bugün

Amaçsızca, tüm gün devirdiği götüyle karşısına geçtiği maymun oynatıcı televizyonda sürekli futbol maçı izleyip asosyalliğe gömüldükçe gömülen insanlar için ingilterede yapılan bir araştırmada ortaya atılan ve de oldukça rağbet gören bir tezin konusu.

Artık bilimin bile benim lehime işlediğini görmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Yahu nedir bu erkeklerdeki futbol merakı, her hafta oynanan düzinelerce maçı tek tek izleyip sonra da sümsükçe bunu sözlüğe taşıma isteği? Acıyorum lan size. Yirmi iki tane bir baltaya sap olamadığı için plastik bir yuvarlak parçasını tepiştiren süzmeyi kendini yırtıarcasına bağlanarak izleyen bir erkeğin zekasında kesinlikle bir sorun vardır. Ayrıca benim gibi zeki insanların futboldan uzak durması, takip etmemesi de bunu doğrulayan bir başka gerçek. Önermeyi şöyle de geliştirebiliriz: zeka seviyesi yüksek insanlar futbolu sevmiyorsa, izleyen ve takip edenlerin zekası kesinlikle düşüktür. Evet, evet kesinlikle daha güzel oldu. Lan bi de bu spor be sadece. Başka ne özelliği olabilir ki. 90 dakikalık bir maçı hiç utanmadan, densizce beş saat tartışmaları yok mu, deli ediyosunuz lan beni. Tamam zevk, renk falan fıstık ama saatlerce tartışması yapılacak nesi var yahu? Gidin kitap okuyun, kızlara sarkın, denize girin. Felsefe yapın, siyaset konuşun. Ülkeye faydanız olsun be. Yapın ya işte bişeyler ama dümbeleklik yapmayın. Ayıp ya, ayıp.

Bakın ben bugün saatlerce evdeydim, yüzlerce kanalımda onlarca maç vardı. Birini bile izlemedim. Zeki bir erkeğin yapması gereken budur. Kahretsin ki, her gün üstün zekamı kanıtlayan yüzlerce olayla karşılaşmak günden güne üzmeye başladı yahu beni. Biri beni durdursun. Nolur.
futbolun bir zeka oyunu olduğunu anlayamayan bünyelerin inandığı deli saçması zırvadır.
(bkz: sazan avi)
(bkz: bana da yazin)
(bkz: bunu yazan tosun okuyana kosun) *
burada belirtilen önerme oynayanlardan çok deli manyaklar gibi sıkı sıkıya takip edenlere dönüktür ki ayrıca oynayanların bir çoğunun da zekadan nasibini almadığı da bir başka gerçektir. tıpkı bu sözlükte olduğu gibi, herkesin benim kadar zeki olmadığı gerçeği gibi.

bu yazar, sadece yazar. başka hiçbir amaç gütmez. ve allah kahretsin ki birçoğu ne yazacak acaba şimdi diye merakla beklemekte. biliyorum ordasınız. sizleri seviyorum. beni sizler yaratmadınız, ben zaten vardım ve hep olacağım.
(bkz: bi siktir git)
(bkz: futbolla iq testi yapmak)
futbol seven erkekle ilgili araştırma yapacak kadar boş insan olan birinin zekasinin da merak edilmesine yol açan önerme.
(bkz: tezini al da git)
bu önermeye göre ingiltere toplumundaki erkeklerin yüzde 60 ı aptaldır.
yanlıştır, yazıktır, ayıptır.
isvicreli bilim adamlarinin emekli olmasi sonucu pacalari sivayan** ingiltere luzumsuz arastirmalar osuruktan teyare selam soyle o yare ana bilim dali baskani mr. jacky joner tarafindan yapilan gundeme bomba gibi dusen, tum dunyada konusulan tespiti.

(bkz: gururumuz jacky)
(bkz: hakan çok zekice düşündü)
(bkz: kriket seven erkeğin sol testisi daha büyüktür)
(bkz: genelleme yapan adamın genellemesine sokayım)
karşı çıkanların bir zahmet sokağa çıkmalarını gerektirecek olan teori. yanlış olan yanı, futbolu seven herkes için genellenmiş olmasıdır. ne bileyim steve harris'te futbolu sever. şimdi sen çıkıpta "steve harris'in zeka seviyesi düşük" dersen olmaz. ama türkiye'deki futbol meraklılarının büyük bölümünün zeka seviyesi düşüktür. bu da inkâr edilemez. bu galiba biraz da insanların "futbol"u ne olarak gördüğüne bağlı.
Daha ziyade zeka seviyesi düşüktür.
diyen amk sürüngeni de kesin bilimsel deneyler yapan birisidir eminim...
Basketbolcu ve Besyocu olarak giriyorum bu entry i futbol oynamayı da izlemeyi de çok severim bak şimdi güzel kardeşim futbolu sevmek ile zeka seviyesi arasında bir bağlantı kurulamaz bana şunu diyebilirsin basketbolcular daha zeki buna hak veririm basketbol daha fazla zeka gerektiren bir oyun ancak heyecan, tutku ve süregelmiş alışkanlıklarımız ve yetiştirilme tarzlarımız bir spor branşını sevmedeki unsurlardır.
ofsaytı 86 senedir çözülemeyen matematik problemi sanan beyinsiz tespiti.
Futbolu bende severim yalan yok,fazla olmasa da bos zamanlarımda kaliteli mac bulursam izlerim,hatta her ligden taraftarı olduğum takim da vardır..ama hani derbi günleri falan bi cafede,kahvede veya barda mac izlemek için got göte oturuyorsunuz,pozisyon pozisyon delirip ana avrat küfrediyorsunuz ya,sizi yaksak dünya hiçbişey kaybetmez amk..sadece erkekler degil,kadınlar da var o kitlenin içinde..iqnuz istediği kadar yuksek olsun,ağır gerizekalisiniz alayıniz..dışardan acayip komik görünüyorsunuz bide,bilin istedim
güncel Önemli Başlıklar