1. 1.
  Fransa'da alarm... Evlerden çıkmayın çağrısı: Ölüler ve yaralılar var
  Fransa'nın Strasbourg kentinde Noel için kurulan çarşı yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Bas-Rhin Valiliği, yaylım ateşi şeklinde gerçekleştiği ifade edilen saldırı sonucu en az iki kişinin hayatını kaybettiğini, 11 kişinin de yaralandığını duyurdu. Olay sonrası kaçan saldırganı arama çalışmaları sürüyor.

  fransanın strasbourg kentinde terör saldırısı

  Fransa içişleri Bakanlığı, "ciddi bir güvenlik hadisesi" yaşandığnı belirterek, kent sakinlerinden evlerinde kalmalarını istedi. Güvenlik güçleri şehrin turistik meydanlarından Place Kleber'de yaşanan olayın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı, tramvay seferleri durduruldu.

  TERÖR ŞÜPHESi

  Fransız BFM TV kanalına konuşan bir görgü tanığı, "Silah sesleri vardı ve insanlar etrafa koşmaya başladı" dedi. Saldırının terör bağlantılı olup olmadı henüz bilinmiyor. Strasbourg Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve Avrupa insan Hakları Mahkemesi gibi uluslararası kurumlara ev sahipliği yapıyor.

  TAKiP LiSTESiNDE

  Bas-Rhin Valiliği, olayda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 11 kişinin yaralandığını duyurdu. Kimliği belirlenen saldırganın kaçtığını ve her yerde arandığını açıklayan valilik, terör saldırısı ihtimali üzerinde durduklarını bildirdi. Haberlerde, saldırganın "Fiş S" olarak bilinen ve takip edilen kişiler arasında yer aldığı, kaçmadan önce askerler tarafından yaralandığı kaydedildi.

  http://www.hurriyet.com.t...ve-yaralilar-var-41048676
  2 ... gazeloglu
 2. 2.
  Fransa'ya gitmeyin terör sokaklarda kol geziyor,can emniyeti yoktur.
  2 -1 ... kalahari 1
 3. 3.
  Hayatını kaybeden insanların mekanı cennet olsun sonuçta onlar'da bir insan. Yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Evren denilen bu karanlık diyar'da sahip olduğumuz tek şey mavi bir küre. Savaşlara, şiddete, nefrete, öfkeye hiç gerek yok. Fransa hükümeti gerekli önlemleri alıp bu insanlık suçunu yapanların cezasını kesecektir. Hiç bir ülke ve şehirde terör, kan ve göz yaşı olmaması dileğiyle.
  ... iiiblacktoothiii