1. 1.
  - deli emin dedi ki futbol işsiz güçsüz insanların ilgi alanıdır dedi.
  + sende bunu yedin ?
  - he abi
  - çay getiriym mi abi ?
  + yok ben söylerim çay sen geç içeri.. içeri geç içeri ..
  + e be mına goduuuuuummmm!.

  http://tinyurl.com/b8pu7bb
  6 -2 ... mad men
 2. 2.
  katılmadığım önerme. günde 12 saat çalışan ve neredeyse hissizleşen bir adamın atılan tek bir golle iki yumruğunu da havaya kaldırıp çocukça sevinebilmesidir futbol. herkes arkadaşıyla dostuyla maç izlerken atılan gole sevinirken, yapayalnız bir adamın hiç tanımadığı bir adama sıkı sıkıya sarılarak golü kutlamasıdır futbol.

  (bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
  6 -1 ... marcel le fever
 3. 3.
  Tarihe ismini kazımış bir çok insanın yarattığı (hepsi değil) ağır baskılardan insanların kaçmak, kendini rahatça ifade edebilmek için kullandığı ve eğlendiği bir alandır. Ayrıca bir çok devlet büyüğünün kuramadığı iletişimler futbol ile, dünya kupaları ile kurulmaktadır. Bir çok büyük şirket sahibinin aynı zamanda takımlarına destek olmaktadır, sponsor olmaktadır, yönetiminde yer almaktadır.
  Son olarak futbol bir sanattır, Ronaldinho'nun Zidane' ın Ronaldo'nun yaptığı sanat değil de nedir?
  ... mode xl
 4. 4.
  şenol güneş'in bir sözünü akla getirir.
  ''önceden futbolu fakirler oynar, zenginler izlerdi. şimdi zenginler oynuyor, fakirler izliyor.''
  sonuç olarak futbol zevktir. isteyen elinde buzlu cam bardakta viski içerken, tablo izler. kimiside benim gibi yeri geldiğinde 3.lig maçını izleyip zevk alır.
  1 ... shozhenq
 5. 5.
  doğru ancak eksik saptama. işsiz gücsüz insan ile tuzu kuru galantorlerin boşluktan sardırdığı bir mecradır, ha spor değildir orası ayrı.
  -3 ... xantinya
 6. 6.
  2000'de galatasaray uefa şampiyonu olduğu zaman her takım taraftarının sevindiği, çıldırdığı ancak günümüzde birtakım yavşaklar yüzünden rezil hallere düşmüş türk futboluna yönelik yapılabilecek bir önerme. yoksa bir gerçekliği bulunmamaktadır kanımca. (fenerliyim yanlış olmasın)
  ... impala91
 7. 7.
  futbol şuanki parasal döngüsünü de katarsak hiç öyle çocuksu duyguların olduğu bir dünya değildir. futbol şuan kitleleri kontrol altında tutmak uyutmak amacıyla kullanılıyor. bende seviyorum futbolu ama ana bacı girecek kadar kudurmayın amk kafa yormayın oyun işte.
  1 -1 ... zenithgeist
 8. 8.
  “futbol sadece basit bir oyun değildir, futbol devrimin silahıdır.” -che guevara-
  1 ... kokorecci cakmaktas
 9. 9.
  https://video.uludagsozluk.com/v/futbol-işsiz-güçsüz-insanların-ilgi-alanıdır-70947/

  şunu hangi bilim insanı işli güçlü insan düşünebilir bir söylesene. ayrıca klüplerin yönetim kurullarına bak bakalım bir delikanlı hangi şirketlerin ceoları hangi ünlü adamlar hangi zenginler varmış. ulan bu ülkenin genelkurmay başkanı fenerbahçenin maçını tribünden takip etmişti bir vakit. cumhurbaşkanı abdullah gülün geçen hafta haber 1903 te futbol merkezli bir konuşması vardı (kaynak başka bir yayına ait olabilir haber1903 te denk geldiği için böyle yazıyorum) futbol zeka oyunudur. aklıyla ayaklarını birleştiremeyen adam başarılı olamaz. ama ilkokulda okul takımına girememiş yeteneksiz bebeler sözlüğe başlık sıçara hırsını çıkarabilir.
  1 -1 ... be different
 10. 10.
  (bkz: futbol bir ayak oyunudur)* * * * **
  ... gece denize giren adam