1. 1.
  herhangi bir bilimsel gerçekliğe oturtulamamasına rağmen gerçekliği defalarca görülmüş kuraldır. iki takım maç yapmaktadır. biri diğerinden bariz bir şekilde üstündür, pozisyon üstüne pozisyona girer, ancak bir türlü golü bulamaz. bütün toplar ya auta gider, ya karambolde kaybolur, ya direkten döner, ya da kaleci günündedir her yanıyla kurtarır (tecrübeyle sabittir ki top önce üst direğe, sonra biraz açılmış olan kalecinin kıçına çarpıp çizgiyi geçmeyebiliyor).

  diğer takım ise bütün maç boyunca sadece gol yememek için elinden geleni yapar, bu arada da şans eseri kontradan gol bulup maçı bitirir.* maalesef futbolun adaleti yoktur, iyi oynayan değil, daha fazla gol atan 3 puan alır.

  aklıma gelmişken bir de örnek vereyim, konu iyice anlaşılsın; senesini hatırlamıyorum, ingiltere'de oynanan manchester united - fenerbahce maçında sadece gol yememeye oynayan fenerbahce, elvir boliç'in attığı aşırtma golle maçı 1-0 kazanmıştı.

  evet, sanırım konu iyice anlaşıldı, sorusu olan ?
  3 -1 ... denizci cakabey
 2. 2.
  cok kacırırsanız ve sureklı atak yaparsanız forvetlerınız ve takım yorulur ve karsı takım bu yorgunluktan istifade ederek ataga kalkar ve sizin yapamadıgınızı size yapar.
  1 ... hendrix
 3. 3.
  haticeye değil neticeye bakma olayıdır.
  1 ... scarface
 4. 4.
  futbolla alakası olmayan bir önyargı. zira coğu maç 0-0 berabere bitmekte. sorarım size bunlar buz hokeyi maçı mı?
  1 -1 ... jakuzi
 5. 5.
  hayvan gibi karşı kaleye abanıp bir türlü gol atamayan ve sinirleri bozulan bir takımın, bir an oyundan düşüp kontra yemesi ve golü kalesinde görmesi sonucu söylenen bir kuraldır.
  1 ... gothic evil
 6. 6.
  an itibariyle 17 mart 2007 bursaspor fenerbahce macinda gerçekleşen kural.
  ... free zone
 7. 7.
  Spikerlerlerin ve futbol yorumcularının söylediği en salak kural. Bir takım rakip kaleye baskı yapar, pozisyon üstüne pozisyona girer gol çıkmaz. Baskı o kadar artarki iki takımda da orta sahalar kale önüne gelir. hatta atak yapan takımın defansı da iyice öne çıkar. Sonra defans yapan takım bir şekilde topu kalelerinden uzaklaştırıp atağa kalkar ve gidip gol atarlar. Spikerler hemen lafı yapıştırır. "atamayana atarlar".
  Baskı kuran takım o kadar pozisyondan sonra golü bulunca da Spikerler "adeta gol geliyorum dedi" der.
  O kadar baskıya rağmen maçtan gol çıkmazsa da Spikerler "her şey var ama gol yok" der.

  Yani o kadar kesin bişey değil. Spikerlerin ve yorumcuların yüzünden olması gerekirmiş gibi algılanan tanım. Hayır kardeşim "atamayana atarlar" değil; daha çok "gol geliyorum dedi" oluyor maçlarda.
  1 ... zebellah
 8. 8.
  doğru olsa futbolda beraberlik denen olguyu ortadan kaldıracak anormatif önermedir.ayrıca 'atamayana atarlar da, hangi atamayana?' dersen karşındakini derin felsefi ve mantıksal bunalımlara sokabilirsin kanımca.
  ... sıpa
 9. 9.
  playstation'da bile geçerli kural.

  (bkz: ilahi adalet)
  1 ... insatiable love
 10. 10.
  en son olarak altay - kasimpasaspor macinda gerceklesmis olaydir. altay 2-1 onde iken o kadar cok gol kacirmistir ki, en sonunda ilahi adalet yerini bulup altayin kacirdigi %100'luk gol pozisyonundan sonra +90da gol atmistir kasimpasa. bununla da yetinmeyip uzatma dakikalarinda altay gol attiktan sonra yine kacirdii onca golden sonra +120de yemistir golu altay. bu ornek te bu onermeyi dogrulamaktadir.
  ... otuzyedibucukekrantv