1. ?.
  freud bilindiği gibi, ensestin çok iyi bir şey olduğunu söylememiştir. sadece, ensesti yasaklamanın çok kötü bir şey olduğunu söylemiştir. freud'a göre, bütün dinler ve ahlaklar, insanın en temel eğilimi olan ensesti bastırma güdüsünden doğmuştur. din ve ahlaklar da, ona göre, sahte şuurlardır.

  (bkz: ateist yoğun ülkenin ensesti serbest bırakması) konusu, herkesin bildiği gibi freudizm kökenlidir. ne yani, bütün freud'a put gibi tapanlar, ebeveynlerine bu gözle mi bakmaktadır? anne - oğul, baba - kız sapıklıkları doğal mıdır gerçekten?
  2 -2 ... tahin ile pekmez
 2. ?.
  (#11038557)

  bu da bir cevap tabii...
  1 ... tahin ile pekmez
 3. ?.
  kürtçü - islamcılar , kuran'da tahrifat, vatan hainliği ve müfterilk gibi bir başka kara lekelerini daha ona buna sıvamaya çalışıyorlar. bugünün teması anlaşıldığı gibi "ensest". ancak herkes biliyor ki, kızkardeşlerine , kızlarına tasallut eden, bir nevi kardeş gözüyle bakılması gereken teyze amca kızlarıyla evliliği ve cinsel ilişkiyi meşrulaştıran hatta kurumlaştıran sizlersiniz. amcasının oğluna kardeşim diyen barzo , amcasının kızıyla evlenmekte beis görmüyor. nasıl bir firavun soyusunuz siz ? insan kızkardeşine "o gözle" bakar mı ?

  adliyelik , hastanelik olan o denli çok sabıkanız var ki ...
  3 -3 ... darius ve krezus
 4. ?.
  annesiyle sevişmeyi 1 kere de olsa hayal etmiş insandır.
  -2 ... toleys
 5. 1.
  evrimin varlığının ailesine bakınca imkansız olduğunu anlamış insandır.
  -1 ... yanangun
 6. 2.
  şimdi bunların anasına sövsem yarabbi şükür der. Ne etsem bilemedim ki.
  1 -1 ... zalayeta
 7. 3.
  freud bu teoriyi ortaya atmadan önce freudçu (?) olarak tanımlanan ensest düşkünü sapkın kitle de yoktu herhalde. ya da daha açık tabirle bunlara freudçu denilemezdi. freud olan bir durumu literatüre kazandırdı. tam olarak bu yüzden bilim çevresinde freud yaklaşımı kendine yer bulabildi. yani freud böyle bir şey söylediği için ensest düşkünlüğü oluşmadı. freud bir tabuyu yıkarak bu olgunun artık ilkelce yollara başvurulmadan da aşılabileceğini göstermiş oldu.
  enseste karşı olabilmek ya da iğrençliğini görebilmek için olguyu tabulaştırmaya gerek yoktur. bunun yanında bunun günah olduğunu söyleyen dinlere inanma, cezadan korkulduğu için bunu yapmama da zayıfça ve bir o kadar da ahlaksız davranışlardır.
  kadına potansiyel orospu gibi yaklaşmak, başını açmasının bile seksi çağrıştırdığını düşünmek, karşı cinsle aynı odada olduğunda üçüncü kişinin mutlaka şeytan olacağını düşünmek, çarşaflara sokmak, eve hapsetmeye çalışmak bu ensest dürtüsünü bastıramamış bünyelere işaret eder. dürtünü ortaya çıkaran adama kızacağına kendine bak da nasıl bir düşünce yapın olduğunu, içinin nasıl pis olduğunu, nasıl yozlaşmış bir ahlakın olduğunu gör. selamatle.

  bu da bonus: (#11038247)
  2 ... mahmut abi