ne yapmaya calistigimizi anlamadim ama eglendik iste, bilye oynamaktan sikilmistik zaten bi degisiklik olmus oldu.yahu günlük farkindayim zügürt tesellisi oldu ama caktirma.
sevgili günlük..bugün kupada gruplar için kura çekimi yaptık, ama grupları herkes yanlış anladı. tam bir rezalet, olanları hatırlamak dahi istemiyorum.
sevgili günlük ;
geçenlerde bahsettiğim birşey vardı, hatırlarsın . Adı tekerlek. Şimdi ben ona benzer bişey yaptım önce. bir büyük bir küçük tekeri iç içe geçirdim. sonra etrafına mamut derisi sardım. böyle köşesiz bişey oldu. atıyosun gidiyo, durmuyo olduğu yerde.Neyse sevgili günlük , aldım ben bunu bizim arkadaşların yanına götürdüm. birinin önüne doğru atmamla ona ayağıyla vurması bir oldu. Korktu tabi yavrucak... " -durun lan!" dedim.lan'ın ne olduğunu yüzyıllar sonra öğrenecek olmamıza rağmen. -2 tane sopa koyalım yere. dedim ona atalım bunu. önce bir arkadaş eliyle atmaya kalktı, kaplan kovaladı. birisi sopayla vurdu, mamut kovaladı.. neyse. bu sefer diktik sopaları yanyana. ayağımızla vurduk arasından geçirdik. çocuklardan biri gal dedi. dedik gal olmaz gol olsun o. Böylelikle önce top denen mamut yuvarlağı, sonra Futbol denen oyunu keşfettim. sonra dedim ki madem oyunu kazandık gidip biraz sevinelim. Aldık elimize okları mızrakları. ama nasıl seviniyoruz.. ceylanlar , kuşlar yerlerde. baya bi yiyecek bulduk böylece. dedik nefis işmiş bu . o sırada bizim Murat' ın aklına bişey geldi. gittik bizim hasımların mağrasının önünde sevindik. inanır mısın ne hasım kaldı ne düşman.şahane günler geçiriyoruz günlük.ilerde acaip iş yapacak bu futbol.haydi öptüm günlük.
Sevgili günlük...

Futbolu ben buldum, onu yaşatacak olan sizlersiniz.
sevgili günlük bu neandartellerde çok mızıkçı. ofsayttan attıkları golü saymayınca iki takım arkadaşımı yediler. bu arada günlük ofsayt nedir?
sevgili günlük;
bulduğum yeni oyuna bugün offside adında yeni bir kural daha ekledim. ama bunu bayanlara nasıl açıklayacağımızı bulamadım günlük. pişmanım günlük. daha şimdiden sol kulağım çınlıyor günlük...
sevgili günlük bugün oyunu ingiltereye gidecek olan arkadaşlara öğrettim meşin dışarı çıktı ben köşeden başla dedim onlar corner dedi. daha ilk günden bu oyundan soğumaya başladım. kuralları ben koyarım ofsayt diyorsam ofsayt köşe atışı diyorsam corner değildir.*
sevgili günlük,
ben bir oyun buldum $imdi, çok güzel. dairesel bir madde var bu oyunda, onu dikdörtgen bir çerçeveye sokabilmek oyunun asıl amacı. ileride çocuklar cami bahçesinde bu oyunu oynayıp, cami bahçesindeki sucu tarafından sopayla kovalanacaklar belki, belki sucu o dairesel maddeyi kesecek, belki de çocuklardan birini yakalayıp dövecek. ve o çocuklar hala oynamaya devam edecek. japon kale falan diye bi$ey icat edip içine edecekler asıl konseptin. ama her $eye rağmen bu oyun yine de güzel lan günlük.
günlüğüne yazmadığı şeyler de vardır:

(bkz: #1332787)
Sevgili günlük;
bu sabah rüyamda Erman la Şansal diye iki tane tip gördüm.Futbol diye bişeyden bahsediyolardı.Ama aklımda en çok erman olanın yaptığı pastırmalı yumurta tarifi kaldığ için futbolu ben yaratmaya karar verdim kendi kurallarrımı kendim koyacağım.
"abi bizim piçler hepsi kalenin önünde duruyor oyunun boku çıkmaya başladı artık bir kural uydurmam lazım ."
düşünerek ofside kuralını bulmuş ve oyunu geliştirmiştir .
sevgili mağara taşı, bugün anladımki ahmet abiyle maç yapılmaz. aaa maç güzel isim yeni oyunumun ismi maç olsun. nese ahmet abi ayak kaldırıyor vuruyor kırıyor adam gibi oynamıyor. ahmet abi yi böle davrandığında oyundan atacak biri lazım. bizim fatihi alırız ortada dolaşsın böle bide sölerim ona bana torpil yapar ben sert davrandığımda bana bişe demez oh oh sevmeye başladım bu oyunu.