bugün

her çeşit elde güzel duran bir manikürdür. efenim öncelikle tırnaklar kare kare törpülenir.sonrasında tırnakların beyaz kısımlarına koyu beyaz bir oje ile yaklaşık 3mmlik bantlar çizilir. üzerinden açık beyaz oje ile geçildikten sonra dayanıklı olması için tek kat parlatıcı geçilir.benim elim kayar uğraşamam diyenler için kuaföre gidilebilir, veyahut minik bantları olan bir french manikür seti satın alınabilir.
sürmesi insanı sinir eden ama bittikten sonra olağanüstü duran manikür.*
sürekli parmaklarına bakma hissi uyandıran ve ellerini cok temiz ve güzel hissettiren bi uygulamadır. tavsiye edilir.
tırnak uçlarına flor mar 'ın 300 numaralı ojesi sürüldükten sonra, tırnağın tamamına 319 sürülmesiyle tamamlanır.

5 sene sonra* gelen edit:*

kağıdı kalemi alın olay yolunu açıklıyorum: 300 numerolu ojemiz şerit şeklinde avuca sürülür. akabinde sürdüğümüz avuca değil de, diğer ele ait tırnaklarımızın uçları tek tek şeride batırılır. bu işlem taş çatlasa 2 dakika sürer. ardından da 319 ya da daha güzeli pastel rakı beyazı tırnaklara sürülür. misler gibi french yapılmış olur.
(bkz: french press)
(bkz: french manicure)
(bkz: fransız manikürü)
Bildiğimiz fransız öpücüğünün hazırlık evresi.
fazla uzun olmayan tırnakta çok hoş duran manikürdür. pekde temiz olmayan fransızların tırnaklarının içlerindeki pislikler görünmesin diye bu manikürü icad ettiği öne sürülmüştür. *
(bkz: frenc manikür).
bayanların el ve ayak tırnaklarına değişik bir hava veren, küt kesilmiş ve törpülenmiş tırnak uçlarına uygulanan mat beyaz ve rakı beyazı ojeyle uygulanan tırnak bakımı.
tırnaklara yapılan en seksi uygulamadır. öpmek fiilini gerçekleştirmenin başlangıç noktası tayin edilebilir. içim bi hoş oldu yine...
tırnaklara şık bir sadelik katan ojeleme tekniği.

uzun tırnakların temiz görünmesi için çıkarıldığı nedense bana mantıklı gelmiyor. madem oje var koyu rnk bir oje ile de bunu sağlamak mümkündür,niye ekstra uğraşsınlar ki.

ama kuaförlerin işleri artsın diye yarattığı bir biçim olabilir çünkü ne yaparsam yapayım bu biçimde oje sürmeyi beceremiyorum. bunu kuaförde yaptırdığınız zaman ise bu iş için ayrıca para almadıkları için en azından fön çektirmek durumunda kalıyorsunuz.

kuaförlerin işidir bu kesin, belki fransız bir kuaförün.
el ve tırnaklara hayranlık ile bakılmasını sağlayan şey.
evde kolayca uygulamak için parfümerilerde fransız manikürü setleri bulunmaktadır.
bu setler bir adet kireç beyazı, bir adet rakı beyazı ve son kat olarak bir adet renksiz cila bulundurur.
ayrıca sette tırnakların uçlarını muntazam ve rahatça boyayabilmek için küçük küçük kesilmiş yapışkanlı kağıtlar mevcuttur. yine de çevremde ben dahil becerebilene rastlanmamıştır.
cok vakit alir ama her zahmetli sey gibi, sonucu guzeldir. ayak parmaklarinda ayri bir guzel gorunur. (bkz: bayan uuser lari anlamak icin acilan basliklar)
dünyanın en zor işidir vesselam.tırnaklarını haftalarca uzatacaksın, sonra saatlerce törpüleyecen, sıcak sularda bekletip yok işte kenardaki ölü deriyi alıcan ıvır zıvır bir ton iş.ama bu daha hazırlık aşaması; asıl boyamaya geçtiğinizde durum daha berbat. saydam ojeyi tam miktarında sürüceksin ki çok koyu olmaycak, ve dahası 10 parmakta eşit koyulukta olacak. ve en beter yeri; tırnak ucuna beyaz çizgiyi çekmek.ulan ben cetvel miyim ki öyle dümdüz boyayacağım! ha birde bu beyaz çizgiler 10 parmaktada eşit kalınlıkta olacak. neymiş efendim birinde ince birinde kalın olunca güzel olmuyormuş...
burdan fransızlara sesleniyorum; ulan çok mu uğraştınız bunu ortaya çıkartmak için?

ama bütün bu işlere rağmen ellerde çokta güzel durur.
koyu renk oje kullanmadığımdan vazgeçilmezdir.ayrıca çok iyiyimdir bu konuda..alet edevat set neyin kullanmadan halledilir..bir tel kadar yakınım*
(bkz: 05)
çok güzel bişey.

enteressan bir hareketlenme yapıyor bünyede nedendir bilinmez. *
http://www.uludagsozluk.com/k/fransız-nezaketi/
Modası geçmiştir. Ama hala kullanılabilir.
modası hiçbir zaman geçmeyecek olan manikürdür. sadelik her daim revaçta olduğundan tercih edilmesi vazgeçilmezdir.
kırmızı ojeden sonra vazgeçilmezlerin ikinci sırasında gelir, yaparken amuda kalkıp sürsem daha kolay olurdu dedirtse de candır.
içinde fransız geçtiğine göre ağızla yapılıyordur, dil de dahil.
elin zerafetini artıran bir tırnak bakım ve boyama türüdür. sadedir, göze batmaz ve eli bakımlı gösterir. fransız manikürü, tırnak uçları rakı beyazı ve tırnakta kemik rengi boyamasıyla yapılsa da, bazen birbiriyle uyumlu duran renklerden de boyama yapılıyor. ki kimisi harika görünüyor.

http://www.defile.co/wp-c..._f.jpg&w=265&zc=1
dün beşiktaş tarafından itina ile yapılmıştır.