bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    freud'a göre dini inanç insanların çocukken kazandığı abartılmış saçma fikirlerden oluşan düşünceler bütünü. Aynı zamanda dini inanca sahip olan kişiler sıkıntıları olan insanlar bu sıkıntıların bazıları da cinsellik tabi bu tarz sorun yaşayan çocuklarda ortaya çıkan ve ileride bırakılması gereken hastalıktan ibarettir.

bir dini inanca sahip olunup olunmaması önemli değil ama sapiens türünün düşünce yapısından kaynaklanan bir sisteme hastalık demek oldukça komik duruyor.
    5 -16 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    Freud gen tedavisini görse şeytan işi derdi..
    3 -2 ... bespirizorni
  3. 3.
    doğru çoçukluktan birisi bana hristiyanlığı aşılasa bende büyünce bu nederim.
    2 -6 ... polatwrong
  4. 4.
    ateistlerin biz zekiyiz len mq tadında safsatalarından biri.
    8 -2 ... orgazm kazim
  5. 5.
    freud yasaklanmalıdır diyecektim ama yukarda bi yazarın, hristiyan büyütürlerse doğal diye yazması ve onu okumamla rahatladım. bence bütün okullarda freud okutulsun ki, hristiyanlığın sapkınlığı anlaşılsın. ouf.
    1 -2 ... f ucklife
  6. 6.
    tabi lan zaten hepiniz bebekken ateisttiniz de sorgulayıp müslüman oldunuz. türkiye'de yaşadığınızdan ya da anne-baba ve çevreden dolayı değil. zaten doğar doğmaz din hanesine islam yazılan ülke de türkiye değil uganda.

coğrafya kaderdir. bugün israil'de doğsa siyonist olacak sığırların bir insanın islam'ı sorgulayarak seçeceği ancak hristiyanlığın daima dayatıldığını söylediğini gördük.

dini inancı olanlar değil ama dini ortaya çıkaranların akli dengesinin sorgulanmasına bir mahsur yoktur.
    4 ... hugo barrett
  7. 7.
    doğru diyor. güçsüzlükten imana sarılır insan. manevi uyuşturucudur tüm dinler. ama güçlü insanların gücüne güç katan şeylerdir.
    2 ... dr mechanic
  8. 8.
    esas kendisi bir akıl hastası ve sapıktı.
    3 -3 ... selia
  9. 9.
    doğrudur. dini inanç akıl hastalığı değil mi yani?
    2 -1 ... taciturnn
  10. 10.
    Bir agnostik olarak freud beyefendiye şunu demek istiyorum; bilemeyiz azizim.
    -1 ... konglamere lenf nodu