bugün

Şüphesiz ki kimsenin karşı çıkamayacağı gerçek.

evet arkadaşlar.
boy desen öyle, endam desen öyle, tip desen öyle, bakışlar, kaşlar öyle, tavırlar öyle.

şimdi frida abla 6 Temmuz 1907 günü doğmuş olmasına rağmen, kendisi doğum tarihini, Meksika devrimi'nin gerçekleştiği 7 Temmuz 1910 günü olarak ilan etmiş. bak bak hele bak sen. devrimmiş de, doğum gününü değiştirmiş de. helehelehelehele.

Okulda, anarşist bir edebiyat grubuna dahil olmuş zamanında. al işte, sana bir delil daha.

mesela Frida Kahlo’nun 143 resmi var, 55 tanesi oto-portreymiş. yav sorarım size, başka kim kendini bu kadar öne çıkarmaya çalışabilir?

Kahlo, 1929’da Meksika Komünist Partisi’ne üye olmuş. hah, işte buradan da belli meksika kürdü olduğu. vay efem ezilenlerin yanındayım, hop efem devrim şehitleri ölümsüzdür. ooo, işimiz var.

ayrıca sürekli kafasına, götüne, başına sarı kırmızı şeyler takması ve yeşil renklerde giysiler giymesi de mi tesadüf?
görsel
görsel

ya maymunlarla otoportre'ye ne demeli?
görsel

çocuk gelin de olmuş bir ara.
görsel

işte roots adlı eseri. bildiğin çorak topraklar. nerede bu topraklar ha nerede?
görsel

gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar eseri. bu ceylan nerede gezmişti? tabii ki güneydoğu anadolu'da.
görsel

zamanı gelince bunu ortaya çıkaracağımı kendisi de biliyordu. son tablolarından birinde bana da atıfta bulunmuştu zaten.
görsel

iş bu entry mizah amaçlı yazılmıştır. bana bahanalerle gelmeyin. evet.
Frida'ya sevgi duyup profil fotoğrafımda bulundurma sebebim buydu işte.
Offf bütün sırrı bozdunuz.
Kan çekiyor diye severim kadını.
Yadsınamaz gerçek. Ne adamlarsınız be. (bkz: gülümseyen surat)
tek eşek eksik..
kimdir bilmem

şu fotolara baktım da.

(bkz: verse ııh denecek karılar)
(bkz: sebebsiz güldüm)

Cidden komik.
inkar edecegim ama marti kaslari ve kedi biyiklari izin vermiyor. Evet.
görsel
Kaşlar kürt bıyıklar akpli gürcü bıyığı, kafam karıştı bilemiyorum altan bilemiyorum!
doğrudur.