bugün

Fransız macrona sağlam ders vermektir. 1 sezon kapatıp gitsinler ülke için çok mu zor?
O göt kainatta kimsede yok işte.
fransızlılığı ile övünen gs ye yapılması gereken eylemdir.
ermeni ve rumlarla da aramız iyi değil ama fenerbahçeyi kapatmayı hiç düşünmemiştik.
Çanakkale savaşında şehit düşen mektebi sultani öğrencilerini kapattığınız gün kapatırsınız.

Size 10 gömlek fazla gelir Galatasaray.

Rte nin tek yuhalandığı stad Galatasaray ın statıdır.
74 Kıbrıs harekatında fener kapatılmadıysa hiç bir takım kapatılmaz.
Başlığı açan arkadaşımız tahrik etmek için yazmış, akılla izah edilir tarafı yok ama....

Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsi lanetine mazhar olmuş camia mensupları da sanki tarihte aşağıdaki ifadeler yaşanmamış, işgal ordularının Fransız komutanı Francet D'esperey'i okullarında ağırlamamışlar gibi saçmalıyorlar. Buyrunuz aşağıda Nutuk'un taslak metinlerinden bir metin var.

“Tekrar ediyorum, aleyhimizde serdedilen mütalaat yanlıştır. Bu hakikat tarihen ve mantıkan sabittir. Bu hususu yalnız garba değil, hatta vatandaşlarımıza da ehemmiyetli bir surette ihtar etmek lüzumunu hissediyorum. Çünkü nadirattan olmakla beraber teessüfle işitiyoruz ki, milletin tarihini okumamış veya hiss-i milliden mahrum kalmış olması lazım gelen bazı şahıslar, ecnebilerin aleyhimizde serdettikleri ithamatı reddetmedikten başka vatanlarını, milletlerini kabahatli göstermekten çekinmiyorlar. Hâlâ bugün, sultani mektebinin salonlarını aleyhimizde konferans verdirmek için ecnebilere küşade bulunduranlar var, bu gibilere lanet…” (*)

(*) Gazi Mustafa Kemal, Büyük Nutuk, Vesika No. 220

Biz demiyoruz ki Mekteb-i Sultani -tamamiyle- vatan haini. içlerinden kalbi vatan sevgisiyle çarpıp cephelere koşan aslan parçaları elbette ki vardır. Bir topluluğun bütünüyle hain olması zaten imkansız ama genel çerçevede ülkesi işgal edilmiş bir eğitim kurumunun üst akıl tayfası okulun "Tevfik Fikret" salonunu ecnebilere konferans ve danslı toplantılar açık tutmakta beis görmüyorlardı. Bunun açık tarifi de ha-in-lik-tir.

Şimdi anladınız mı gençler? Sizin Lise tayfası, Türkmen çocuğu Adnan Polat başkan olduğunda niye başarısız olmanız için kulis yapmışlardı. Fıtrat değişir zannetmeyin, kan yine aynı Fransız kanıdır.