bugün

sozlukte agizlarini yaya yaya falanca takimin transfer harcamalarini hesaplayan arkadaslar gordugum icin dusundugum durum. takim yoneticisi senin kadar takimi takmiyor be. ah benim issiz ve asosyal garibim gitte once bi ac karnini doyur sonra takiminin hangi futbolcuya kac milyon euro para verecegini hesaplarsin. ahaha. allam ya. ezikligin bu kadari. adamlar 90 dk sahaya cikiyor topu depiyor sonra hadi eyvallah diyor bu arkadaslar bunlari destekliyor ya da bunlar icin uzuluyor. beyin diye organ var. kullanin onu bir ara.
görsel

(bkz: sebastiyaaaaaan)
bu konularda kızların daha bi hal olması.

şekil 1.
(bkz: bugün de mal olduk sağol sözlük)
futbol konuşunca mal
am göt konuşunca sapık
siyaset konuşunca kemalist akkoyun

ulan ne konuşcaz biz amk?
bende erkeğim ama hiç umursamam futbolu.benim için finans daha heyecanlı.
Birde üstüne kavga çıkartırlar. futbolcular milyon dolarları götürür.
futbol konuşan tüm canlı türlerinin mal olması şeklinde değiştirilebilir başlıktır. Siyasete paravan olan futbol futbol değildir. Bizim insanımız futbolu izlemek için değil konuşmak için takip ediyor. Bilgisi olmayıp fikri olan insanların davranışıyla birebir benzerdir.
Gratisten çıkmayan kızdan farkı yok.

Topun neyini dert ediyorsunuz lan.
sürekli futbol konuşuyorsa o adam maldır.
Hep bunlar basketbol ilgimizin olmadığından oluyor işte. Bir girsek olaya dertler bitecekti ama.
Yahu ne boş beleş insanlarsınız anlamadım ki. Acıyorum size sadece. Yazık. Başkalarının oynadığı oyun ve kazandığı para sizi ne ilgilendiriyorsa artık. Taraftar olup partizana dönüşecek kadar da zavallısınız.

Dünya klasiklerinden 3 kitap sayın desem sayamazsınız.
Futbol bir spor değildir, köylülük ve magandalıktır. Salon sporlarına yönelin varoşlar.
Anna karanina 1 anna karanina 2 anna karanina 3. Kapaq.
o kadar kültürsüzüz ki götünden başından kültür akanların dilleri bizden başkasını konuşamıyor düşüncesine sevketmiştir.

bu arada kültürden ölüyor arkadaş, sanki Louvre müzesinde doğdu pezevenk...
mal senin babandir diyecem olmayacak.
ne diyor bu tırşik güzeli? *
Akşama kadar evde oturup feministlik taslayıp poğaça, kısır gömen. Tv de müge anlıyla yatıp kalkan tiplerin hangi ve ne cesaretle hakaret içerikli başlık açtığına inanamıyorum, şaşıyorum doğrusu.
'' futbol sadece basit bir oyun değildir, futbol devrimin silahıdır'';
che

görsel
"mal deme lazim olur"
bir kezban atasozu.
futbolla ilgili bir şey söylemeden her fırsatta futbol hakkında konuşanlar hakkında konuşanlar ne oluyor acaba diye düşündürse de katıldığım iddia. Konuşsam da konuşurken mal hissetmiyor değilim.
Burçlar, o burçlara göre erkek tavlama oranı, yemekler, makyaj vb gibi gereksiz konular üzerinde mütemadiyen dönmek; yapılan yemekleri paylaşıp paylaşıp ona emmi buna dayı öbürüne abi demek bir insanı mal yapamadıysa, ki aslında mal insan nasıl olunur o da ayrı bir tartışma konusu, futbol hiç yapmaz.

Spor bir kültürdür.
Futbol da bir zevktir.
Tıpkı basketbol, voleybol, tenis gibi.

Şimdi sen wimbledon'a gidip izleyenlere "aaa ne kadar da mallar, iki adam karşılıklı topa vurup duruyor para kazanıyor bu mallar da seyrediyor." Diyebilir misin?
Demezsin.
Neden?
Orada bi elitizm gelir üstüne.

Ama söz konusu futbol olunca izleyenler mal!

Yok öyle bir dünya!
insan sadece kitap okuyarak gelişemez malûm.

Sadece erkeklere denmiş ama olsun üzerime alıp bir de ciddiye alıp yazdım yine de.
hepimiz dünyayı kurtarıyoruz çünkü bi erkeklerin futbol muhabbeti battı. aloo? youtube da makyaj videoları izlemiyor musun? gidip de bi rujA 50 tl vermiyor musun? burçlar fallar gıybet gırla gidiyor anacım bizde de. hayor futbol muhabbeti bi yerden sonra cidden boşa bağlıyor ama biz de çok dolu değiliz sanki? aman allah herkes bilim insanı herkes Pro herkes muhteşem herkesin herkesi eleştirmeye hakkı var çünkü herkes herkesten üstün. canım memleketim yav.
ne konuşalım sen karar ver. bu ülkede futbol prim yapıyor e zevkte alıyoruz. bi zevkimiz var onunda içine etmeyin yav.
maç sırasında ekranın önünden geçemezsem sözlüğe entry girerim deyip dalmış bacımız.
sabotajını tamamlamış.
mutluluk sebebi bi maç keyfi olan insanlar var işte şu yalan dünyada.
(bkz: Belgesel izleyip jazz dinliyorum)