1. 1.
  son derece adaletsiz bi durumdur. memurdan, işçiden, çalışandan daha az vergi ödeyen futbolcular için sayın bakan mehmet şimşek düzenlemenin geleceğini bildirmiş. hadi bakalım. her sözleşmede milyonları cebe indirenler artık gelir vergisini de ona göre verecekler. evet.
  ... fikir muhendisi fikri
 2. 2.
  yıllardır kafa kurcalayan sorundur.
  ilk zamanlar paket esigara içerdim. ulan öküzlemesine zam yapıyorlar. futbolculara bakıyorsun, avrupa'da adamlar vergi ödemekten bisiklete binecekler nerdeyse. türkiye'de paraları ne yapacaklarını şaşıyorlar. üstüne primi bilmem nesi.
  hatta türkiye^ye gelen yıldızların katar'a, dubai'ye(durum orada da aynı ama bunlar zengin ülkeler sonuçta) gelirmişçesine yola çıktıkları da bilinir.

  bu düzenleme hakkıyla gerçekleşirse mehmet şimşek'i heryerinden öpmek gerek.
  ... letis
 3. 3.
  http://ekonomi.milliyet.c....2012/1564098/default.htm
  ... fikir muhendisi fikri
 4. 4.
  senelerdi aynı terane. her hükümet bu sorunu çözeceğiz der. sonra unutulur gider.

  olay şundan ibarettir.

  her futbolcu anlaşırken net rakam üzerinden anlaşır. yani vergiyi ödemek spor klübüne kalır. peki ne yapar spor klüpleri. o zaman senin anlaşmanı şöyle yapalım der. futbolcu da olur der. çünkü zamanında çıkarılan nereden buldun yasası yürürlükte değildir. eğer o yürürlükte olsaydı, son model araç kullanan kıçı kırık futbolcuya vergi denetmenleri, yahu senin senelik gelirin 10 lira, aldığın araba 60 lira bir açıkla der. futbolcu kem küm etmeye başlayınca önce futbolcuya sonra spor klübüne kayar.

  olayın özü budur.
  1 ... birazdangelirim