bugün

bir basketbol terimi olarak fundamental,oyunun gerektirdigi seylere hakimiyet anlamindadir..sut,pas,top surme,dribbling vs
(bkz: paul pierce)
(bkz: fundamentalizm)
temel ** demektir.
basketbolun temel kural, teknik ve stratejilerine verilen genel addır.
2006 tarihli pek bilinmeyen pet shop boys albümü.
(bkz: hebeley)
köktendinciliğin diğer adıdır. fundamentalizm, bir nevi teokratik devlet anlayışının ta kendisidir.
bütün sözlüklerde, karşılık olarak, "temel" kelimesi kullanılır da, hiç, "temel eğitim"
ifadesi kullanılmaz. gerçek anlam budur. "temel eğitim" öncelikle, basketbol daha sonra diğer spor dalları için kullanılan, yeni başlayanlara öğretilmesi ve öğrenilmesi çok gerekli olan temel eğitim bilgileridir.
cem yılmaz ın yeni gösteri isminde bulunan ingilizce sözcük. temel, ana anlamlarına gelir. ayrıca da yı farklı renkte yazarak "fun" ve mental kısmını vurgulamaya çalışmışlar kanımca.

şuradan daha net anlaşılabilir; görsel

gösterisi için; (bkz: cm101mmxi fundamental)
avrupalı basketbolcularda iyi olan, abd li basketçilerde pek de iyi olmayan şey demektir.
Pet Shop Boys'un gitar ağırlıklı Release denemesinden sonra synth-pop'a dönüşünü müjdeleyen, dev prodüktör Trevor Horn'la çalıştıkları, Irak savaşına, ingiltere'de kimlik düzenlenmesine isyan eden, iran'da asılan iki eşcinsele ithaf edilmiş, karanlık albüm. Kapağı bile sadece Fundamental yazısı ve iki elemanın soluk resimleri dışında kapkaradır.

Özellikle sözlerinde o dönemdeki Bush-John Major (ingiliz başbakanı) yakınlaşmasına ve kendilerince dünyayı düzenleme gemlerine çok sert eleştiriler yer alır. ingiltere listelerinde 8 numaraya çıkan "I'm With Stupid", bu ikilinin ilişkisini çok komik bir şekilde hicveder. Bush'a aptal aşık rolü biçilir.

Ağır aksak şarkıların fazlalığı nedeniyle pek ilgi görmese de synth-pop dehaları PSB'nin tekrar özlerine dönüşü bakımından tam bir diriliş albümüdür. Hele içinde Minimal diye bir şölen var ki, gecenin üçünde arabanızla ormanlık bir arazide boş yollarda gezinirken diyardan diyara uçurur sizi.
cem yılmaz ın sinema gösterisinde geçen terim. birçok kişi 'anlamı ne bunun amk' diye birbirine sormaktadır.
köktencilik.
mutaassıp akım ve temelcilik.