bugün

gerçekten bu boşluk bu arada.
konuşmaktan da hiç keyif almıyorum.

yalnızca kendi takımımın maçlarını izler geçerim bak.

heil trabzonspor!
Zavallı olmaktır.

Eğer dişi bireyse 100 kat daha zavallıdır.
Bak abartısız on numara tespit. Mına koyim harbi sağlam mallıktır ya bu. Bildiğin fakir fantezisi. Yazıklar olsun.
Yanlış ifadedir. Sadece futbolla ilgilenecek kadar boş olmak dense doğrudur.

Misal eski iş yerimde patronun şoförünün tek konuşabildiği şey fenerbahçe idi. Adam futbol dışında ağzını açıp laf edemezdi. Acayip soğuttu kendinden.

Galtasaraylıyım. Kombinem var. Canım istemezse maça bile gitmiyorum. Ki 2 gün önceki 6-0'lık alanya maçına da gitmedim. Ama tek ilgilendiğim futbol değil. Bir sinema bloguna yorum yazıları yazıyorum, eski filmlerde kullanılan yabancı soundtrackleri deşifre ediyorum, sinemia üyesiyim her hafta 4-5 filmi sinemada seyrediyorum, evimde bozulan eşyaları kendim tamir ederim, benden farklı düşünen değişik bakış açısı olan yeni insanlarla tanışmaya özellikle çaba gösteririm, frekansımız tutarsa daha da samimi olurum, yalnız olmaktan özellikle zevk alırım. En verimli dönemlerim bu dönemlerdir.

Hasılı kelam dostlarım bir insan sadece futbolla ilgileniyorsa tuttuğu takım yenildikçe midesine kramplar girecek, sürekli kabuslar görecek ve hayattan zevk alamayacaktır.

ingilizler neden takımları yenilse de futboldan zevk alıyorlar biliyor musunuz? Çünkü adamların müdavimi oldukları pubları var. Buralarda sosyalleşip sağlam arkadaşlık kuruyorlar. iş dışındaki zamanlarda kendilerine zevk verecek hobileri, uğraşları var. Maç zamanı gelince gider maçlarını izlerler. Sonra da hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler. Futbolda kalmaz hayatları.

Ülkemde de bu tip insanlar çoğalırsa o tribünlerdeki fanatik aptalların da sayısı azalacak inşallah.
Hobidir. Senin ilgilendiğin de bana boş gelir ona boş gelir.
Hayır sanki bi de futbolda iddiası olmayan gelenin gidenin tokatladığı futbol sefili ülke değilmişiz gibi. .
adam sanki sorbonne üniversitesinde ders veriyor da futbolla ilgilenenleri eleştiriyor. madem bu kadar futboldan uzaksın, sözlüğe de yazma git ders vermeye devam et.
saçma ve anlamsız bir iddia.
Yeri gelse zevkler ve renklerin tartışılmayacağını en önde savunacak. Şimdi soruyorum ulen arkadaş milletin zevki sana niye batıyor
Dedi Einstein ve hemen ardından göbeğini kaşıdı.

Hayır, yani çapınız ne ki sizin, bu söylemde bulunacak insanın ülkeye bir buluşu olmalı. Zik gibi yaşayıp, boş boş konuşmakla olmaz Bu işler.

içi boş söylem.
futboldan para kazanılmıyorsa ve gereğinden fazla ciddiye alınıyorsa boş bir iştir. ben bütün gün deli gibi maçları takip eden adamları bilirim, hastalık olmuş resmen.
dedi ve önündeki atomları parçalamaya devam etti.
Futbol ile ilgilenenler boş değildir. Soruyorum ilgilenmeyenler ne yapıyor dolu dolu şeyler mi yapıyor? Taraftarlık diye bir şey var ve olmayan anlamaz.