1. 1.
    Kafkanın bir insanın(Gregor Samsa) nın böceğe dönüşmesini anlatan kitap.
    1 -1 ... kagant
  2. 2.
    mide bulandirici ama komik de bir roman.
    Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden
    uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe
    dönüşmüş olarak buldu. Zırh gibi sertleşmiş
    sırtının üstünde yatmaktaydı ve başını biraz
    kaldırdığında bir kubbe gibi şişmiş, kahverengi,
    sertleşen kısımların oluşturduğu yay biçimi çizgilerle parsellere ayrılmış karnını görüyordu;
    karnının tepesindeki yorgan neredeyse tümüyle
    yere kaymak üzereydi ve tutunabileceği hiçbir
    nokta kalmamış gibiydi. Gövdesinin çapıyla
    karşılaştırıldığında acınası incelikteki çok sayıda
    bacak, gözlerinin önünde çaresizlik içersinde, parıltılar saçarak sallanıp durmaktaydı.
    1 -1 ... erehwyrevesi32
  3. 3.
    mahlasım olmuş roman karakterine sahip olan eser adı. öyle komik falan da değildir. varoluşçuluğun etkilerini hissedersiniz okurken. roman karakteri olması gereken haline yabancılaşır böylelikle olması gerekenden kurtulur ama insanlara böcek gibi görünür. derin kitaptır.
    8 ... bana teyze dediler
  4. 3.
    bitiremediğim ve sıkıntıdan öldüğüm kitaptır. akıcılık neredeyse 0 dır ve çok ağır bir dili vardır. durağan şeyleri sevmiyorsanız kesinlikle okumayın. daha güzel felsefik kitaplar var.
    5 -3 ... aezakmi
  5. 4.
    Okan bayülgen tarafından sesli kitap şeklinde de dinleyebilirsiniz. Harikadır.
    ... kurtcebe noyan
  6. 5.
    Nasıl sert plastikten bir kapak yaptılarsa az önce masanın üstünden başparmağıma düştü kendi kendine. beynim zonkladı, kitap ağırlığını eve geldiği ilk dakikalarda hissettirdi.
    Tabi düştükten sonra kafka ya bi ana avrat sövmedim değil (milena
    franz kafka dönüşüm
    ya)
    3 ... le roi
  7. 6.
    Başrolü gregor samsa olan franz kafka kitabıdır. Kitap ince görünebilir lakin bir tuğlaya kafa tutabilir.
    8 ... karamel makiyato
  8. 7.
    Yaklaşık 6 yıl önce okuduğum ve çok beğendiğim bir kitap. Bunu da Franz Kafka hakkında okuduğum bir yazı üzerine okumak istemiştim. Franz Kafka en yakın arkadaşına tüm yazdıklarını veriyor ve öldükten sonra onları yakmasını istemiştir. Ama arkadaşı onları yakmayıp, bastırmıştır.
    1 ... patateskiz
  9. 8.
    artık şirketi dahil olmak üzere ailesinin bile işine yaramadığından ölüme terk edilmiştir.
    ... apartmanlardan atlarlar
  10. 9.
    Askerde okumuştum. Soğuk kış geceleri, klimanın hemen altındaki yatağımda, ayak kokuları eşliğinde kitap okuduğum zamanlar geldi şu an aklıma. Hey gidi günler. Sonra bir yazıcı olarak ayak kokusunu da çözüm bulmuştum ama; ayağını yıkamadan koğuşa girene nöbet kitliyordum.
    ... italyann