bugün

futboldaki on numaradan sonraki en karizma numaradır. bazı futbolcular kariyerleri boyunca bu numarayı sırtından çıkarmazken* bazıları da transfer olduğu için ve bu numara dolu olduğu için alamamışlardır. zira raul manchester dan gelen iki büyük 7 numaraya da vermeiştir numarasını doğal olarak.

türkiyede bu numara diyince akla gelen ilk oyuncu okan buruk tur.
(bkz: Ricardo Quaresma 7)
(bkz: rq7)
(bkz: kemal aslan 7)
(bkz: ka7)
(bkz: george best)
üstüne tanımam.
(bkz: david beckham)
manchster united de oynarken efsaneydi. gerçi yine de öyle.
george best
bryan robson
eric cantona
devid beckham
christiano ronaldo
(bkz: manchester united)
raul'ü de unutmamak lazım.
bu karizma tabi ki david villa'dadır.
kendini basketbolda da hissettiren karizmadır. gardlar arasında bir çatışmaya sebebiyet verebilir.
(bkz: ricardo quaresma) (bkz: Q7)
(bkz: david beckham) (bkz: DB7)
valencia'dan sonra barcelona'da da bu karizmanın sahibi olacak isim; david villa
ricardo quaresma, feyyaz uçar, luis figo, robert pires
eric cantona'ya çok yakışırdı.
Eskiden bu numaraların daha çok anlamı vardı tabii. 11 numara, genelde sol bek, güçlü hızlı ama biraz da düz adamlardı mesela. 9 ve 10 biliyoruz. 5 numara, orta sahanın defansta kalan ve geriden oyun kuran beyni, Tugay gibi. Eskiden 3-5-2 vardı çoğu zaman zaten, orada 3 sol iç, 2 sağ iç olurdu 4 libero. Bunlar sabit olmaz tabii hep, değişir. 6 ve 8 orta sahadaki düz adamlar olurdu genelde. 7 numara ise 10 numara kadar teknik olmayan fakat yine de belli bir seviyenin üzerinde, hızlı, iyi top süren kanat oyuncusu oluyordu.

Ne genelledim be, öeh.
tabii ki de 7 numara karizmasının gelmiş geçmiş en güzel örneği raul gonzalez'dir. david beckham en şaşaalı döneminde real madrid'e transfer olduğunda herkes "hangisi 7 numarayı giyecek" diye konuşuyordu. isterse kralı gelsin, 7 numara raul'ündü elbette. öyle sanıyorum ki şu an lionel messi bile real madrid'e transfer olup 7 numarayı istiyorum diye tuttursa, yine de vermezler. 7 numara raul'dür.
(bkz: manchester united de 7 numara karizması)
(bkz: owen)
(bkz: ronaldo)
(bkz: beckham)
(bkz: Best)
(bkz: Coppell)
(bkz: Robson)
(bkz: Cantona)
(bkz: mamadou niang)
kimse yazmamış ben yazayım bari.

(bkz: andriy shevchenko)
(bkz: eric cantona)
(bkz: david beckham)