1. 1.
  dün akşam kadıköyde yüksek sesle söylenmiş olan bestedir

  kimse boku başkasına atmayacak. toptan temizlik şart...
  2 -3 ... paul sahilleri
 2. 2.
  doğru tespit. futbol artık barış sevgi kardeşlik değil savaştır.
  ... gatha
 3. 3.
  futbol kahpeliktir sonucunu çıkaran söylemdir.

  adam bıçaklamak kahpeliktir. bileğine güvenemeyen kesici delici bir alete sarılır.

  oysa futbol asla kahpelik değildir. futbol dünyanın en güzel ve en adil oyunudur.

  bu arada bu kahpeliğe tepki gösteren fenerbahçelilere ''canım sizde de holiganlar var'' diyerek hala kulüpçülük yapmak da hayvanlıktır.

  yani toptan temizlik bu tipler için de geçerlidir.zira ölen umurlarında bile değildir tek dertleri kulüpleridir. işte bunların bir tık üzeri kulüpleri için(onlar öyle sanıyor) kahpece canilik de yapabilmektedir.
  ... ertan erdem
 4. 4.
  futbol adam bıçaklamaktır, futbol adamlığı unutmaktır. futbol nasıl olduysa bu memleketin eskiden; hiç adını duymadığı bir yerde hiç adını duymadığı insanlarla ilgili trafik kazası haberlerini izlerken bile hüngür hüngür ağlayabilen insanlarını alıp; gaddar, ruhsuz, soysuz, şerefsiz insanlar haline getirmeyi başarmış araçlardan biri haline gelmiştir.

  entry sonu; yazarın notu:

  dün hatay'da resmi yalanlarla 46, gerçekteyse yüzün üzerinde Türk Vatandaşı öldü. dünyanın başka herhangi bir yerinde olsa hayat durur, ulusal yas ilan edilirdi. bizde televizyonlar haber bile geçmedi. insanlar bir kaç saat sonra gs-fb derbisine kilitlendi. maçtan sonra hem fenerliler sokaklara dökülüp sevindi, hem cimbomlular... hatta biri bıçaklandı.

  hayat durdu. akıl durdu.

  özetle akp nasıl %50 alıyor belli oldu. artık bizler yufka yürekli duygusal inanlar değiliz. aslında insan bile değiliz. bu hale getirildik. bu sözümü üzerine alınan herkesin ta amına koyayım. insanlığınızı, zihniyetinizi, şerefinizi, ait olduğunuz vatana-millete bağlılığınızı sikeyim. bu kadar net söylüyorum. şerefinizi sikeyim.

  insanlığımdan ve türklüğümden utandırdınız beni. aslında sadece sizinle aynı kanı taşıyor olmaktan utanıyorum. türklüğümden ya da insanlığımdan değil...
  6 ... serdarsl06
 5. 5.
  duyduğum en aptalca, en gerzekçe slogan. futbol tam olarak da budur: http://galatabahce.com/wp...%BCkandonyadis_212193.jpg
  ... filozof muhendisi
 6. 6.
  türkiyede ve dünyanın bi kaç ülkesinde, bazı futbol severleri rahatsız etse de bu boyledir.

  ben koyu bi beşiktaş taraftarı olarak izmirde dün akşam şahit olduğum bi mevzuyu özet geçeyim;
  akşam evde otururken bi arkadaşım geldi kendisi koyu bi göztepe taraftarı.. oturup muhabbet falan derken kapi tekrar çaldı, bu kez gelen 2 arkadaşım da koyu karşıyaka taraftarı.. ortamda herkes birbirini tanıyor, futbol muhabbeti açılmadığı sürece herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor.. derken biri çukur mahalleye inelim bişeyler çözüp gelelim dedi. Neyse mahalleye inip geldik, kafalar hafif kırıldı konu futbola geldi. Malum göztepe bugun küme düştü.. bu maç ile alakalı olarak karşıyakalı arkadaş birazda işin makarasıyla beraber 'düşsünler' dedi.. mevzu tam olarak burada patladı. 3-4 saattir can ciğer sohbet eden adamlar birden birbirine girdi, geceyi sıkıntılı bi şekilde bitirmiş bulunduk. Olmaması gereken bi mevzu muydu? Evet öyleydi ama arma aşkı başkadır.

  Bu durumdan hoşlanmayan insanlar bile içten içe maç skorlarından cok tribün mevzularını merak ederler. Bir gün tribünde ki mevzular biter ise futbol da biter. Futbolu futbol yapan çoğu zaman şiddettir.
  -1 ... raki var dediler geldik
 7. 7.
  futbol şiddettir futbol holiganlıktır futbol adam bıçaklamaktır diye beste yapıp bunu bağıra bağıra söyledikten sonra gelipte adam bıçaklayanlara bok atacağına vizyonunu misyonunu değiştir fenerli. hakkın olanı iste alın terin olmayanı müzende barındırma şeref yoksunu yöneticilerinden arın!
  1 -1 ... bamya ve xl condom aski
 8. 8.
  https://video.uludagsozluk.com/v/fenerbahçe-64155/  fenerbahçe taraftarlarının mottosu. yok hayır demesinler stadlarındaki söylem. garip şimdi de 20'sinde bir genç bıçaklanarak öldürülünce öldüren orospu çocuğu oluyor. neden? siz bıçaklamadığınız için mi?
  1 -3 ... murattemur
 9. 9.
  futbol türkiye de halkı uyutmak için kullanılan enstrümanların en başında gelenlerden biri olduğu için değil 1 kişi 100 kişi de bıçaklansa yasaklanmayacaktır hiçbir zaman. hatay daki gibi bombalı saldırı bir yana dursun, ülke savaşa girse bile fenerbahçe-galatasaray derbisine denk geldiyse eğer takmaz bizim millet o savaşı. tuhaf ülkenin tuhaf insanlarıyız.
  ... konglamere lenf nodu
 10. 10.
  katıldığım önermedir. futbol en kısa sürede yasaklanmalıdır.
  ... tc asli hanim