bugün

toplumumuzda oldukça ender olan kızlardır.
iyidir hostur, kafasi yerindedir bu kiz modeli, argo konusmasi gerekmez, sergiye de gider, spordan anladigi kadar sanattan da anlama cabasi icindedir, takim ruhundan anlar, futbolla ilgilendigi kadar tenisle de ilgilenir, basketbolu da sever, dunya tarihini de bilir, amaci hayati dolu dolu yasarken aktif heyecan yaratan bazi guzelliklerden yoksun kalmamaktir. dali'nin yaptigi bir resmi de firca darbelerinden anlayabilir* icabinda yolu ispanya'ya dustugunde muzesini gezerken..
futbolu sevmek cehalettir diye dusunmez, mentali o kadar sig degildir, izlemekten keyif aldigi oyunun kurallarini ogrenmek kadar mantiklisi da yoktur zati. kendi ulkesinde bu kadar revacta olan bir sporun baska ulkelerdeki, temsilcilerinde kimin ne oynadigini da gayet bilebilir. sanildiginin aksine ziyan bi durum degildir bu, gayet de herkese nasip olmayacak bi durumdur, anlasildigi kadariyla..
(bkz: sydera)
fanatık gazatesı okuyan kızdır.
güzelse ve rakip takım taraftarıysa üzecek kızdır.
italya ligine merak sardıktan sonra sizi terketmesi mümkün olabilecek kızdır ayrıca.
(bkz: Francesco Totti)
carlos'un fb den kaçmak için söyleyeceği bahaneler başlığına yazdığım entry'e 'sen bir kadınsın ne anlarsın futboldan diye mesaj gönderen tüm yazarlara itafen, novakatinamite. * *
bir de iyi futbol oynuyorsa tam kanka olunabilecek kızdır.
bilgili kızdır. erkeklerin hoşlanacağı tiptir. hoştur güzeldir muhtemelen. birde futbol oynuyorsa yemeyin de yanında yatınızdır.

dip not: futbol oynayan bayanlarda selülit olmaz.
tam tersini yaşamıştım bi kere. ben sergen'den başka futbolcu ismi bilmezken kız beşiktaş'ın 11'ini sayıyordu. doğal olarak fazla sürmedi ve bitti.

ben top oynamayı seviyorum ama izlemeyi sevmiyorum... ne bilim öyle bi garip işte..
''ay ne iğrenç 22 herif bi topun peşinden koşuyo osmaagnn bunu mu izliyosunuuz siiz ıyy!'' deyip sevgilisinin kafasını ütülemeyen, erkeklerle konuşacak bir konu bulamadığında hemen maç muhabbeti açabilen, maçların ertesi günü skorların ve yorumların ona sorulduğu, kanımca sevilen kızlardır. ayrıca bir kısmı da futbol oynamaktadırlar.
(bkz: hiccup)
sevgilisi gol krali kizdir.
her ortamda kendine sıkılmayacak bir konu bulabilen kızdır, ayrıca burdan kendisine futbolu sevdiren babasına teşekkürü borç bilir
gercekten futboldan anliyorsa takdir edilesi insandir.Bir de bunlarin erkek arkadasinin gozune girmek icin sapsari saclariyla ve kocaman taraftar sapkasiyla sirin gozukmeye calisan cinsleri vardir. Muhtemelen herkes sevdindigi icin gollere sevinirler.
o artık kız değildir.
bir erkeğin -istisnai durumlar haricinde- pek haz etmeyeceği , elinin hamuru ile erkek işine karışma diyeceği , ya da direk bacı muhabbetine gireceği yani eninde sonunda uzak duracağı kızdır..

bir annenin ^^bana bak oynamıyorsun diğ mi ? bacakların çarpıklaşır..^^ diye sorgulayacağı , bir şekilde ilgiden öteye geçmesine izin vermeyeceği kızdır..

bir babanın oturup birlikte maraton izleyebileceği , ^^aç bakalım sözlüğü kimleri transfer etmişiz , maç sonrası ne demişler , fotoğraf var mı güzel ?^^ diyebileceği ve hatta maça götürebileceği kızdır..

bir hemcinsinin ^^yeni ayakkabı aldım , nasıl ?^^ diye sorarken sevindiği , ^^ yeter bırak şu muhabbetleri^^ derken sinirlendiği bir kızdır..

bir içsesinin sadece sevdiği için ve öyle istediği için merak haline getirdiği , izlediği -bazı bazı oynadığı- , kızlardır..

ötesi yoktur.

bir erkek çocuğuna yavşamak , kendini birilerine kabul ettirmek ya da ilgi çekmek için yapmıyordur.

paranoyak mısın evladım sen ?

ilaveveveve ;

hatta ve hatta , can onun değil mi , al! ;

(bkz: futbol oynayan kızlar)
(bkz: banu yelkovan)*
bunların başında burcu esmersoy gelir. güzelliğiyle futbola güzellik katar.
futboldan anlaması dolayısıyla büyük ihtimalle galatasaraylı olan kızdır.
spiker : hakan topa vurdu, yasin karşıladı şutu çektiiieeee ve goooollll
oğlanlar : goooooeeelllllll....
minaharker : ofsayt oldu bu.
oğlanlardan biri : sen ne anlarsın be ofsayttan gol işte?
spiker : yan hakem bayrağını kaldırdı. ofsayt var. bikbik takımın itirazlar veee hakem golü vermedi.
oğlanlar : höstür lan.
çok seyrek karşılanılan kız türüdür.futbol muhabbeti de farklı olur haliyle.
son dönemlerde gördüğüm kadarıyla tüm kızlarımızı bi futbol merakı!!! sardı. ilişkilerinin en başında futbola bayılan tüm hemcinslerim ilişki oturdukça gerçek yüzünü gösterip -dır dır -vır vır -vıdı vıdı yapmak suretiyle hem kendisinin hem de sevgilisinin maçı izlemesine engel olmaya çalışmaktadır. Futboldan anlıyan kız yoktur diyemesekte çok nadir vardır demeyi borç bilirim.
o değil de son zamanlarda tiki kızlar arasında baya artan bir forma giyme modası var. yüzünde 4 kilo makyaj, sarı siyah istanbulspor beresinden apartma çakma boyalı saçlar ve altına şanlı galatasaray'ımızın forması. çıkarın lan o formayı denyolar sizi bak sinirlendim. futboldan anlarlar mı bilmem ama futbolun içinde oldukları kesin...
çok zeki kız falan değildir, futbolun şu çok zor gibi lanse edilen pasif ofsaytını da bilir, maç izlemeyi sever. Lig tv falan alınmaz evine maçtan başka şey izlemiyor diye. iddia kuponu doldurur falan, iddiaya da girer. Normal bir kızdır aslında.
çok da maharetli olduğunu savunmayacağım kızdır. futbolu neden bu kadar büyütürler anlamam zaten. anlamak bir maharet olmasa gerek.

(bkz: eyeliner sürmeyi bilen erkek)
kızlar neden futboldan anlamasın ki?ama burda bence cümle hatalı yani kızlar futboldan anlamaz yada anlamıyor demek yanlış olur.çünkü anlamamakla ilgilenmek çok farklıdır.ilgilenirlerse gayet iyi anlarlar.kızlar genelde ilgilenmez futbolla ama anlamıyorlar demekte haksızlık olur.

futbolla ilgilenmemek anlamadıgı anlamına gelmez.