1. 1.
  ceza sahası çizgisi ve futbol sahasının bitiş çizgisinin kesiştiği köşede gol ile alakasız bir pozisyonda yapılan hata da penaltı, kaleciyle karşı karşıya pozisyonda ki oyuncuya yapılan faul de penaltı.

  ceza sahası içerisinde kaleden uzak bi bölgede saçma sapan bir şekilde seken topun defans oyuncusunun eline çarpması da penaltı, defansın gol olacak şutu eliyle kesmesi de penaltı.

  ya da diyelim ki yerleşmiş bir defansa karşı pozisyon bulmaya çalışan takımın oyuncusu, rakip defansla itişe kakışa koşarak pozisyon bulmaya çalışırken tam ceza sahasına girdiği anda kendini yere bırakıyor, bu da penaltı. oysa beş santim önce düşmüş olsa frikik kullanılacak. aynı zamanda ortada bir gol pozisyonu da yok. defans yerleşmiş, kaleyle arasında 16 metre var. penaltı kullanılıyor ve bedavadan atılmış bir gol.

  penaltı kuralı yüzünden gol olmayacak pozisyonlarda bedavadan çok fazla gol atıldığı kanısındayım. ki bana kalırsa kullanılan penaltıların büyük bir çoğunluğu böyle durumlar sonucunda ortaya çıkıyor.
  3 ... benimhalaumudumvar
 2. 2.
  değildir. kale çevresinde dikkatli olmayı gerekli kılar savunma yapan takım için. en adil kuraldır.
  ... sansyoklan
 3. 3.
  Son derece haklı tespit, bazen öyle penaltı veriyor ki hakemler, futboldan soğuyorsun.
  ... ucan daire baskani
 4. 4.
  Olay penaltının gereksiz olması değil penaltı yapılan ceza sahasının şeklidir, hentboldaki gibi oval bir yapı ile kaleyi çevreleyen bir çizgi olsa hem gerçekten kaleye yakın bir alandan gerçekten tehlikeli olan pozisyonlar için penaltı verilir hemde ceza sahası alanı küçüldüğü için haksız yere penaltı almak için saçma sapan yerlerde kendilerini yere atamazlar.
  ... paranoidsizofren