bugün

Telefonla yapılan dolandırıcılık şeklidir. gün içinde telefonum aranır ve yapı kredi bankası sigorta hizmetlerinden arıyorum, yıllık kartınızın çalınmasına karşı yapılan sigorta hizmetimiz bundan sonra ücretsiz değil yıllık 590TL olarak ücretlendirilecektir, istemiyorsanız iptal edebilirsiniz derler. Peki demenizin ardından film başlar. Kartınızın son 6 hanesi müşteri numaranızın ardından güvenilir bulmuyorum TC me kadar sordunuz demenize karşın bir başkasına vererek tekrar geri alarak, efendim haklısınız işlemlerin sonuna geldik birazdan telefonunuza Yapı Kredi Bankasından bir mesaj göndereceğim içiniz rahat olsun der. ve şok anı: telefonunuza gelen mesaj 3D security güvenli alışveriş onay şifresidir. yani evet yapı krediden yani bankanızdan gelmektedir. artık yolun sonundasınızdır. şifreyi söylediğiniz anda işyeri: fullbusiness.com metninin altında yazan (bende 11880TL yazıyordu) rakamı ödeyeceksinizdir. bunun üzerine siz dalgamı geçiyorsunuz bu harcama onay sms i demenize karşın hayır efendim protokol numarası derler. Yahu burada TL yazıyor siz ne anlatıyorsunuz sizi şikayet edeceğim dediğinizde onlarda sesini yükselterek hayır efendim bla bla bla derler. ve o halde sigortanızı yeniliyorum yıllık 753TL (başta 590'dı bu arada) ödersiniz der kapatırlar. Dikkat arkadaşlar ben ucuz kurtuldum, siz de etrafınıza yayın.
güncel Önemli Başlıklar