1. 1.
  kimilerinin yillik, hatta 2-3 yillik maasina bile denk gelmeyecek kadar abarti rakamlarla belirtilen maaslardir. bosuna dememisler bu ülkede ya topcu ya popcu olacaksin diye. koyuyor lan insana, cidden koyuyor. allah'in fatih terim'i ayda 100 küsür milyar maas aliyor, ülkenin icinde bulundugu konuma bak. okullarin sayisina bak. yazik.
  3 ... kopush
 2. 2.
  yalnızca belli bir seviyenin üstündekiler için yüksek olan maaşlardır. 2. lig'de veya 3.lig'de karın tokluğuna oynayan, deplasmana gitmek için gerekli parayı yardımlarla edinmeye çalışan kesim daha büyüktür. ama ortalıkta olanlar yüksek kazançları ile kıskandırırlar.
  1 ... regulus
 3. 3.
  bir transferle, bir öğretmenin -emekli maasşı dahil- hayatı boyunca kazanamayacağı kadar para kazanırlar.
  ... sadirvan mehmet cadiroglu
 4. 4.
  alt seviye ile üst seviye arasında çok büyük farklar olan maaşlardır. zira futbol en çok ilgi duyulan ve takip edilen spor olduğu için; reklam, sponsor vs. kazançları çok yüksek olmaktadır ve üst seviyeler artık paraya para dememektedirler.*

  edit: galatasaray'la ilgili süper espriler bekliyorduk, geç kaldınız?
  ... hadiii
 5. 5.
  amatör kümede maç sonrası köfte-ekmek karşılığında oynayanları görünce tek taraflı bakıldığını anlayabileceğiniz maaşlar.
  1 ... avedis
 6. 6.
  malta milli takimi futbolcularinin profosyonel olmayanlarinin ortalama aylik geliri 2000 Euro'nun altinda.
  ... fenasi kerim
 7. 7.
  her koşulda çok fazla olan maaşlar..

  fatih terim'i ele alalım misal , amcam ayda 110 bin yetele kazanıyormuş.oha dedim lan okuyunca , neresine ? nasıl harcanır ki o para ?

  bitmez..

  yani ilk ay diyelim sevindirik oldun , hepiciğini harcadın. e ondan sonraki ay gözüne dizine durur be insanın..yok artık falan yane.

  yardımseverliğinden sual olunmayacak bir insan olsa da fatih bey amcamız , okul yaptırır ayol insan o paraya. yarısını bankaya koysan , akmasa da damlar , faizi iyi olmasa bile ucundan kıyısından kotarır.

  hayır zaten sibel can insanı bile sadece bu yaz verdiği konserlerden 2 trilyon -bunun yetele cinsinden karşılığı nedir acep? bilmiyoruz işte abi, gerek olmayınca.. ühühü- kazandı , içime oturdu.

  gelir adaletsizliği kötü şey azizim.

  bak hakkında kompozisyon yazdık burda..

  atalarımız boş yere dememiş zenginin malı züğürdün çenesini yorar deyu.

  allah kahr-ı bela!
  1 ... yarim
 8. 8.
  aldiklara para yaptiklari ise göre fazla oldugu icin haramdir , yaziktir , günahtir.
  ... bu nick tam yirmi bir harf
 9. 9.
  1.lig de oyanayan zat-ı muhteremlerin kazandığı, yüksek ücretli paralar. bu kadar okuduktan sonra, insanın içinden "acep futbolcu mu olsaydık?" diyesi geliyor. kesinlikle hak edilmeyen bir para çünkü ortada somut bir emek yok, üstüne üstelik toplumun beyni bu şekilde bulandırılmakta, pelte haline getirilmekte. fakat yok, biz de seviyoruz bu oyunu, izlemeyi ama bu kadar paranın kazanılması insanın kanına dokunmaktadır. sen nelere kadirsin endüstri?
  1 ... kisil
 10. 10.
  son kupaların başarılı ekibi çek cumhuriyeti hocası karel bruckner: yıllık 70 000 euro

  (bkz: onur görevi)

  edit : an itibariyle görevde değildir, son kupalar dedik zaten,

  ayrıca utanarak söylüyorum kendisi, o meşhur sigma nın da hocası idi o meşum an itibari ile.
  -1 ... sıpa