bugün

mantıklı bir tahmindir. bilinir ki bülent arınç cemaatçidir. şu an akp yanlısı bir tavırda olmasına rağmen bu siyasi çevrelerce bilinir. hatta bülent arınç'ın akp döneminde semiren bütün yakınları cemaat - akp savaşından sonra rantsız kalmış köşeye sıkışmışlardır. buna rağmen bülent arınç sabırla çözülmemektedir. tabi boşta durmamaktadır. akp'nin operasyonlarını sırlarını fuat avni vasıtasıyla birbir deşifre ettirmekte ve rte'nin hala ve hala korkmasına neden olmaktadır. yani korkuyu ince ince vermektedir.
seçimlere yakın ortaya çıkacaktır. rte'ni gizlilik içerisinde yürüttüğü operasyonları istihbarat bilmez saçmalamayın. zaten iki isim olabilir biri beşir atalay diğeri bülent arınç. beşir atalay cemaatçi değil, ayrıca rte'ye arınç kadar da yakın değil.
rte'nin hala cemaatçilere muhtaç olduğunun göstergesi. rte bunu biliyor ama ses edemiyor olabilir. bir de iki gün önce bülent arınç cnn türk'e çıktı ve rte politikalarını açık açık eleştirdi. akp içerisinde bu gücü olan tek insan. bakın neler dedi:

-adalet duygusu zedeleniyor, bunu kaybedersek her şeyi kaybederiz.

-kendi %50'mizi koruyoruz belki ama eskiden bizi kabul edilebilir bulan, saygı duyan yüzde 50 şimdi nefret ediyor. sokakta bizden yüz çeviriyor, böyle giderse türkiye yönetilebilir olmaktan çıkar.

-eleştirilere tahammüllü olmak lazım, her eleştiriyi "hainlik" olarak görmemek lazım (direkt rte'ye çaktı burada)

-mb bağımsızdır, erdem başçı, durmuş yılmaz çok değerli insanlar, bunlarla kamuoyu önünde polemiğe girmek piyasasının dengesini bozuyor.

-dışarıda demokrasimiz konusunda tereddütler artıyor, bazı şeyleri anlatmakta zorlanıyoruz.
rte nin agresif kankisidir. son aÇıklamaları akpli vekiller arasında ilk onun uyandığının kanıtıdır. böle giderse büyük mevzu Çıkar
recep tulip erdoyanin sinirlerine hakim olamadığı durumdur. kimse artik çıksın ortaya adam hastalıktan bembeyaz oldu sesi çıkmıyor artik.
(bkz: melih gökçek in bülent arınç a paralelci demesi)
başbakan ve genel başkan sayın davutoğlu olmasına rağmen ve akp içindeki en güçlü siyasetçi bülent arınç beydir.

bülent arınç beyin fuat avni'nin ta kendisidir demek yanlış tespit olur. mantıklı olan ona bağlı, sadakati tartışılmaz bir gurubun varlığı ve el altından işleri yürütüyor olduğudur. ama;

bireysel olarak bülent arınç beyin fuat avni ile herhangi bir bağı olduğuna inanmıyorum.
ilginç bir tespit.
(bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)
Fuat avni benim hey sacmalamayin lutfen. Benim ben ben makina mühendisiyim ben salak değilim. Bu ülkenin siber stariyim.
http://www.yurtgazetesi.c...epki-gosterdi-h86499.html
Şüpheleri üzerine çeken açıklamar geliyor.
artık netleşen durumdur. adam %100 cemaatçi dedik kimse inanmadı., bak ne oldu?