1. 1.
  freud'a göre dini inanç insanların çocukken kazandığı abartılmış saçma fikirlerden oluşan düşünceler bütünü. Aynı zamanda dini inanca sahip olan kişiler sıkıntıları olan insanlar bu sıkıntıların bazıları da cinsellik tabi bu tarz sorun yaşayan çocuklarda ortaya çıkan ve ileride bırakılması gereken hastalıktan ibarettir.

  bir dini inanca sahip olunup olunmaması önemli değil ama sapiens türünün düşünce yapısından kaynaklanan bir sisteme hastalık demek oldukça komik duruyor.
  5 -17 ... keyf kahyasi
 2. 0.
  doğru çoçukluktan birisi bana hristiyanlığı aşılasa bende büyünce bu nederim.
  2 -6 ... polatwrong
 3. 1.
  ateistlerin biz zekiyiz len mq tadında safsatalarından biri.
  8 -2 ... orgazm kazim
 4. 2.
  tabi lan zaten hepiniz bebekken ateisttiniz de sorgulayıp müslüman oldunuz. türkiye'de yaşadığınızdan ya da anne-baba ve çevreden dolayı değil. zaten doğar doğmaz din hanesine islam yazılan ülke de türkiye değil uganda.

  coğrafya kaderdir. bugün israil'de doğsa siyonist olacak sığırların bir insanın islam'ı sorgulayarak seçeceği ancak hristiyanlığın daima dayatıldığını söylediğini gördük.

  dini inancı olanlar değil ama dini ortaya çıkaranların akli dengesinin sorgulanmasına bir mahsur yoktur.
  4 ... hugo barrett
 5. 3.
  esas kendisi bir akıl hastası ve sapıktı.
  3 -3 ... selia
 6. 4.
  doğrudur. dini inanç akıl hastalığı değil mi yani?
  2 -1 ... taciturnn
 7. 5.
  Bir agnostik olarak freud beyefendiye şunu demek istiyorum; bilemeyiz azizim.
  -1 ... konglamere lenf nodu
 8. 6.
  freud kim mk.
  Freud kokain çeken,Kadınlara çok güvenmeyen,Sevdiği kadınla evlenmek için doktor olan,"Bazen bir puro sadece bir purodur" gibi saçma sapan cümleler kuran,Rutin hayatı olanlara obsesif dediği halde 50 yıl boyunca aynı hayatı yaşayan,bi vajinam olsaydı mk diyen biri.
  gerçek akıl hastası kendidir.
  3 -5 ... chicaloca
 9. 7.
  --spoiler--
  freud'a göre dini inanç insanların çocukkan kazandığı abartılmış saçma fikirlerden oluşan düşünceler bütünü.
  --spoiler--

  sanki kemalizmi özetlemiş üstteki satır. yani en azından bana öyle geldi. ilkokul yıllarımda anlatınlardan yola çıkarak mustafa kemal'i gözlerinden iks ışını saçıp, superman gibi uçarak düşmanın üzerine hücum eden bir süper kahraman olarak hayal ederdim.

  edit: çok şükür akıl sağlığım şu an yerinde. evet.
  2 -6 ... frktmz krds frktmz
 10. 8.
  Tercih üzeri olunan bir hastalık. Tıpkı tedaviyi reddeden kanser hastaları gibi. Biraz farkları var tabii. Çevrenizde sizin gibi tedaviyi reddeden çok kişi olduğu için iyi hissedersiniz. iyi hissetmek de yaşayan birinin en büyük kazancıdır muhakkak.
  1 ... clairuthenda