bugün

uyanın lan. yada uyumaya devam edin
allah uykunuzu kabul etsin.

sene 2022. yer : katar mevzu : 23. dünya kupası..

ne olacak biliyor musunuz? katar yaklaşık 4 milyar dolar para harcayıp stadlar yapacak. katar gibi sikim sonik bi ülkeye dünya kupası vererek ne yaptılar biliyor musunuz, insanlığı hunharca öldürdüler. sıcaklık turnuva zamanı yaklaşık 41 derecelerde olacak. stadların sıcaklığı 27 derece de sabitlenecek. peki nasıl? basitçe klima sistemi ile diyelim. daha çok acayip şeylere para harcayacaklar. bahse konu 4 milyar dolar sadece stad yapım parası. bu ısıtma soğutma ve diğer giderler hariç. peki turnuva bitince ne olacak? bu stadlar yıkılacak. evet yıkılacak. çünkü katar da ostadları dolduracak ne futbol ne de seyirci var. zaten deve götü gibi yanan bi yerde top oynayanın da, seyredenin de aklında şüphe ederim. lafı şuraya getiriyorum. katar ın 2023 dünya kupası için yapacağı harcama asgari 5 milyar dolar civarında. 2011 yılında açlık çeken afrika ülkelerine yapılan toplam yardım 1.03 milyar dolar civarında ve bm nin dediğine göre 2.4 milyar dolar acil finansman gerekiyor.

20 gün sürecek siktir boktan bir turnuva için 5 milyar dolar para harcanak. heba olacak. o stadlar yıkılacak 5 milyar dolar çöpe gidecek. peki futbol olmadan hayatın devamı mümkün mü? misal pele futbolu bıraktı diye çocuğunu kesen biri var mıdır? maradona jübile yaptığından beri kendini içkiye vermiş bir insan tanır mısınız? messi sakatlanınca borsası tepe taklak olan bir ülke var mı peki? futbolsuz hayat devam ediyor lakin susuz olmuyor. çocuklar susuzluktan ölüyor. yüzlerini yıkayamadıkları için kör oluyorlar. ne için? 2 milyar dolar paraları olmadığı için. peki 5 milyar doları sokağa atacak kadar zenginler ne yapıyor? taşaklarını serinleterek maç izlemnin hesabını yapıyorlar.

futbolunuz batsın. messi nin ayağı götünüze girsin.

eksileyen vicdansız allahsız kitapsız futbol topları, umarım su diye diye son nefesinizi verirsiniz.
yok azizim, ben de çok çabaladım bir zamanlar. koyver gitsin artık, bir işe yaramaz.
futbolla alakalı, millete bok atmak haricinde başka bir vasfı olmayan bir bireyin dile getirdiği, ironinin amına koyan sözde insanlık zırvasıdır.

bu çok duyarlı bireyimizin sıçmıklarından biri de budur. (bkz: #6075663)

insan bir şeyleri düzeltmek istiyorsa önce kendinden işe başlamalı. ağzı olan konuşuyor tabi orası da ayrı mevzu.
Dünya kupası ve avrupa şampiyonalarının ülkelere verilme sebebi o ülkede ki futbol sevgisini geliştirmektir. Amaç budur. Bu sebep ile katar'a verilmiştir Dünya kupası. Bahsedilen yılın 2022 olması ise diğer bir mevzudur. Bugün bir çok ülke maddi yetersizlik sebebi ile turnuva ev sahipliğinden çekilirken sıcak parası olan ve buna gönüllü olan ülkelere elbette şans verilecektir. 2022 yılına kadar bugun Avrupa'da kaç ülke Turnuvayı düzenlemeyi taahhütedebilir ki ?
futbol olmasa dünya cennet olacak sanan zihniyetin iddiası. sorun futbolda değil azgelişmişliktedir. futbol azgelişmişliği doğurmaz, az gelişmişlik futbol izleyiciğini doğurur. o halde ihtiyacın olan şey futbolla uğraşmak değil, insani gelişime katkıda bulunmaktır.
dünyadan bir örnek türkiye. ya arkadaş neyin peşindesiniz adam parayı cep yapıyor bizim vatandaş yok gs yok fb kavgası yapıyor birbirlerini öldürüyorlar hakikatten 10 numara 5 yıldızlı koyun bir o kadar da başbakanın dediği gibi ayrana devam aferin sizlere.

son günlerin olay adam alsın parayı sizde savunun babanızı böyle savunmaz korumazsınız.
(bkz: alper potuk). kusura kalmayın sinirlendim. yazdıklarım anlam ve cümle bakımından alakasız olabilir ama konunun genel manası ile anlaşıldığını sanıyorum.
Aynen aynen zaten üçüncü haçlı seferi sırasında dünya o kadar güzel bir yerdi ki; anadolu halkları, selçuklu a milli futbol takımı ve eyyubi a milli futbol takımı arasında oynanan dostluk maçından dolayı kendi topraklarını savunmayı unutmuş ve anadolu haçlıların eline geçmişti.

Tü kaka futbol.
he ya, futbol izlemiyorsunuz ya hepiniz einsteinsınız.
görsel