bugün

entel değildir. kafka okuyan insan öylesine mübarek bi entelleşme sürecine girer ki, sormayın.

edit: oha başlığı ben açmadım lan. başlık endirekt serbest vuruşundu. onun entrylerini eksileyin bunu değil.
şerefsiz ve dallamadır. ulan ne hakla franz kafka okumuyorsun sen? bak ya. hayvanoğlu hayvan. demek franz kafka okumuyor. düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor lan.
zerre kadar karamsarlık sözcüğünden haberi olmayandır. ona göre hayat bayram mıdır nedir bilemedim.
okumak isteyip de kitabını bulamamış insan olabilir.*
(bkz: valla okuyacağım söz)
kafka okumadıysa gregor samsa'yı da bilmeyen kişidir.
En zeki turk olmadigi kesin olan bir nevi dallamadir. Kanalizasyonlarda yasarlar ve baldirlarindan beslenirler. *
ne kacirdigini farkinda olmayan insandir. kendisine en yakin zamanda bir adet kafka kitabi edinmesi tavsiye edilir.
bak tekrarlamak zorunda kalıyorum yine; insandır.

insanlardan çok şey beklememek lazım,değil mi?
(bkz: donusum) okurken kendisinin bocege donusme ihtimalini hayal edemez..
aklı fikri facebook'ta olan insandır. kime nispet yapsam arabayla hangi yerde tur atsam derdindedir. kızların ise aşktan başka düşündükleri yoktur. aşk dediysem gözünüzde büyütmeyin 5 paralık aşklardan bahsediyorum.
çok şey kaybetmiş insandır. franz kafka nın özellikle de "mektup" larını okumak edebiyatseverlerin yapması gereken ilk iştir. evet ayrıca "dönüşüm" de kişiliğini en çok yansıttığı hikayelerinden biridir.
franz kafkasız edebiyat olmaz. kafka okumayan insan eksik insandır.
belki sadece içini karartmak istemeyen insandır. edebi diye insan bile bile kendini kasvete sürüklemek istemeyebilir elbette, yermek gereksizdir. ayrıca, depresyona sokuyor insanı yahu, kendimden biliyorum. okumaz olaydım dediğim zamanlar olmadı değil.
gregor samsa'ya ne kadar benzediğini hiçbir zaman bilemeyecek insandır. ama uzaylı da olsa insan insandır.
"Yanımda yürüyordun Milena, düşünsene, yanımda yürümüştün." Cümlesinin sadece sıradan sanacak kadar bedbahtır.
Kafası rahat insandir.
sadece kafka değil hiçbirini okumayan insandır. ona anlamsız geliyordur böyle eserler. istese aynını kendi de yazacağı için...
josef k ve onun yalnızlığıyla tanışmayan serdar ortaç dinleyen adamdır.
Sadece milena'ya mektuplarını okuyan insan da bu sınıftadır bana göre. Kafka'nın asıl kitaplarıyla bu mektupların en ufak benzerliği yoktur. Sadece mektuplarını okuyan biri kafka'yı romantik biri olarak tanımlar. Kafka bundan çok daha fazlasıdır. Milena'nın yanısıra felice'ye de benzer mektuplar yazmıştır kafka. Kadınlar onun için amaç değil sığınak, hayatta yer edinebilme aracıdır.
okumayanların yanında bir de fransız sananlar vardır ki daha da vahim bir durum. Geçenlerde bir grup arkadaş kitapevinde kafka' nın rus edebiyatı mı yoksa fransız edebiyatı bölümünde olabileceği üzerine ateşli bir tartışmaya girmişlerdi.
Franz kafka okumayan insan çok şey kaybetmiştir.
Franz kafka okuyan insan ise daha çok şey kaybetmiştir..
Telafisini en kısa zamanda yapması gereken insandır. Oku bir şey kaybetmezsin, hatta kazanırsın.